Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Editorial Motoride.sk 06/2010

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 18.06.2010 Autor: Juraj Odin Klačko
Čitatelia: 4093 [Novinky - Editorial]

Z motosezóny máme ukrojený ďalší mesiac, tak sa pozrieme, čo všetko sme stihli a čo máme v pláne na najbližšie obdobie.

Seriál článkov - Editorial Motoride.sk:

 Juraj Odin Klačko
Juraj Odin Klačko

Tento týždeň ostal v rukách čierny Peter mne, priblížim vám teda udalosti týžňov ľahko minulých a načrtnem, čo sa zatiaľ varí u nás v kuchyni MR.

Ostal mi v hlave úvod Cacao-vho editorialu z predchádzajúceho mesiaca, kde upozorňoval na štrk zo zimných sporadických zásahov našich každoročne zaskočených cestárov. Ajhľa, asi som si ho mal prečítať ešte raz, lebo cestou na bahniakmi a cestovateľmi túžobne očakávaný Touratech Travel Event spojený s Motoride Enduro Challenge mi ten neuprataný štrk dopomohol k nechcenému testu oblečenia a ľahkej konverzácii so zvodidlom.

Aj keď išlo iba o "nevinnú" záležitosť, bol som skutočne rád, že

 Do Odinovho editorialu si neodpustím jednu menšiu fotografickú vložku. Versys bol tento mesiac pre nás ako zakliaty. Keď bolo pekne, nemali sme ho. Keď sme ho mali, vyzeralo to asi ako na týchto fotkách. (Cacao)
Do Odinovho editorialu si neodpustím jednu menšiu fotografickú vložku. Versys bol tento mesiac pre nás ako zakliaty. Keď bolo pekne, nemali sme ho. Keď sme ho mali, vyzeralo to asi ako na týchto fotkách. (Cacao)

 Trafený redaktor, ktorý nevydržal psychický tlak počasia.
Trafený redaktor, ktorý nevydržal psychický tlak počasia.

Rád by som znova aj s prihliadnutím na udalosti z MECH 2010 pripomenul všetkým motorkárom, aby dobre zvážili, v čom si sadnú do sedla medzi dvoma kolesami a s tým súvisiace riziko. Redakcia MR si uvedomuje dôležitosť kvalitného motorkárskeho oblečenia a stále sa snaží informovať vás o novinkách, ktoré v tejto oblasti v súčasnosti existujú.

Za posledné obdobie ste si mohli prečítať o:

04.06.2010 - Milan Mikulík - mikulec Čitatelia: 13461 [Testy a predstavenia - Čižmy]

-

SIDI Vortice - s cirkulou na nohách

Do tejto sezóny som vykročil v komplet novom ošatení od hlavy až po päty. A keďže som napísal vykročil, tak ako prvé spomeniem nové čižmičky. Sidi Vortiče...

 

02.06.2010 - kizuna Čitatelia: 17121 [Technika - Dobré Rady]

-

Bezpečnosť jazdy na motocykli - 3. časť - Príprava na jazdu

Oblečenie a ďalšia bezpečnostná výbava nie sú len nepremokavé nohavice alebo chrániče. Je rok 2010 a okrem nových motocyklov budúcnosti ide rovnakým tempom do popredia aj vývoj špeciálneho oblečenia.

 

11.05.2010 - Cacao Čitatelia: 25321 [Testy a predstavenia - Prilby]

-

S dofukovacím škorpiónom na hlave alebo aké sú nové prilby Scorpion EXO?

Do redakcie sa nám na istý čas dostali na vyskúšanie dve prilby u nás zatiaľ neznámej značky Scorpion - najvyššia rada s označením EXO-1000 Air a lacnejšia EXO-450 Air.

 

04.05.2010 - Kristián Tino Dudík Čitatelia: 8315 [Bleskovky - Predstavujeme]

-

Rukavice 4SR 96 Kuba Smrž

Kvalitné, dobre vyzerajúce rukavice s maximom ochrany (ruky :-) ). „Smržovky“ od 4sr by mohli byť jednými z nich.

 

a tešiť sa môžte na ďalšie články a testy oblečenia resp. motorkárskej výbavy. Nebudem veľa prezrádzať, ale dočkáte sa podrobných informácií aj o produktoch značiek zvučného mena už čoskoro.

Mototesty

S príchodom sezóny je spojený aj príchod noviniek, ktoré sme mali možnosť vidieť na rôznych výstavách či už doma, alebo v zahraničí. Naša redakcia v máji otestovala a priniesla reporty z testov týchto noviniek:

14.06.2010 - Milan Mikulík - mikulec Čitatelia: 7884 [Testy a predstavenia - Test]

-

Malaguti Phantom F12R Bayliss limited edition

Koho by napadlo, že sa nám dostane pod ruky Baylissova replika? A ešte k tomu otvorená na plnú dávku neudržateľného výkonu!

 

31.05.2010 - Milan Mikulík - mikulec Čitatelia: 12909 [Testy a predstavenia - Test]

-

Hrdá „mrcha“ - HONDA VT1300CX

Honda sa konečne rozhodla urobiť krok do neznáma a svetu priniesla niečo, o čom väčšina z nás mohla iba snívať pri pozeraní OCC (Orange County Choppers). Na trh prišla s veľkoobjemovým custom choperom, ktorý je vlastne legálna pozvánka do sveta custom bikov.

 

20.05.2010 - Milan Mikulík - mikulec Čitatelia: 12861 [Testy a predstavenia - Test]

-

Príjemná spoločníčka - Honda CBF1000

Predstavovať vám ju určite nemusím, každý ste sa s ňou stretli, či už so starším alebo novším ročníkom. O staršom modeli sa môžte dočítať tu. S malými úpravami sa vyrába už od roku 2005 a našla si veľa spokojných zákazníkov. Tento rok však vstúpila na trh s výrazným face liftom. Športovejšie vyzerajúca kapotáž, rám vychádzajúci z CB1000R, modernizované budíky a jeden výfuk.

 

17.05.2010 - Cacao Čitatelia: 15711 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

-

Mobilná obývačka menom Can-Am Spyder RT

Medzi prvými tohtoročnými testovakčami sme mali možnosť jazdiť na naozajstnej chuťovke. Počas dvoch dní nám totiž robil spoločnosť zaujímavý stroj zámorskej produkcie, ktorý by sme bez problémov mohli označiť ako Goldwing na troch kolesách...

 

Túto sezónu nám pane hovorí zbrusu nový Versys. Začiatok ohlásil článok

13.05.2010 - Cacao Čitatelia: 13462 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

-

Kawasaki Versys - bike na každý deň? Začiatok celosezónneho testu

Posledný aprílový deň sme si od dovozcu Kawasaki prebrali nového spoločníka na túto sezónu, aby sme preverili jeho kvality zo všetkých strán. Začíname.

 

a v priebehu sezóny vás budeme informovať, ako si na nás to zvieratko zvyklo a ako si počína v našich rukách.

Akcie re(d)akcie

Mesiac všakovakých prasačiniek pod čerešňami sa niesol aj v svižnom tempe príprav na už tradičnú akciu milovníkov bahna. Awia vám pripravil svinsky dobrú trať (keďže všetci si chrochtali blahom) a posledný májový víkend sa vybralo 100 súťaženia chtivých do výcvikových priestorov Levočských vrchov overiť si svoj orientačný zmysel. A bolo že tam váľania. Každý si svojho kúska blatka užil hlavne v smradľavých mlákach a záverečnej dobrovoľnej kúre podtatranským bahnom. Viac ale čítajte v článku a nezabudnite si vybrať v galérii svojho favorita v súťaži o najlepšie rozstrekovanie bažín.

10.06.2010 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 14741 [Šport - Rally]

-

Reportáž Touratech Travel Event + Motoride Enduro Challenge 2010

Tak a je za nami ďalší ročník TT Eventu a orientačnej Rally v Levočských vrchoch. Po mesiaci dažďov sa na jeden víkend vyčasilo, aby sme zažili neuveriteľnú akciu v Haligovciach a od pondelka znovu začalo pršať... Kto v Haligovciach bol, určite neoľutoval!!!

 

Awiovi predsa len chýbalo to šteklenie adrenalínu, lebo v Levočských vrchoch jazdil akurát tak na aute spolu so mnou, a tak nečudo, že bol pred Erzberg-om rozžiarený ako radnica na Vianoce. Report z tejto akcie si budete môcť prečítať v priebehu júna. Snáď sa s nami podelí aj o jedno extra video z jeho presunu po skončení závodu.

Minulý víkend Peter Fischer organizačne zabezpečil spomienkovú jazdu za zosnulých motorkárov a stretla sa nám tam pekná hŕstka strojov. Osobne ma teší, že si táto akcia získava čoraz viac ľudí a že bola vždy bezproblémová. Dúfam, že to takto ostane aj v budúcich rokoch.

14.06.2010 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 12011 [Mototuristika - Stredné Slovensko - Moto-akcia]

-

6. ročník Jazdy za zosnulých motorkárov

Netradičná jazda v mene tých, ktorí už nie sú medzi nami, prebehla tento víkend už po šiesty krát. Stretli sme sa v strede Slovenska na spomienkovej jazde na horský prechod Šturec.

 

Ak sa pýtate "Prečo to ten Jožo Pročko moderoval?", odpoveď je jednoduchá. Pretože Jožo pochádza z Halíča a Halíčska motorkáreň je jeho dielom a zároveň srdcovou záležitosťou.

18.05.2010 - jozo13 Čitatelia: 9388 [Mototuristika - Stredné Slovensko - Moto-akcia]

-

Aká bola 5. Haličská Motorkáreň

Jubilejný piaty ročník bol už počas prípravy poznačený zvláštnymi okolnosťami. Pán starosta nám pri vybavovaní povedal, že on a niektorí poslanci si neželajú aby bola takáto akcia v Haliči.

 

Z akcií už iba v krátkosti spomeniem Honda day na Slovakiaringu

18.05.2010 - Milan Mikulík - mikulec Čitatelia: 7422 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

-

Honda deň na Slovakiaringu 2010

Na 12. mája pripravili páni z Hondy Slovakia ďalší okruhový deň pre novinárov a majiteľov tejto populárnej, pravdepodobne aj najpopulárnejšej značky motoriek vôbec.

 

Návrat k červeným trenírkam

To najlepšie na koniec. Na MDD sme pre všetky deti odštartovali sériu večerníkov v spoločnosti Street Custom-ov z rokov, keď Bambuľka ešte verila, že deti nosí bocian a sladkosti Mikuláš. Situáciu doby produkcie súčasných youngtimerov nám priblíži dedo Romoto. Zo seriálu Motorky môjho života stihli vyjsť už tieto články a každý týždeň k nim pribudne ďalší.

15.06.2010 - Romoto Čitatelia: 16707 [Technika - Úpravy motocyklov]

-

Prestavba z 90. rokov - Simson - časť 3.

Ozajstný motorkár veľmi zle znáša prerušenie alebo ukončenie kariéry. To bol aj môj prípad po ukončení pretekárskej činnosti môjho syna. Motocykel sme predali a zrazu nebolo čo montovať.

 

08.06.2010 - Romoto Čitatelia: 19184 [Vaše stroje - Moja motorka]

-

Motorky spred roku '89 - časť 2.

Minule som skončil svoje rozprávanie pri spomienke, aké kapotáže vyrábali bratia Slížikovci zo Sasinkova...

 

01.06.2010 - Romoto Čitatelia: 16295 [História]

-

Moje prvé stroje - časť 1.

Ahoj motorkári! Pri čítaní Motoridu si rád prečítam názor „druhého redaktora“. Je to preto, že tento jazdec má zvyčajne menej času na jazdu s motorkou a teda „musí“ ju vnímať intenzívnejšie ako prvý redaktor, ktorý má možno viac času na to, aby si motorku „užil“.

 

Pripravujeme

V najbližšej dobe sa môžete tešiť na predstavenie top turistického modelového radu oblečenia od Heldu, časom sa pozrieme na zúbok aj konkurencii z tejto oblasti. Už v pondelok vyjde prvá časť predstavenia prilieb, ktoré budeme v tejto sezóne nosiť na hlavách a pribudnú aj ďalšie články o oblečení značky 4SR.

Čo sa týka testovačiek, tak momentálne máme plné ruky práce. Na svoje si prídu čopráci, ale zabrdneme opäť aj do kategórie superšport a iných univerzálnych strojov.

Ako ostravak ostravsky hovorí - dúfam, že po zbytok sezóny už nebude liať ako alergikovi z rypáku a tých príjemných suchých kilometrov si užijeme dostatok.

Juro Juraj Odin Klačko Klačko

Pridané: 18.06.2010 Autor: Juraj Odin Klačko pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Editorial Motoride.sk:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

[] Živé sledovanie Dakar 2021::

» Dakar 2021 - 12. etapa

20:30 - V článku nájdete video zhodnotenie dnešnej etapy aj celého Dakaru 2021.

11:34 - Martin Michek dostal po dnešnej etape penalizáciu a kvôli nej prišiel o 9 miesto a Dakar 2021 skončí na 10. mieste. Napriek tomu veľká gratulácia!

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2021 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 333206 | Včera: 155243