Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač

YAMAHA R1 na Slovensku odhalená

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 27.03.2009 Autor: Juraj Odin Klačko
Čitatelia: 6685 [Bleskovky - Novinky]

Ako sme mali možnosť zachytiť, Yamaha nám chýbala na výstavisku v Prahe a tak isto minulý týždeň v bratislavskej Inchebe. Oficiálne vyjadrenie sľubovalo náhradu v podobe špeciálnych akcií. Všetko sa to začalo včera 26. marca o 17:30...

Najväčším ťahákom asi u každého výrobcu je vrchol športového kútika. Yamaha v tejto oblasti vsádza na šťastné číslo \"46\". To, čo nechalo na seba čakať a do poslednej chvíle vo všetkých urdžovalo šteklivé napätie, bola Yamaha YZF-R1 s pečiatkou veľkej 46-tky sľubujúca veľkú zmenu v sériovo vyrábaných kúskoch pre športovo naladených pilotov.

BIG-BANG je tá magická formulka, ktorá behá po rozume každému pri pomyslení na novú R1-tku a tento štýl malo aj jej predstavenie. V jeden jediný deň vybuchlo v štyroch pobočkách na Slovensku nadšenie zo svalnatej mašiny (v Autopolise v Bratislave, v Motoshope Žubor v Banskej Bystrici, v Bikers Centre Slovakia v Trnave a v Asia Car Impex v Bratislave). My sme prišli podporiť na štart nádejného športovca do Asia Car Impex a účasť pražského šéfa naznačovala potvrdenie správnej voľby.

Tajomstvo bolo dôkladne strážené, napriek tomu bolo na gratulantoch badať rešpekt už z toho, čo nepriehľadný kabát nedokázal skryť.

 Tajomstvo
Tajomstvo

Program začal podľa plánu a nedočkavých hostí prišli rozveseliť najskôr krásne tanečníčky a moderátor uisťoval, že dnes neodídeme na prázdno... šelmy vraj vychádzajú na lov za tmy! Keď to prišlo, každý vedel, že niet cesty späť. Pri efektnej plátnovej hre všetci ostali so zatajeným dychom a očakávali BING-BANG! Opona padla a na scénu prišiel BIG - beštia spútaná technickým majstrovstvom konštruktérov z Yamahy. Ako to už v živote chodí BANG! vyrazil prítomným dych.

 Tigria bohyňa
Tigria bohyňa

Kontrast techniky a sily prírody nenechal nikoho na pochybách, že silný zážitok z predstavenia sa pretaví do neopísateľného zážitku pri jazde. Blesky lietali vzduchom a živá krása dala na javo, že so živlami nie je radno sa zahrávať. Niektorí obišli s varovaním a niektorím ako ja 11 mesačná tigria bohyňa delila kusy oblečnia na 2 časti. Ceremóniu poctil svojou prítomnosťou aj 3 mesačný Simba, syn kráľa zvierat.

 Simba
Simba

Privítanie šelmy s vytetovaným \"R1\" teda bolo ako sa patrí, kráľovské.

Medzi gratulantov pridajme aj závodný špeciál tímu BK Maco Racing, ktorý nemenej pútal pozornosť, ale oslávencom bol včera niekto iný.

 Gratulant
Gratulant

Nakoniec nám už len zostáva dožičiť svalnáčovi veľa spokojných pilotov túžiacich po adrenalíne, ktorí zvládnu jeho potenciál udržať v ideálnej stope na ceste aj na závodnom okruhu a poďakovať chalanom z Asia Car Impex za kvalitný zážitok.

 Yamaha R1 odhalená
Yamaha R1 odhalená

Pridané: 27.03.2009 Autor: Juraj Odin Klačko pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2021 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 110635 | Včera: 160954