Veľká cena Brazílie, 125ky: Poggialy novým svetovým šampiónom

Pridané: 06.11.2001 Autor: feci
Čitatelia: 6234 [Šport - GP 125]

Youichi Ui odjazdil veľkú cenu Brazílie excelentne, aj napriek neustálemu útočeniu
Taliana Simone Sannu a bolo to už jeho 6. výťazstvo túto sezónu. Nakoniec sa však
najviac tešil Manuel Poggialy, ktorému piate miesto stačilo na jeho 1. titul majstra
sveta...

Poggiali
Poggiali

Štatistika pred nedeľnajším pretekom bola pre Poggialiho dosť výhodná, keďže mal náskok 23 bodov pred Japoncom Ui-im. Stačilo mu skončiť na lepšom ako 13. mieste, aby si poistil celkové víťazstvo. Počas ranajšieho zahrievania padal drobný dáždik, ktorý o sebe dal vedieť aj počas preteku.

Poggiali
Poggiali

Ui sa dostal po relatívne beznehodovom štarte na prvú priečku, odkiaľ to nikto nevie lepšie ako práve tento Japonec. Stefano Perugini síce virazil za ním, no bolo to márne. Poggiali sa v piatom kole neuveriteľným spôsobom dostal medzi vedúcich jazdcov, keď na začiatku dosť strácal a bolo zrejmé, že ide na istotu. V napínavom súboji, keď Arnau Vincent zaútočil na vedúceho jazdca sa dostal krátko do vedenia S. Sanna, keď sa zdalo, že jeho Aprilia je najlepšie nastavená práve pre podmienky na jemne mokrej trati.

Youichi Ui
Youichi Ui

Nervózny Poggiali sa prepadol z piateho miesta na deviate a začal sa obávať o svoj titul. Vypadli Perugini, potom nováčik roka Daniel Pedrosa a aj Andrea Ballerini. Sanna nebezpečne zaútočil na vedúceho jazdca, no nedosiahol svoj cieľ. Vincent ktorý skončil 27 sekúnd po víťazovi dosiahol svoje druhé pódiové umiestnenie túto sezónu, keď skončil pred Toni Eliasom. Poggiali po závode povedal: "Bol to fantastický moment! Bol to môj sen a teraz je to skutočnosť... Chcel som to tak dlho! Bolo to dosť ťažké, mal som suché nastavenie motorky, no podarilo sa mi skončiť tak, ako som počítal..."