Pridaj aj ty cestopis!

Africa's GP : Melandri dosiahol to, o čom už dlho sníval...

Pridané: 23.04.2002 Autor: feci
Čitatelia: 6770 [Šport - GP 250]

Marco Melandri si vybojoval svoje druhé víťazstvo v 250kách v kariére, keď dominoval od štartu až do cieľa.
Hneď po tom, čo nabral získal prvé miesto v prvej zákrute závodu, nepustil ku kormidlu žiadneho iného pretekára...

aj keď za ním prebiehali neúprosné súboje o čo najlepšie pozície. Locatelli, Battaini a De Puniet sa neustále hašterili o druhé miesto, no bol to Foni Nieto kto neskôr vyžmýkal zo svojho stroja čo sa dalo a dostal sa na tretie miesto za Battainiho, ktorý si strážil svoju druhú pozíciu. Rolfo došiel štvrtý. Po skazenom štarte nasledoval F. Nieta a dal sa do útoku v závere pretekov. Locatelli nakoniec skončil piaty, po neúspešnom súboji z Battainim na začiatku pretekov. Podarilo sa mu ale udržať pozíciu pred De Punietom a Alzamorom. Najmladší jazdci Stoner a Jara vypadli a tak sa im nepodarilo využiť výhodu z dobrého umiestnenia na štarte. Battaini a De Puniet teraz vedú v celkovom poradí, keď obaja majú z 26 bodov.