Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Katja Poensgen reagovala na neúspechy v sezóne

 Zdieľať

Pridané: 06.08.2003 Autor: feci
Čitatelia: 12404 [Šport - GP 250]

Najlepšia ženská pretekárka Katja Poensgen nemala práve najľahší návrat do preteku GP. Rok 2003 bol rokom readaptácie na 250ky
potom čo rok jazdila na silnejších strojoch v Nemecku. Teraz vyzerajú veci okolo pretekov pre 26 ročnú pretekárku po pár vydarenejších
závodoch lepšie...

Hovorí: "Sezóna bola veľmi ťažká a myslím že dôvod, prečo tomu tak bolo bol rok 2002, v ktorom som sa snažila jazdiť na 1000cc Suzuki a veľa som padala. Utrpela som dosť zranení, čo nepôsobilo dobre na moju psychiku. Psychicky som na tom nebola ani tak dobre ako v roku 2001.

"Zabralo mi to nejaký čas sa spočiatku "rozbehnúť" a posledným ohnivkom boli pocity po závode v Mugello - je to naozaj to, čo chcem robiť?
Avšak v Barcelone som začala mať zo závodenia znova dobré pocity. Stali sa nejaké zmeny ako v týme tak aj v mojom osobnom živote a to ma spravilo štastnejšou. Zas som sa začala usmievať na spod prilby na svojich priaznivcov a od toho momentu som vedela, že toto je môj svet. "

 Katja Poensgen
Katja Poensgen

"Bolo ťažké opustiť GP v roku 2002 a vrátiť sa späť do národného preteku v Nemecku. Nikto mi vlastne nepovedal, že môj tým odstúpil. Čítala som to z novín niekedy v Januáry a to bolo už neskoro pokúsiť sa o pretekanie v inom týme. Bol to pre mňa šok. Bola som rozčarovaná z celého GP sveta a jediným mojím riešením bolo pretekať v Nemecku. Bola som znechutená z toho, že som musela zmeniť kubatúry z 250cc na 1000cc, keďže som bola zvyknutá na 250cc. V Nemecku som vystriedala pár týmov bez nejakého testovania a to spôsobilo moje pády, ktorými sa začali moje zlé časy."

"Teraz sa pozerám do budúcnosti tejto sezóny. Som trocha smutná z toho, že mi zabralo pol roka, kým som sa dostala do formy, v ktorej som teraz ale chcem ukázať každému a dokázať to aj sebe samej, že viem dosiahnuť počítateľné výsledky v zostávajúcich veľkých cenách. Moje posledné pozície boli 17.,18.,19. a s troškou šťastia viem, že môžem aj bodovať. Rada ostanem s týmto tímom počas roku 2004. Nechcela by som zas meniť motorky. Cítim sa veľmi dobre medzi 250tkami a s nejakým testovaním cez zimu budem silná súperka v ďalšom ročníku GP. Ak budem mať možnosť zlepšovať sa ešte ďalšie dve sezóny, myslím že budem môcť naozaj ukázať, čo vo mne je."

 Katja Poensgen
Katja Poensgen

Dodatkom pre jej rolu jedinej ženskej jazdkine v GP poznamenala: "Nemyslím si, že som nejaká hrdinka pre ženské závodníčky. Dostávam veľa emailov od žien a je pekné vedieť, že ma podporujú v mojich ambíciách v tom, čo robím. Najlepšie je pre mňa vidieť, že pre ženy je naozaj všetko možné - nie sú žiadne motorky pre ženy a motorky pre mužov - sú len sny, ktoré sa každý snaží uskutočňovať nehľadiac na pohlavie..."

Pridané: 06.08.2003 Autor: feci Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Harley-Davidson

06-MG-Stevio-side

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 177469 | Včera: 118966