Pridaj aj ty cestopis!

Veľká cena Talianska Mugelo - 125 cm3

Pridané: 04.06.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 7519 [Šport - GP 125]

Tento víkend v Mugelupanovalo zlé počasie, štart 125-tiek sa stále posúval, až sa nakoniec štartovalo sa spozdením asi hodinu a pol.
Pole position si tu tohto roku vybojoval Ui, ale nedokázal ho predať a trápil sa na 15 mieste.

Vinikajúco jazdil Noboru Ueda (TSR HONDA), ktorý od 6-7 kola z 10 miesta stiahol asi 8 sekundovú stratu na vedúceho pretekára Gina Borsoi-a (APRILIA),ktorý sa snažil za každú cenu zvíťaziť a získať tak prvé víťazstvo vo svojej kariére, najlepšie bol zatiaľ tretí.

V 15 kole začalo znovu pršať, čo neprialo Borsoi-ovi, ale naopak Nobby Ueda si zvolil správnu zmes pneumatík a začal sa výrazne predierať dopredu. Neodolal mu ani Borsoi a v 18 kole sa na tretiu priečku prebojoval Poggiali. V závere sa ešte Borsoi snažil v daždi dotiahnuť na Uedu, ktorý mal v poslednom kole náskok dve sekundy. Paradoxné bolo, že v poslednom kole Ueda predbehol Ui-ho o kolo.

Nakoniec teda zvíťazil Ueda - (141 Veľkých cien a 13 víťazstiev), pred Borsoi-om a Poggiallim.
Simone Sanna mal veľkú radosť z piateho miesta a rozdal na záver divákom rukavice, prilbu a aj topánky. Jaroslav Huleš získal 1 bod za 15-te miesto.