V+S Welding cup 2015 - V Širokom sa rozdali posledné body v sezóne

Pridané: 06.10.2015 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 3115 [Šport - Motocross]

Posledné preteky sezóny, ktoré sa odohrali v Širokom ako posledné v sezóne. Nechýbali lahôdky ako súťaž najdlhšej jazdy po zadnom kolese, ktorú už po štvrtý krát za sebou vyhral Tomáš Ondria z Víťaza, alebo prvá cena v tombole, ktorou bol pitbike od spoločnosti YCF.

Seriál článkov - V+S Welding cup 2015:

Posledné body do priebežného hodnotenia seriálu Regionálny pohár Východ V+S Welding cup si na víťazné konto pripisovali: Juraj Popovicz (MX1), Xavér Vörös (MX2 / MX Junior), Richard Géze (MX1 hobby), Daniel Sekerák (MX2 Hobby), Peter Pipich (MX4), Vladimír Zavadetsky (MX4+), Miroslav Marônek (Twinshock), Jakub Popovicz (MX65) a Samuel Struk (MX85). Menovaným gratulujeme k víťazstvu v sezóne a my si poďme bližšie rozobrať preteky, ktoré sa odohrali v Širokom ako posledné v sezóne. Nechýbali lahôdky ako súťaž najdlhšej jazdy po zadnom kolese, ktorú už po štvrtý krát za sebou vyhral Tomáš Ondria z Víťaza, alebo prvá cena v tombole, ktorou bol pitbike od spoločnosti YCF. Najrýchlejším jazdcom podujatia bol Juraj Popovicz, keď zvládol kolo na trati v Širokom za 1min. a 56 sec.

V+S Welding cup 2015- Široké

MX Junior

Kvalifikáciu vyhral síce Tomi Ondria časom 2:01 na kolo, no odjazdiť najrýchlejší čas na kolo je čosi celkom iné, ako kondične stačiť celých 20 minúť plus 2 kolá. Práve to sa Tomimu stalo, keď ho po holeshote v prvej aj druhej finálovej jazde predbehol víťaz dňa Sebastián Tököly (JD 191 KTM Racing team) z Vyšného Medzeva a aj druhý Xavér Vörös (Motocross Gbelce), aktuálny juniorský majster Slovenska. V prvom štarte Juniorskej kategórie nám spôsobil horúce chvíle Robko Horenský, ktorý spadol a musela zasahovať Záchranná služba Východ. Reštart pretekov sa udial už bez Roba, ktorý je po páde stabilizovaný a bez väčších odhalených zranení.

Twinshock, MX4, MX4+

Na ČZ-te 400ke s upraveným rámom z KTM zvíťazil v oboch finálových jazdách kategórie Twinshock Miroslav Marônek. Vo Veteránoch (MX4) to bol Peter Pipich, ktorý si okrem víťazstva pripísal na konto aj finančnú odmenu od promotéra V+S Welding Cup-u za holeshot v druhej jazde. Holeshot v prvej finálovej jazde sa podarilo ukoristiť Zdenovi Kusendovi ktorý skončil druhý pred tretím Vladom Schmatokom. V Superveteránoch (MX4+) si zobral víťazstvo Janko Uličný pred nedávno korunovaným majstrom Slovenka, Ukrajincom Vladimírom Zavadetským a Františkom Prílepkom.

MX68 a MX85

Stabilný výkon medzi 65kami predviedol úradujúci majster Slovenka, Jakub Popovicz a medzi 85kami zasa Jakub Mišík, ktorý dal v prvej jazde aj holeshot. Možno sa pýtate, kde je Samuel Struk, ktorý zvykol byť stabilne prvý – odpoveď je jednoduchá. Keďže mal dosť bodov do priebežného poradia a nemohol jeho pozíciu lídra už nikto ohroziť, preteky v Širokom vzal ako tréning a išiel rozjazdy s Juniormi a k tomu aj jednu svoju, tú druhú, ktorú vyhral a vzal si aj holeshot. Ocenené ako MX Kočky boli aj dve zúčastnené dievčatá: Miška Mišíková (MX65) a Laura Smoľárová (MX85).

MX2 Hobby a MX1 Hobby

Keďže do kategórii Hobby prišlo pomenej pretekárov, mali zlúčené jazdy. Holeshot v oboch jazdách si vybojoval Richard Géze z MX1 Hobby a zároveň sa o prvenstvo pobil s Radovanom Bernátom, no keďže druhú finálovú vyhral Richard, postavil sa na bedňu najvyššie. Podobnej situácii čelil v MX2 hobby aj Richard Sekerák s Róbertom Malačinom, nakoniec to vďaka vyhratej druhej finálovej skončilo lepšie pre Richarda Sekeráka.

MX1, MX2

Holeshoty si podelili v spoločnej najrýchlejšej rozjazde MX1 a MX2 kategórií, Marko Pál v prvej a Juraj Popovicz v druhej jazde. V MX1čke sa o víťazstvo postaral Matúša Lavo, nakoľko favorit Juraj Popovicz dostal defekt a prvú finálovú jazdu predčasne ukončil a zo Širokého si bral až 3. miesto. V MX2ke to bol Sebastián „Sebi“ Tököly, ktorý dominoval obom finálovým jazdám a vzal si tak okrem juniorského víťazstva aj MX2kové.

Ďakujeme za super sezónu, ale nelúčime sa nadlho! Vidíme sa na Supercrosse 13.2.2016!

Ďakujeme za priazeň, lajky či osobné povzbudenia všetkým divákom, a priaznivcov V+S Welding CUP-u. Už teraz sa tešíme na ďalšiu sezónu, avšak ešte predtým si z našej dielne budete môcť vychutnať ďalší ročníku Supercrossu. 13.2.2016 Vás teda srdečne pozývame na Supercross do Košickej Steel Arény.

Pre viac info, fotogalériu, videoreportáž a výsledky klikajte na www.vsweldingcup.sk alebo na facebooku lajkujte: V+S Welding cup.

Autor: Mgr. Radka K. Mazáková

Pridané: 06.10.2015 Autor: radkaMazak Zdieľať