Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motokros nám chýbal – v Hniezdnom to bolo vidieť na účasti pretekárov a cítiť na nálade fanúšikov

Pridané: 13.07.2020 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 3594 [Šport - Motocross]

Konečne to staré známe pretekanie, ten zvuk, tá komunita, tí priatelia...V Hniezdnom sa na prvom podujatí Slovenského pohára v motokrose stretlo viac ako 200 pretekárov, medzi nimi aj Štefan Svitko (SVK), Honza Brabec (CZE), Martin Gottwald (CZE), Pawel Wizgier (POL) či Samuel Struk (SVK).

Príležitosť si nenechal ujsť ani prezident Slovenskej motocyklovej federácie, Peter Lazár. Keďže na Slovensku bude tento rok v rámci motokrosu panovať „krízový režim“, kedy sú zrušené všetky seriály okrem šesťdielneho Slovenského pohára v motokrose, budú mať pretekári možnosť sa ukázať ešte na týchto tratiach: Lovčica (2.8), Sverepec (16.8), Ješkova Ves (23.8), Čataj (13.9), Gbely (20.9). A aké to v Hniezdnom bolo? Slnečné, rozfúkané a po takej dlhej dobe veľmi radostné.

start MX Open

Ako dopadli v Hniezdnom naši najmenší...

Kategória MX50 obsahuje tých úplne najmladších, ktorí sa na motokros odhodlajú. O prvé miesto sa pobili Andrej Keblušek (SVK) a Patrik Nohavica (CZE). Toto československé zápolenie sa skončilo víťazne pre Andreja, ale obidvaja si odniesli prémie za holeshoty a cenné skúsenosti.

Holeshoty v kategórii MX65 si rozdelili Maxim Zimmerman a Denis Tekeľ. Prvý menovaný, Maxim, svoju kategóriu vyhral pred Marekom Najmanom a Denis obsadil až tretie miesto.
Kategórie MX Lady a MX85 mali spoločné rozjazdy. Mladé talenty z obidvoch pohlaví sa tak museli poriadne snažiť, aby v konkurencii obstáli, štarty však vyhralo to nežné. Osem dievčat sa postavilo na štartovaciu rampu a v obidvoch finálových jazdách z nej najrýchlejšie vystrelila Nina Bullová. Tá však v prvej jazde stratila vedúce postavenie, druhý krát túto chybu už nezopakovala, avšak stálo ju to prvenstvo. To si vzala Alex Marenčáková, Ninu odsunula na druhé a Eva Bunová brala tretie miesto.

MX Lady hniezdne

Plný počet bodov z finálových jázd, a tak aj celkové víťazstvo bral v kategórii MX85 Samuel Chovaník (SVK). O druhé miesto sa snažili Denis Spodniak (SVK) a Maks Matyasik (POL), ale vďaka lepšej druhej jazde ho získal Denis.

Slovenský pohár v motokrose 2020 - 1.kolo v Hniezdnom - report - Motokros nám chýbal – v Hniezdnom to bolo vidieť na účasti pretekárov a cítiť na nálade fanúšikov

Súťaživé juniorské rozjazdy MX2 Junior a MX Junior 125

Samuel Strýček začal svoj deň v Hniezdnom skvelo, keď vyhral kvalifikáciu kategórie MX2 Junior a prvú finálovú jazdu zajazdil systémom štart-cieľ s holeshotom na konte. Menej sa mu už darilo poobede, kde v druhej finálovej jazde zle odštartoval a celý čas už len dobiehal svoje manko. Skončil celkovo tretí. Pred ním bol Jakub Budaj na prvom a Jakub Vida, najlepší štartér druhej jazdy, na treťom mieste.
Kategóriu MX Junior 125 si podmanil dvoma víťazstvami Nikolas Marek, rovnako stabilne na druhom mieste bol Ľuboš Galandák a tretí skončil Samuel Baláš.

Hviezdne obsadenie MX OPEN a MX2 v Hniezdnom 

Kategória MX OPEN svietila zaujímavými menami zo sveta motokrosu, Rally Dakar či endura. Jaroslav Antalič ako správny odchovanec motokrosu vzal obidva holeshoty, avšak víťazná bedňa mu kvôli druhej jazde ušla o chlp a bral zemiakové štvrté miesto. Zvíťazil Štefan Svitko (Slovnaft rally team), druhý bol jeho spriaznená dakarská duša, Honza Brabec, a tretie miesto obsadil Jaroslav Dubóczi.

Výborný výkon podával aj víťaz kategórie MX2, Samuel Struk, ktorý dokázal zdolať v spoločných rozjazdách všetkých vyššie spomenutých borcov, akurát v prvej mu vzdoroval Antalič. Druhé miesto v tejto kategórii obsadil Marek Haviar (Haviar team) a tretie Ján Strapec.

MX Open bedna

MX1 Hobby na čele s Bernátom, MX2 Hobby s Beňom

V Hniezdnom praskali obidve hobby kategórie vo švíkoch. Plné rampy boli predzvesťou výborného motokrosového divadla. V MX1 Hobby divákov hneď v úvode očarili výborné štarty Milana Tekeľa, ktorý si vzal obidva holeshoty, ale tempo neudržal až do konca a za tretie a štvrté miesto mu to bodovo vyšlo na celkový bronz. Suverénne zvíťazil Radovan Bernát za ktorým si druhé miesto pevne držal Matúš Pätoprstý.

O prvenstvo v kategórii MX2 Hobby sa pousiloval Tomáš Beňo, ktorému hralo do kariet aj šťastie, keďže jeho najväčší konkurent a zároveň aj víťaz prvej finálovej jazdy, Roman Skoček, v druhej zle odštartoval a skončil až 16ty. Druhé miesto si poctivo ustál Timotej Cmarík a tretie Filip Siblik. Spomínaný Skoček skončil celkovo štvrtý. Ani jeden z najrýchlejších štartérov tejto kategórii sa neumiestnil v prvej päťke, nakoľko Matúš Polčin bol ôsmi a Slavomír Labuzík deviaty.

Veteráni MX4 a superveteráni MX4+

Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) nezostal nič dlžný svojej povesti dravého pretekára, keď hneď v prvej jazde dal holeshot a v jeho kategórii MX4+ (jazdci nad 50 rokov) nenašiel ani v jednej rozjazde premožiteľa. Celkovo si držal absolútne tretie miesto za legendárnymi menami mladších kolegov z kategórie MX4 (jazdci od 40 do 50 rokov), Pawlom Wizgierom (POL) a Martinom Gottwaldom. Pawel Vizgier prevádzal naozaj rýchlu technickú jazdu, v druhej rozjazde aj s holeshotom. Na bedňu sa pod neho postavil Gottwald na druhé a Radoslav Kedžuch na tretie miesto.

Začiatkom augusta, 2.8.2020 sa stretneme v Lovčici!

Instagram: @mxopensk
Kompletné výsledky: kk-sporttiming.com/

Pridané: 13.07.2020 Autor: radkaMazak Zdieľať