Pridaj aj ty cestopis!

V+S Welding cup 2015 na Zemplíne pod taktovkou Vörösa a Popovicza

Pridané: 19.05.2015 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 3497 [Šport - Motocross]

HRAŇ - SÍRNIK 10.5.2015: Druhé podujatie V+S Welding cupu – regionálny pohár Východ a zároveň prvé podujatie Slovenského pohára sa odohralo na kopci medzi obcami Hraň a Sírnik na Zemplíne, kde sa o výborné zázemie pre 120 jazdcov postaral MX team ESTRI Hraň.

Seriál článkov - V+S Welding cup 2015:

Autor: Mgr. Radka K. Mazáková

Najviac ocenení si odniesol Xaver Vörös (Motocross Gbelce), ktorý si zajazdil až 4 finálové jazdy a suverénne zvíťazil v Juniorke aj v MX2-ke kde pokoril Petra Valyika. Holeshoty zbierali Richard Géze v MX1 Hobby a Juraj Popvicz v MX1 v oboch finálových jazdách a získali tak finančnú odmenu od ATV team promotion, promotéra celého seriálu, autokozmetiku od Motomixu a tričká od fimy 3b. Na rozdiel od Liskovej sa nikto vážne nezranil a do sedla sa vrátil po zlomenine kľúčnej kosti Kubko Popovicz (MX65). Príjemným spestrením bola aj účasť nežného pohlavia: Mišky Mišíkovej z Dulova (pri Ilave) a Laury Smoľárovej z Helcmanoviec.

MX Junior

Bol to opäť 15-ročný Xaver Vörös (Motocross Gbelce), ktorý si nepustil v Juniorke nikoho pred seba, aj keď po štarte sa stále s niekým musel predbiehať, keďže holeshoty patrili Matúšov Tomalovi (Enduro Team Turzovka) v prvej a Jarkovi „Dubákovi“ Dubócimu v druhej jazde. Druhé miesto obsadil Marián Struk (MX team Vislanka) a tretí skončil Matúš Tomala.

Twinshock, MX4, MX4+

Spoločná rozjazda pánov nad 40 (MX4), nad 50 (MX4+) a pánov na historických motocykloch (Twinshock) sa tešila hojnej účasti ukrajinských jazdcov, ktorý si aj vzali najvyššie ocenenia. V MX4ke vyhral dvakrát finále Konstantin Utrin (UA – moataba) a vzal si aj ceny za Holeshot v druhej jazde. Peter Pipich, na ktorého sme zvyknutý, že výborne štartuje, sa predviedol iba v prvej finálovej jazde holeshotom, v druhej ,nevedno prečo, predčasne preteky ukončil.

MX4+ bola výnimočná aj tým, že v nej jazdil hlavný usporiadateľ Peter Snižík (MX Team ESTRI Hraň), ktorý v tomto roku oslávi 55. narodeniny. Zvíťazil v nej Ukrajinec Vladimir Zavadetsky. Jedinou kategóriou s víťazným Slovákom bola Twhinshock, kde Jožko Junas ukázal zadné koleso svojej ČZty všetkým ostatným.

MX68 a MX85

Martin Medňanský a Jakub Mišík sa tešili z holeshotov a Jakub navyše aj z víťazstva v kategórii MX85. Chýbal tu Samuel Struk, ktorý pre povinnosti v rámci Majstrovstiev Európy v severozápadnej zóne pretekal v Nemecku.
MX65kám kraľoval tak ako v Liskovej, tak aj teraz, Nikolas Marek (Motorado team), druhé miesto obsadil Jakub Popovicz, pre ktorého to boli prvé preteky od zlomenia kľúčnej kosti z Liskovej. Tretí skončil Oleksandr Jastrinski z Užhorodu .

MX2 Hobby

Daniel Sekerák (RMR) z Rožkovian predviedol drámu v prvej jazde, kde dal holeshot, nato spadol a musel sa z posledného, 26. miesta prebojovávať dopredu a skončil tretí. V druhej finálovej získal holeshot Viktor Kováč, jeho najväčší rival, a tak sa musel popasovať s jeho predbiehaním aby zvíťazil. Celkové víťazstvo si z Hraňe odniesol Viktor Kováč (VM Racing MX team), druhý skončil Daniel Sekerák (RMR Club) a trojku doplnil Róbert Malačina (MK Stropkov).

MX1 Hobby

Richard Géze ako suverénny štartér má vo vrecku dva hleshoty a víťazstvo v kategórii MX1 Hobby. Aj ďalšie dve miesta boli stabilne obsadené počas oboch finálových jázd: na druhom Peter Gordan a na treťom Roman Banický (Mefosport).

MX1, MX2

Výkonnostne najvyššie triedy V+S Welding cupu holeshotovo pokoril Juraj Popovicz (Lumarkt MX team) a sebavedomo viedol po celý čas. Presedlanie do MX1 mu viditeľne sedí a aj podpora nového MX teamu Lumarkt funguje výborne. Druhý celkovo, ale aj v oboch jazdách, skončil Matúš Lavo (VM Racing MX Team) a tretí Zoltán Vörös (Motocross Gbelce), strýko Xaver Vörösa.
V MX2ke zvíťazil v prvej jazde Košičan Pater Valyik, avšak v druhej ho predbehol Xaver Vörös, čo z neho urobilo víťaza a odsunulo Valyika na druhú priečku. Tretím bol Róbert Pivarči. Ľubomír Havrila (Lumarkt MX team) dostal v prvej jazde kameňom do prilby a tak si z Hrane vzal až 5. miesto.

Zo Zemplína rovno pod Spišský Hrad!

Ďalšie podujatie sa bude konať v poslednú májovú nedeľu 30. 5.2015 v Spišských Vlachoch. Srdečne Vás pozývame.
Pre viac info, fotogalériu, videoreportáž a výsledky klikajte na www.vsweldingcup.sk alebo na facebooku V+S Welding cup.

Regionálny pohár - východ 2017

V poslednú májovú nedeľu sa v Spišských Vlachoch už po tretí krát stretnú tí, čo bodujú v rámci regionálneho pohára Východ V+S Welding cup aj Slovenského...