Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

SP v motokrose MX COVID Cup 2020 sa v Ješkovej Vsi prehupol do druhej polky

Pridané: 31.08.2020 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 2924 [Šport - Motocross]

Šimon Jošť (Osička MX team) bol spomedzi 199 jazdcov opäť najrýchlejším pretekárom na trati známej ako Ješkova Ves – Brody. Diváci aj jazdci sú hladní po motokrosových zápoleniach a v Ješkovej si ich užili do sýtosti aj vďaka Strukovi, Tomalovi, Loavovi či Unzeitigovi a ďalším.

Pochváliť treba aj organizátorsky OŠK AMK Veľký Klíž, ktorého tím zvládol prípravu aj samotné preteky výborne. Nie je jednoduché v dnešnej dobe usporiadať hromadné podujatie, najmä ak treba mať na zreteli všetky nariadenia ohľadom zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii na Slovensku. Slovenský pohár v motokrose „MX COVID Cup 2020“ sa teda v predposlednú augustovú nedeľu prehupol do svojej druhej polovice, kde nás čakajú ešte dve podujatia v Čataji (13.9) a Gbeloch (20.9).

SP v motokrose MX COVID Cup 2020 sa v Ješkovej Vsi prehupol do druhej polky

MX1 Hobby

Prémie za holeshoty si v hobíckej kategórii MX1 rozdelili Martin Rábek a Boris Kubík. Na stupienok víťazov sa však dostal len druhý menovaný a to na druhé miesto. Pred ním bol Radovan Bernát, ktorému vyšla najmä prvá jazda a tretie miesto celkovo bral Ivan Šípoš, ktorý zvíťazil v tej druhej.

MX4 a MX4+

Martin Gottvald jednoznačne valcoval veteránske rozjazdy. V tej prvej mu vyšiel štart a viedol až do konca. V druhej jazde ho na štarte prekonal Daniel Krištofčak, Gottvaldovi však trvalo len jedno kolo, aby sa dostal opäť do vedenia a zvíťazil tak s plným počtom bodov v kategórii MX4. Trojicu na „bedni“ doplnil Ľubomír Imrich.
Superveteránov MX4+ mal pod palcom Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) , ktorý bol dvakrát prvý, za ním sa umiestnil Kvetoslav Lacko a Roman Čič.

MX50

Najmenší pretekári sa riadili heslom: Kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí. Holeshoty v MX50 patrili Patrikovi Nohavicovi (CZE), ktorý skončil tretí a Pepimu Vrtalovi (CZE) , ktorý bol na druhom mieste. Obidvoch ich hneď po ich hviezdnych štartoch predbehol Paizs Doma z Maďarska, ktorý vyhral s plným počtom bodov.

MX65

Tak ako aj na predošlom kole vo Sverepci, vyhral túto detskú kategóriu Áron Katona z Maďarska, navyše si v prvej jazde pripísal na svoje konto aj najlepší štart. Druhý, Maxim Zimmerman, líder priebežného poradia MX65, dal holeshot v druhej jazde a skončil strieborný. Tretie miesto bral Jakub Ceplák.

MXLady a MX85

Dievčensko - chlapčenský súboj o holeshoty skončil v Ješkovej 1:1. Prvý získal Maks Matyasik (POL) a druhý Eva Bunová. Obaja boli vo svojich kategóriách, aj napriek tejto výhode, druhí. Chlapčenskú kategóriu MX85 vyhral Samuel Chovaník a dievčenskú MX Lady Nina Bullová.

MX2 Hobby

Kawasaki Erika Pelikána preťala bielu čiaru holehotu v oboch jazdách ako prvá, avšak na záver dňa sa Erikovi ušlo až ôsme miesto. Kategóriu vyhral Matúš Vavro (Motoklub Banka), pred druhým Adriánom Jedinákom (Motoprox) a tretím Romanom Skočekom.

MX Open + MX2 + MX2 Junior + MX Junior 125

Rozjazda výkonnostne najvyšších tried delených podľa kubatúry a veku: MX OPEN a MX2 spoločne s Juniormi MX2 a MX Junior 125, pripomínala miestami súboj titanov. Na trati museli v poslednej jazde zasahovať aj letecké záchranné zložky. V prvej jazde bol po štarte najrýchlejší Samuel Struk (Motoprox) z MX2, kde ho hneď v prvom kole dobehol Šimon Jošť (Osička MX team). O chvíľu nato ho vo vedení vystriedal Pavol Repčák, ten však po hromadnom páde z pretekov odstúpil a vedenia sa ujal opäť Josť, ktorý si v druhej jazde vedenie strážil od začiatku až do konca. Tak ako na posledných troch podujatiach, sa stal opäť najrýchlejším pretekárom dňa. V MX2-ke bol za ním na druhom mieste Samuel Struk a tretí skončil Matúš Tomala.

V Kategórii MX OPEN sa o prvenstvo pobil Matúš Lavo (VM Racing MX team) s Petrom Unzeitigom a vďaka lepšej druhej jazde ho získal Lavo. Tretí bol Silvester Mondok.

Samuel Strýček z kategórie MX2 Junior si užil svoju chvíľku slávy, keď dal v druhej jazde holeshot a svoju kategóriu aj vyhral. V MX Junior 125-kách bol najrýchlejší Nikolas Marek.

13.9.2020 sa stretneme v Čataji – dovtedy sa opatrujte

V septembri si to motokrosová obec namieri na Západ, konkrétne do Čataja, kde sa bude konať piate kolo Slovenského pohára v motokrose.