Gratulujeme novým medzinárodným majstrom Slovenska v motokrose 2019: Neurauter (AUT), Krč (CZE), Struk (SVK) a Švirák (CZE)

Pridané: 10.10.2019 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 3134 [Šport - Motocross]

Daždivé finále v Šenkviciach prinieslo mnoho emotívnych momentov a definitívne rozhodlo o majstroch Slovenska pre sezónu 2019. M-Cross klub Šenkvice opäť ukázal, že finálové podujatia vie pripraviť na vysokej úrovni, a tak sa tituly rozdávali jedna radosť. Kráľovskú MX OPEN dobil podľa očakávaní rakúsky pretekár Lukas Neurauter z Osička MX teamu a získal k tomu aj automobil Ford Focus za prvenstvo v superfinálových jazdách. MX2ku si v dramatickom finále nakoniec ukoristil Čech Martin Krč z BUKSA Ados KTM teamu.

Finálové Holeshoty v Šenkviciach

711 Shop Zone – online shop a predajňa v Hornej Strede odmeňovala tých najrýchlejších na štarte počas celej sezóny a zároveň vznikol aj celosezónny rebríček top štartov. V Šenkviciach to bol Filip Neugebauer z Osička MX teamu, ktorý si vzal holeshot v prvej jazde a stal sa tak so štyrmi holeshotmi celkovo, najúspešnejším štartérom sezóny pre kategórie MX OPEN/MX2. V druhej jazde skóroval Tomáš Šimko z PB Racing, pre ktorého to bol druhý holeshot sezóny. V rámci juniorských štartov bol dvakrát prvý v prvej zákrute Jiří Matějec z HT Group, ktorý si s celkovo šiestimi holeshotmi v sezóne udržal prvenstvo v rebríčku. Najšikovnejším štartérom superfinále bol opäť Tomáš Šimko, no v sezónnom rebríčku drží vedúce miesto Lukas Neurauter.

Neugebauer foto radeklavicka mx mmsr senkvice 2019 899

Lukas Neurauter (MX OPEN) a Martin Krč (MX2) sa stali úradujúcimi medzinárodnými majstrami Slovenska v motokrose

Síce bez holeshotov, ale aj tak od prvého kola vo vedení v obidvoch finálových jazdách. Reč je o suverénnom Lukasovi Neurauterovi z Rakúska, ktorého sme si na slovenských podujatiach mohli vychutnávať vďaka Osička MX teamu. Jeho tímový kolega, Filip Neugebauer (CZE) ukázal krásnu prvú jazdu za chrbtom Neurautera na druhom mieste, avšak druhá mu nevyšla, a tak mu Šenkviciach tesne ušiel stupeň víťazov. Body za druhé a štvrté miesto stačili Neugebauerovi na to, aby sa stal vicemajstrom Slovenska. Pre Tomáša Šimka (SVK) z PB Racing boli Šenkvice vydareným podujatím, z ktorého si bral strieborný pohár, a celkovo má v sezóne bronz. V MX2ke bolo treba v Šenkviciach poriadne zabojovať, keďže bodové rozdiely boli tesné a malo sa rozhodnúť o majstrovi. Martin Krč (CZE) BVKS Ados KTM teamu so Šimonom Joštom (SVK) z Osička MX teamu sa postarali o dramatické finále, v ktorom najprv zvíťazil Jošt a Martin Krč (CZE, BUKSA Ados KTM team) mu to v druhej jazde oplatil. Za Šenkvice tak mali obaja zhodný počet bodov, podľa národných športových predpisov však rozhoduje lepšie umiestnenie v druhej jazde a tak v sobotu zvíťazil Krč pred Joštom a bronz získal Pavol Repčák (SVK, RSR Motosport). Martin Krč mal v sezóne bodový náskok, a preto sa z neho stal zaslúžený medzinárodný majster Slovenska v kategórii MX2, zatiaľ čo Jošt bral vicemajstrovský titul. Jonášovi Nedvěďovi (CZE) z ORION Racing teamu sa v Šenkviciach nedarilo najlepšie a získal až piate miesto, body za sezónu mu však priniesli tretie miesto celkovo v triede MX2.

Neurauter foto radeklavicka mx mmsr senkvice 2019 1081

Juniorskými majstrami Slovenska sú Samuel Struk (MX2 Junior) a Tomáš Švirák (MX Junior 125)

Juniori foto radeklavicka mx mmsr senkvice 2019 279-2

Medzi Juniormi boli súboje o titul ešte vyhrotenejšie. Majstrom sa mohol stať buď Jiří Matějec (CZE) z HT Group, alebo Samuel Struk (SVK) z Mitterback Racing teamu. Hneď v prvej jazde dostal Struk defekt a do cieľa prišiel až na 10. mieste, zatiaľ čo Matějec zvíťazil. Karty ešte viac zamiešala druhá jazda, kde skončil Struk na druhom a Matějec až na štvrtom mieste. Šenkvické pódium obsadili MX2 Juniori takto: prvý Jiří Matějec, druhý Jiří Hendrych (CZE), tretí Matúš Tomala (SVK) a Samuel Struk až štvrtý. Po zrátaní bodov za sezónu sa stal medzinárodným majstrom Slovenska Samuel Struk s tesným, len dvojbodovým náskokom pred Jiřím Matějcom a trojicu doplnil Košičan Jaroslav Dubóczi zo Ford Szilcar racing teamu. Juniori na motocykloch s kubatúrou 125ccm majú svojho nového medzinárodného majstra, ktorým sa stal Tomáš Švirák (CZE) z Motosport Chýnov v AČR. Keďže sa v sezóne zúčastnil na všetkých piatich kolách seriálu MX OPEN, bodovo mu nestačil jeho rival a krajan Martin Venhoda z Motokrosovaskola.cz, ktorý vynechal prvé podujatie vo Veľkých Uherciach. V Šenkviciach vyhral Venhoda obidve finálové jazdy, druhý bol Adam Maj (CZE) a tretím Švirák.

Struk foto radeklavicka mx mmsr senkvice 2019 383

Automobil za superfinále získal Lukas Neurauter aj bez štartu v Šenkviciach

Novinke tejto sezóny – superfinále v Šenkviciach patrila posledná jazda dňa. Lukasa Neurautera by ste na štarte upršaného a zablateného motokrosu v Šenkviciach hľadali márne. Jeho body za sezónu stačili na to, aby bol neohrozeným majiteľom automobilu Ford Focus – prémiovej odmeny za víťazstvo v superfinálových jazdách, aj bez účasti na poslednom superfinále sezóny. V Šenkviciach superfinále vyhral Tomáš Šimko, druhý bol Petr Bartoš (CZE) a tretí Jakub Hruška (SVK), všetci trieda MX OPEN.

Veteráni MX4 a MX4+

Osicka foto radeklavicka mx mmsr senkvice 2019

Kvôli nepriaznivému počasiu išli veteránske kategórie tried MX4, MX4+ iba jednu finálovú jazdu, ktorú suverénne vyhral Martin Žerava (CZE) z KRTZ Motorsport. Ten má za sebou v tejto sezóne samé víťazné finálové jazdy a tak si právom vyslúžil titul medzinárodného majstra Slovenska 2019 v kategórii MX4. V Šenkviciach za ním dojazdili českí jazdci Zdeněk Pučálka (KRTZ Motosport) a Jiří Pach (Cross Team JIPAX), ktorí obsadili uvedené poradie i v konečnom hodnotení seriálu MX4 2019. Menej jednoznačná situácia bola u superveteránov MX4+. V Šenkvickej finálovej jazde zvíťazil Peter Pipich (SVK) z Motoklubu Medzibrod pred Petrom Tvrdoňom (CZE, Hrabica Motocross team) a Danielom Jarnotom (CZE, Enduromoto.cz). Konečné poradie v triede MX4+ 2019: 1. Roman Majer (CZE), 2. Petr Tvrdoň (CZE), 3. Peter Pipich (SVK)