Pridané: 13.08.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2831 [Šport - Motocross]

Netradične v v sobotu sa konalo štvrté podujatie zo šesťdielneho V+S Welding Cup-u pri Starej Ľubovni v Hniezdnom. Dedinka známa najmä vďaka výrobe jedinej slovesnej whiskey Nestville a už druhý rok aj vďaka motocrossu.

Seriál článkov - V+S Welding cup 2015:

Festival v liehovare, ktorý sa konal súbežne s pretekmi, poskytol výbornú atmosféru najmä pri vyhlasovaní výsledkov na hlavnom poódiu a pri predvádzaní motocrossovej exhibície na špeciálne pripravenej trati. Snaha priblížiť náš šport „pivkárom“ a širokej verejnosti vyšla, a tak sme z Hniezdneho odchádzali s dobrým pocitom na srdci. Počasie v sobotu bolo tropické, čo viedlo k skráteniu rozjázd a podpísalo sa aj na pádoch. Pavol Repčák podal fantastický výkon hneď v dvoch triedach a nielenže vyhral aj MX Junior a MX2, ale vzal si aj finančné prémie za holeshoty.

MX65, MX85

Medzi najmenšími sa v druhej finálovej jazde objavila červená vlajka – prerušenie pretekov – z dôvodu pádov dvoch pretekárov. Po zásahu záchranárov bol Olexandr Jastrinski z Ukrajiny prevezený na ďalšie vyšetrenia do nemocnice a ostatným sa jazda započítala ako platná bez reštartu. V MX65-kách zvíťazil Jakub Popovicz a v MX85-kách Samuel Struk.

MX2 Hobby

Viktor Kováč vyhral kvalifikáciu s najrýchlejším časom na kolo, no vo finálových jazdách to nedokázal pretoaviť do prvenstva a skončil až štvrtý. Zvíťazil Daniel Sekerák (RMR club) z neďalekých Rožkovian, druhý skončil Róbert Malačina a Michal „Pajty“ Tuka z ďalekej Oravy obsadil tretie miesto.

MX1 Hobby

Janko Golian sa už v minulosti ukázal ako výborný štartér a tento svoj imidž potvrdil aj v Hniezdnom dvoma holeshotmi a víťazstvom v druhej rozjazde. To však nestačilo na vylepšenie prvej rozjazdy, kde skončil až tretí a tak sa teší „iba“ z druhého miesta. Zvíťazil Radovan Bernát a tretiu priečku obsadil Richard Géze.

MX4, MX4+ a twinshock

Červená zástava viala počas pretekov v Hniezdnom hneď dvakrát – aj druhá rozjazda veteránov bola predčasne ukončená, kvôli nepríjemnému pádu Ukrajinca Vladimira Zavadetskeho, ktorý bol následne pri vedomí prevezený do nemocnice v Starej Ľubovni. Keďže sa to udialo v tretej minúte jazdy, bol nutný reštart. Po dramatických udalostiach sa nakoniec podarilo získať zlato Jankovi Uličnému zo Spišských Vlách v kategórii MX4+, Petrovi Pipichovi v MX4 a Miroslavovi Marônekovi v Twinshock.

MX Junior

Asi najkrajšie súboje poskytla juniorská druhá finálová jazda. Pavol Repčák, Xaver Vörös či Marián struk boli poistkou kvality. O to viac, keď Pavol spadol a musel sa prebíjať späť na čelo, čo sa mu aj bravúrne podarilo. Presne v poradí Repčák, Vörös a Struk obsadili stupienok víťazov.

MX2

Po výkonoch v juniorke je naozaj obdivuhodné, že 34°C sa Pavol Repčák a Xaver Vörös rozhodli nastúpiť aj do rozjázd MX2. Namiesto dvoch finálových jázd tak absolvovali 4 a s veľkým úspechom. Pavol dokonca dokázal uchmatnúť Jurajovi Popoviczovi holeshot v prvej jazde, v tej druhej si to Juraj už nedal. Paľo bral prvenstvo aj tu, zatiaľ čo Xaver Vörös druhé a Peter Unzeitig tretie miesto. Domáci „local hero“ Ľubomír Maniak obsadil 5. priečku.

MX1

Kráľovská MX1čka dala v prvej finálovej jazde motiváciu a radosť z výhry Matúšovi Lavovi, ktorý tu v lani zahviezdil, avšak v druhej finálovej jazde Juraj Popovicz zvrátil vývoj udalostí a vyhral. Celkovo sa teda najvyššie postavil Juraj Popovicz, druhý skončil Matúš Lavo a tretie miesto patrilo Nikovi Redajovi.

Stretneme sa na Orave!

V predposledný augustový deň, 30.8 zájdeme s V+S Welding Cupom k Štefanovi Svitkovi do Žaškova. Už po druhý krát sa regionálny pohár Východ vyberie na Oravu, aby sme si užili nielen jazdecký, ale aj organizačný talent nášho najlepšieho enduového pretekára. Tešíme sa na Vás v Žaškove!

Autor: Radka Mazáková

Pridané: 13.08.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať