Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Incheba-2024-std

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Koniec srandy. Budúci rok príde nová Kawasaki ZX-6R!

 Zdieľať

Pridané: 06.06.2023 Autor: Peter Fischer
Čitatelia: 3438 [Novinky - Predstavujeme]

Prvý apríl už bol a divé huby sme nepojedli, nová ZX-6R naozaj príde do Európy! Redaktor píšuci tento článok najprv musel ísť túto informáciu predýchať a potom sa zavrel do izby s balíčkom vreckoviek. Nepotreboval ich na utieranie sĺz :)

Seriál článkov - Novinky 2024:

| Seriál článkov: Novinky 2024 |

Kawasaki ZX-6R (2024)
Kawasaki ZX-6R (2024)

Šesťkilové superšporty, to je čistá láska. Ako ženy majú rady kytice alebo nové topánky kabelky autá dovolenky šaty bodky pásiky čipky pikoviny alebo jááá ňevjem čo uššš, tak my milujeme športové šesťkilá. Teda aspoň západná časť redakcie :)

Redaktorovi sa trasú ruky, nedokáže písať. Takže len copy/paste oficiálnych info:

Najzrejmejším aspektom nového stroja je výrazná „tvár“ Ninja vybavená aero-wingletom s účelnými agresívnymi líniami, ktoré po prvýkrát zahŕňajú hybridné projektorové/reflektorové svetlomety (súčasť kompletného balíka LED osvetlenia) a nové športové plexi vybavené špeciálnymi výrezmi na zníženie nárazov vetra.

Pokiaľ ide o kokpit, debutuje nová 4,3-palcová (11 cm) farebná TFT prístrojovka, ktorá tiež umožňuje pripojenie k smartfónu prostredníctvom aplikácie Kawasaki Rideology App. K dispozícii sú aktualizácie informácií, ako je kontrolka radenia, pripomenutie servisu Kawasaki, pripomenutie výmeny oleja, indikátor jazdného režimu, hovory zo smartfónu a e-mailové upozornenia. K dispozícii sú tiež – spolu so všetkými známymi aktualizáciami stavu vozidla – indikátor Bluetooth a indikátor ekonomickej jazdy. (Nič z toho nebudeme budúci rok na Slovakia Ringu potrebovať, poznámka redaktora.)

Kawasaki ZX-6R (2024)
Kawasaki ZX-6R (2024)


Z technického hľadiska tvorí jadro stroja slávny a vysoko chválený kvapalinou chladený 4-taktný radový štvorvalec s objemom 636 cm3, ktorý teraz obsahuje prepracované profily vačiek, aby vyhovovali prísnejším emisným predpisom, ako aj prepracované sacie lieviky a zvody, to všetko pre zvýšenie výkonu pri nízkych až stredných otáčkach. (Redaktor si utrel slinu, poznámka ďalšieho redaktora.)

Prechod na nové kotúče odzrkadľuje súčasný imidž rodiny Ninja ZX-10R, ako aj položky ako Showa SFF-BP, quickshifter, trojrežimová kontrola trakcie KTRC a oba režimy výkonu a integrované jazdné režimy sú základom vysokej špecifikácie tejto legendy. (Redaktor sa opäť šiel zavrieť do izby, poznámka ďalšieho redaktora.)

Ninja ZX-6R 2024, na pneumatikách Pirelli Diablo Rosso IV, bude pre nadchádzajúcu sezónu k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach, zelenej verzii (prirodzene!) Lime Green/Ebony, plus verzii kombinujúcej kovovú grafitovú sivú a metalízu Diablo Black. Predajcovia Kawasaki a verní fanúšikovia rodiny Ninja určite uvítajú pohľad na nový a komplexne aktualizovaný Ninja ZX-6R pre rok 2024, ktorý bude udržiavať plameň Ninja naďalej jasne horiaci. (Aj ďalší redaktor odišiel predychávať.)

Kawasaki ZX-6R (2024)
Kawasaki ZX-6R (2024)

Kawasaki ZX-6R (2024)
Kawasaki ZX-6R (2024)

Pridané: 06.06.2023 Autor: Peter Fischer Zdieľať

Seriál článkov - Novinky 2024:

| Seriál článkov: Novinky 2024 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Incheba-2024-side

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 39980 | Včera: 213244