Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motoshop Žubor požičovňa

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozor, prichádza štvorvalcová Kawasaki ZX-4R!

 Zdieľať

Pridané: 02.02.2023 Autor: Matej Mularčík
Čitatelia: 2247 [Novinky - Predstavujeme]

Super správa! Svet sa stále toči správnym smerom a Kawasaki oznámila, že uvedie na trh vysokovýkonný stroj zo svojho slávneho radu Ninja, a to ZX-4R. Nový prírastok príde vo viacerých verziách a bude mať radový štvorvalec!

Seriál článkov - Novinky 2023:

| Seriál článkov: Novinky 2023 |

Nové štvorkilo by malo doraziť do Európy na jeseň 2023 a jeho radový štvorvalec poskytuje výnimočných 80 koní s kompaktným podvozkom založenom na Ninja ZX-25R pre vynikajúci výkon v zákrutách. ZX-4R je tak jediným plnohodnotným superšportovým modelom v triede 400 cm3 s radovým štvorvalcovým motorom. Motor je novovyvinutý kvapalinou chladený radový 4-valec DOHC s objemom 399 cm3, založený na technológii legendárnej série superšportových strojov Ninja ZX, a je schopný dodať maximálny výkon 57 kW (77 k), resp. a 59 kW (80 k) s náporovým nasávaním. Bol navrhnutý tak, aby spojil čo najvyšší krútiaci moment v nízkych a stredných otáčkach so silným výkonom pri vysokých otáčkach a vo všetkých jazdných situáciách, od každodenného bežného používania až po športovú jazdu na okruhu.

Kawasaki ZX-4R (2023)
Kawasaki ZX-4R (2023)

Podvozok je potom zameraný na vynikajúce jazdné vlastnosti a je inšpirovaný prvkami podvozkov z Ninje ZX-10RR z World Superbike. Rám s vysokopevnostným oceľovým mrežovým rámom a zakrivenou dlhou kyvnou vidlicou dosahuje idealizované rozloženie hmotnosti vpredu a vzadu, plus vynikajúcu rovnováhu medzi tuhosťou a flexibilitou. Pokročilá predná vidlica Showa SFF-BP (verzie SE a RR majú nastaviteľné predpätie) je vybavená zadnou časťou s horizontálnym zadným závesným systémom, ktorý ponúka rovnaké progresívne vlastnosti ako jej väčší súrodenec Ninja ZX-10R, ktorý prispieva k vynikajúcemu jazdnému výkonu typickému pre superšportové modely. Verzia RR navyše obsahuje rovnaký typ zadného tlmiča Showa BFRC-lite ako Ninja ZX-10R.

Kawasaki ZX-4R (2023)
Kawasaki ZX-4R (2023)

Brzdná sila je dodávaná prostredníctvom s priemerom 290 mm poloplávajúcich predných dvojitých kotúčov a radiálne namontovaných monoblokových strmeňov, zatiaľ čo vzadu sa používa kotúč s priemerom 220 mm. Pokiaľ ide o účinnosť bŕzd a priľnavosť, kombinácia pneumatík F120/R160 je navrhnutá tak, aby zodpovedala dynamickému výkonu Ninja ZX-4R a poskytovala vynikajúcu stabilitu pri vysokých rýchlostiach. Na prvý pohľad niet pochýb o líniách tohto nového Ninja s jeho agresívnym štýlom, ktorý vyžaruje okamžitú silu, ktorou je séria Ninja ZX známa. Špičkový vzhľad Ninja ZX-4R umocňuje aj použitie LED diód pre všetko osvetlenie, ktoré na nej nájdete počnúc predným svetlom, ktoré je typicky dvojité až po zadné svetlo. Na tejto najnovšej Ninji sú elektronické pomôcky, ktoré pomáhajú jazdcovi s jazdnými režimami, ktoré spájajú KTRC (Kawasaki Traction Control) a režimy výkonu.

Kawasaki ZX-4R (2023)
Kawasaki ZX-4R (2023)

Ďalej na novej Kawasaki ZX-4R nájdeme:

Verzia SE

Táto špeciálna edícia modelu sa vyznačuje originálnymi farbami a grafikou inšpirovanou strojmi továrenského pretekárskeho tímu Kawasaki Racing Team (KRT), ako aj početným príslušenstvom ako štandardnou výbavou:

Plná verzia RR

Okrem pôvodných farieb inšpirovaných Kawasaki Racing Team a grafiky „RR“ obsahuje zadné odpruženie BFRC-lite od Showa, teda rovnaký typ, aký sa používa na superšportovom modeli Ninja ZX-10R. Táto špecifikácia umožňuje športovejší zážitok z jazdy. Samozrejmosťou je výbava z verzie SE.

Kawasaki ZX-4R (2023)
Kawasaki ZX-4R (2023)

Pridané: 02.02.2023 Autor: Matej Mularčík Zdieľať

Seriál článkov - Novinky 2023:

| Seriál článkov: Novinky 2023 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Faber-Aprilia-V4-04-05-side

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 62833 | Včera: 183199