Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Mladé európske talenty vo Sverepci a tretie podujatie MX OPEN 2018

Pridané: 20.06.2018 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 2854 [Šport - Motocross]

Počas uplynulého víkendu to vo Sverepci žilo motokrosom na európskej úrovni. Pricestovali sem mladí jazdci zo severnej a západnej Európy, aby si už po štvrtý krát v sezóne zmerali sily v dvoch kategóriách : MX65 a MX85.

Po pretekoch v Dánsku, Fínsku a Nemecku zavítali mladí pretekári aj do Sverepca. Boli medzi nimi také osobnosti, ako napríklad 13 ročný Liam Everts, syn Stefana Evertsa, legendárneho 10 násobného majstra sveta v motokrose či Lotte van Drunnen, Holanďanka ktorá to má namierené na zisk titulu aj napriek chlapčenskej konkurencii. Po súťažnom víkende v Národnom kros centre Sverepec zvíťazil medzi najmenšími MX65kami český pretekár, Viťezslav Marek, a medzi staršími MX85kami dominoval Nemec Constantin Piller. Mladých jazdcov čaká ešte podujatie v Holandsku a potom veľké finále v Čechách v Lokti (21.-22.7.2018).

MX Open Sverepec 2018

Slovenskému šampionátu v kategórii MX OPEN kraľoval výborný český jazdec, známi najmä z nemeckých podujatí ADAC MX Masters, Filip Neugebauer. V MX2ke to bol opäť Čech, Martin Krč, ktorý zvíťazil a medzi juniormi si prvé priečky rozdelili Martin Venhoda v 125kách a Jozef Posluch v MX2 Junioroch.

FOX holeshoty pre Sukupa, Edelbachera a Krča

711 Shop Zone - distribútor značky FOX na Slovensku, aj vo Sverepci odmenil finančnou prémiou najrýchlejších štartérov. V oboch finálových jazdách kategórie MX OPEN bol v prvej ľavotočivej zákrute Marek Sukup a v kategórii MX2 si holeshoty rozdelili Martin Krč a Roland Edelbacher.

Marek Sukup - holeshot - MX Open Sverepec 2018

MX2, MX2 Junior, MX Junior 125

Rozjazdy MX2károv a Juniorov bola radosť sledovať, pretože sa zakaždým štartovalo z plnej rampy. Medzi MX2kami mal v prvej finálovej jazde po holeshote jasnú prevahu Martin Krč, na ktorého sa intenzívne doťahoval Šimon Jošt (Osička MX team). Ten ku koncu povolil a predbehol ho rakúsky jazdec Roland Edelbacher. V druhej jazde podržal plyn na štarte trocha dlhšie spomínaný Edelbacher a až do konca pred seba nikoho nepustil. Stupne víťazov preto patrili Edelbacherovi na prvom, Krčovi na druhom a Joštovi na treťom mieste.

Kategóriu MX2 Junior do 21 rokov mal v obidvoch jazdách pevne v rukách Jozef Posluch (711 Popper MX team). Vďaka lepšej druhej finálovej jazde si striebro vychutnal Samuel Struk a Jiří Matějec (Team MAX 2) skončil tretí.
Juniorku do 19 rokov, jazdiacu na kubatúre 125cc si tradične podmanil Martin Venhoda (motokrosovaskola.cz) a potvrdil tak svoje postavenie lídra kategórie v priebežnom poradí šampionátu. Dvakrát druhý bol vo Sverepci Jiří Hendrych a dvakrát tretí zasa Patrik Příhoda (Cermen racing team).

MX OPEN

Jazdci zo Slovenska, Čiech aj Rakúska si zmerali sily v kubatúrne najsilnejšej triede MX OPEN. Pevnú ruku na plyne pri štarte dvakrát ukázal Marek Sukup (HT Group Racing team), ktorý to má vo Svereci rád. V prvej jazde sa zdalo, že by sa mu sen o víťazstve mohol naplniť. Urobil si dostatočný náskok pred druhým Filipom Neugebauerom (Osička MX team) a vyhral. V druhej jazde si však Neugebauer napravil chuť a dostal sa pred Sukupa po pár zatáčkach. Celkové víťazstvo skončilo v Neugebauerových rukách, Sukup sa musel uspokojiť s druhým miestom a tretie patrilo taktiež ich krajanovi z Čiech, Petrovi Smitkovi.

MX2 junioer - Sverepec 2018

Ďalšie podujatie MX OPEN – Mníšek nad Hnilcom 19.8.2018

Čaká nás takmer dvojmesačná prestávka, no po nej to odpálime na Východe Slovenska, v Miníšku nad Hnilcom, vo veľkom štýle. 19.augusta čaká na celkového víťaza kategórie MX OPEN výhra celkom nového automobilu Ford Fiesta, ktorý do súťaže venoval Ford Szilcar racing. Okrem toho je už tradične pre divákov pripravená Monster fun zóna, atrakcie pre dospelých aj deti a veľa ďalších prekvapení. MX OPEN v Mníšku si nenechajte ujsť!