Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motoshop Žubor zazimovanie

Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (35)  [Verzia pre tlač] Tlač

Rally – to nie je iba Dakar

 Zdieľať

Pridané: 01.12.2016 Autor: Landal
Čitatelia: 5319 [Šport - Rally]

Svet motocyklových rally sa vo verejnosti často zamieňa so svetom Dakaru. Je to prirodzený dôsledok nesmiernej publicity, ktorá sa tejto najväčšej a najznámejšej diaľkovej rally sveta dostáva. Skutočnosť je však oveľa pestrejšia.

Seriál článkov - Slovak 4 Rally Team v sezóne 2017:

Navigačných rally sa po svete jazdí celoročne neúrekom, najviac počas jari, kedy v teplých až tropických oblastiach je ešte znesiteľné počasie. Aj na našom “starom“ kontinente je rally kalendár každý rok nabitý rôznymi pretekmi. Od profesionálnych podujatí zaradených do svetového seriálu cross-country (Sardegna Rally na Sardínii), cez preteky pre nelicencovaných jazdcov rôznej náročnosti (Hellas a Serres rally v Grécku, náročná Albania rally, civilnejšie poňatá Croatia rally), až po vyslovene tréningové podujatia (Illiria raid na Balkáne).

Hellas rally 2016
Hellas rally 2016
Náročnosť jednotlivých pretekov je závislá od latky nastavenej organizátorom a v podstatnej miere tiež od charakteru krajiny, v ktorej sa jazdia. Priemerne má európska rally cca 6 súťažných dní a typická etapa má okolo 350 km. Rôznorodé je aj zabezpečenie tratí, zdravotný dozor a podobne. V každom prípade motocyklové rally sú náročný a krásny šport, spojený s istou dávkou rizika.
Bosnian Warriors 2016
Bosnian Warriors 2016

V každom prípade motocyklové rally sú náročný a krásny šport. Jazdecká základňa je oveľa širšia, než len svetová špička, ktorú verejnosť pozná z Dakaru. Práve stovky a tisíce nadšencov po celom svete, ktorí si môžu dovoliť odjazdiť jednu týždňovú rally do roka, sú tou komunitou, ktorá udržiava tento šport pri živote. Slovensko v tomto nie je výnimkou.

XL Rally Fiľakovské Kľačany 2015
XL Rally Fiľakovské Kľačany 2015

Slovenskí jazdci z radov nadšeneckej verejnosti sa už roky zúčastňujú prevažne balkánskych alebo gréckych rally. Okrem športovcov s vydobytým renomé, ako Tóno Zboran, Ján Zaťko, Martin Benko či Boris Vlha, sú tú aj číro-čistí hobíci. Aby sa ich športové ciele v roku 2017 stali aspoň o málo dostupnejšie, združili sa niektorí z nich do športového tímu pod názvom Slovak4RallyTeam, ktorý organizačnej zastrešuje športový klub Máme radi rally, o.z..

Hellas Rally 2016
Hellas Rally 2016

Budeme sa vám snažiť sprostredkovať celosezónny exkurz do sveta amatérskych rally. Sadnúť na motorku a vydať sa do etapy, to je už len čerešnička na torte. Tomu vždy predchádza množstvo času a úsilia venovaného príprave jazdca, motorky a výbavy. Účasť na pretekoch je okrem fyzickej a technickej prípravy náročná najmä finančne. Preto sme vďační za priazeň a podporu našich partnerov Kongsberg Automotive, Intech Slovakia, Aukčné centrum, Barrister legal, BDO, Motocorse, O2 Business Services, Karavany PK, D+K Services.

Partneri Slovak4RallyTeam
Partneri Slovak4RallyTeam

Orientačné diaľkové rally v sebe spájajú odvekú túžbu človeka po rýchlosti, cestách do neznáma a objavovaní krás prírody. Pretekárske trate vedú často končinami, do ktorých turista nikdy nezablúdi. Z logických dôvodov sú vyhľadávané redšie osídlené oblasti, čo sa spája s horšou kvalitou infraštruktúry. I keď v tomto prípade je to vnímané skôr opačne – čo je horšou infraštruktúrou pre bežnú populáciu, je želaným stavom pre rally. Súťažiacim tak preteky prinášajú jedinečné zážitky a nové priateľstvá zrodené v pote a prachu. Práve toto každoročne privádza jazdcov na štart motocyklových rally po celom svete.

XL Rally Fiľakovské Kľačany 2015
XL Rally Fiľakovské Kľačany 2015

Pridané: 01.12.2016 Autor: Landal Zdieľať

Seriál článkov - Slovak 4 Rally Team v sezóne 2017:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (35)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 37130 | Včera: 161306