Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

MotoGP 2016 - VC Rakúska - Andrea Iannone vyhráva svoju prvú veľkú cenu v MotoGP

Čitatelia: 4212 [Šport - MotoGP]

Prvé víťazstvo Andrea Iannoneho v kráľovskej kubatúre MotoGP.

Seriál článkov - MotoGP 2016:

| Seriál článkov: MotoGP 2016 |

Seriál majstrovstiev sveta MotoGP sa po 19 rokov vrátil na rakúsky okruh Spielberg.

Valentino Rossi, Jorge Lorenzo - MotoGP 2016 - VC Rakúska

Kvalifikácia:

Začiatok kvalifikácie začínal 14:10 hod, teplota vzduchu 24°C a teplota trate bola okolo 38°C.

Na začiatku kvalifikácie sa najlepšie umiestnil Andrea Iannone na Ducati s časom 1'23.623, druhý Lorenzo strácal 0.016 sekundy. Tretí Dovizioso mal svoj najlepší čas 1'23.598. Po zastávke v boxoch sa kvalifikácia rozbehla do druhej polovice. Najlepšie časy prvých štyroch pretekárov sa podarili zajazdiť až v poslednom meranom kole.

Iannone nakoniec svoj čas ešte vylepšil a bol celkovo najrýchlejší - 1'23.142, druhý Rossi so stratou 0.147 sekundy, tretí Dovizioso strácal na Rossiho 0.009 sekundy.

Pretek:

Nad krásnym okruhom bolo jasno, teplota vzduchu okolo 27°C, štart bol naplánovaný na 14:00

Po warmupe a zoradení pretekárov na štarte sa čakalo na zhasnutie červených svetiel, Marquezovi sa štart nepodaril, zvláštne mu poskočila motorka, výborný štart mal Dovizioso. V prvej zákrute mal Marquez kontakt s Lorenzom, ktorý musel vybehnúť na obrubník, ale zvládol to a pokračoval na štvrtej priečke.

Marc Marquez - MotoGP 2016 - VC Rakúska

Na štarte sa podarilo uliať štart hneď piatim jazdcom - Stefan Bradl , Hector Barbera , Álvaro Bautista , Yonny Hernandez a Cal Crutchlow. Dostali penalizáciu a každý dostal prejazd boxovou uličkou.

V priebehu prvého kola sa Rossi snažil dostať na prvé miesto, čo sa mu aj nakoniec podarilo a prvé kolo sa mu podarilo prejsť prvý, druhý bol Iannone za ním Dovizioso, štvrtý Lorenzo a Marquez bol na piatej pozícii.

Celý úvod pretekov bol napínavý, prvá šestica jazdcov sa vzdialila od zbytku štartovného pola a predvádzali pekné súboje, výborne išli Ducati ktorým sedel profil trate a mohli využiť silu svojich motoriek.

Približne v polovičke pretekov viedol Dovizioso, tesne za ním Iannone, tretí Lorenzo a tiež v tesnom závese štvrtý Rossi. Na túto prvú skupinku strácal piaty Marquez približne dve sekundy.

Andrea Dovizioso, Andrea Iannone - MotoGP 2016 - VC Rakúska

Hector Barbera dostal čiernu vlajku za nerešpektovanie pokynov organizátorov, ktorí mu dali penalizáciu za uliaty štart.

Druhá polovička pretekov nepriniesla žiadne dramatické zmeny až na Iannoneho, ktorému sa podarilo predbehnúť Doviho a udržal si prvé miesto až do konca pretekov. Prvá deviatka pretekárov si v priebehu posledných dvanástych kolách nevymenili ani raz pozíciu.