Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

MotoGP 2015 VC Španielska - Lorenzo útočí

Pridané: 03.05.2015 Autor: Beal
Čitatelia: 4727 [Šport - MotoGP]

V napínavosti zvádzaných súbojov vyhral tento víkend hokej, MotoGP nám pripomenulo, aký nudný by bol rok bez Ducati.

Seriál článkov - MotoGP 2015:

| Seriál článkov: MotoGP 2015 |

Kolotoč MotoGP sa vo štvrtom kole dostal do Európy. Otázniky sú od začiatku sezóny pred každým pretekom takmer rovnaké, vyhrá Marc, chytí sa už Lorenzo a čo predvedie Rossi. Marc Marquez túto veľkú cenu absolvoval s operovaným malíčkom, ktorý si zlomil pri jazde na flat tracku a všetci diváci boli zvedaví, ako veľmi toto zranenie ovplyvní Marcov výkon. Už v sobotnej kvalifikácii dal odpoveď, že nie veľmi keď si „uchmatol“ druhú pozíciu na štarte, pole position mu vyfúkol Jorge Lorenzo.

Štart preteku sa podaril hlavne Lorenzovi na Yamahe, ustrážil si prvé miesto a ako ho už poznáme, ak je prvý a nik ho príliš neruší, dokáže ísť bez chýb a hodne rýchlo. Až natoľko, že mu nestačil ani Marc Marquez a v cieli dostal náklep 5,5 sekundy. Nebyť súboja o štvrté miesto medzi Crutchlowom a Polom Espargarom, nebolo by sa ani na čo pozerať, i keď ani ten netrval večne a len v piatom kole si pár krát vymenili pozície.

Diváci snáď ešte dúfali v zápletku medzi Marquezom a Rossim, ktorý z tretej pozície so stratou 2,7 sekundy dvadsať kôl do konca začínal pomaly doťahovať Hondu a deväť kôl pred koncom bol najrýchlejším mužom na trati so stratou na druhého Marca už iba 1,4 sekundy, čo pri ďalšom kole upravil na 1,29. Lenže potom Marc prepol Hondu z vychádzkového módu, kopol do koní a nechal Valentina v prachu.

Celkovo bol tento pretek dosť nudný a minimálne prví štyria krúžili na trati bez napínavých momentov. Karty nezamiešala ani Ducati, Dovizioso vyšiel mimo trať a z posledného miesta sa došplhal „len" na deviate, Iannone prešiel cieľom šiesty. Pozitívom je, že Jorge Lorenzo sa dokázal vrátiť do boja o zisk titulu majstra sveta a teda táto sezónu bude ešte zaujímavá.