Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Holandská GP 250-tiek: McWilliams triumfoval a získal svoje prvé víťaztvo.

Pridané: 02.07.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 5163 [Šport - GP 250]

Jeremy McWilliams, jednoducho zajazdil svoje prvé víťaztvo v Grand Prix. Keď pretínal cieľovú čiaru v Assene mal neuveriteľný náskok 16 sekúnd, pred Alzamorom, ktorý došiel druhý.

McWilliams sa dostal do čela v treťom kole a už sa nikdy neobzrel dozadu. Boli to znovu pneumatiky, ktoré prehovorili do celkového výsledku preteku, keď McWilliams napriek odporúčaniu týmu obul dopredu tvrdú pneumatiku. Trať rýchlo usychala a rozhodnutie sa ukázalo byť správne.

Horší výber pneumatiky mal Tetsuya Harada, ktorý sa stratil do stredu poľa z Pole Position a neskor spadol. Raz sa vrátil ns slikoch zajazdil najrýchlejšie kolo z neuveriteľným náskokom 1.2 sekundy. Ale nič z toho nemal, lebo nakoniec skončil 24-ty.

Vedúci jazdec Šampionátu, Dajiro Katoh bol 11-ty, pravdepodobne tiež koli zlej voľbe pneumatík. Ale, jeho tímový kolega Emilio Alzamora skončil lepšie. Španiel išiel perfektný závod a dal druhej polovici tímu Telefonica Movistar Honda ich prvé pódiové postavenie v tejto sezóne. David de Gea, skončil tretí a tiež si zabezpečil prvé pódium v sezóne.