Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pridané: 11.04.2010 Autor: motoracingsk
Čitatelia: 3097 [Šport - SuperBike]

Ďalšie kolo pretekov superbikov zavítalo na španielsky okruh do Valencie.

Superbike 2.jazda:

Úvod druhej jazdy Superbikov zdramatizoval pád Simona Andrewsa na cieľovej rovinke. Vo štvrtom kole, keď boli preteky prerušené viedol C. Checa nasledovaný J. Reom a M. Biaggi. Reštart sa vydaril hlavne tímovým kolegom z Aprilie Camierovi a Biaggimu- Leon Camier ale čelo pretekov neudržal (v 13.kole spadol) a o stupne si to rozdala trojica Haga, Biaggi, Checa a v tomto poradí prišli do cieľa. V konečnom súčte mal ale Španiel Checa mierny náskok z prvých štyroch kôl a o sedem tisícin Biaggiho porazil. Jakub Smrž si zopakoval umiestnenie z úvodnej jazdy, z Valencie si domov odnáša 12 bodov do hodnotenia šampionátu.

Výsledky

Superbike 1.jazda:

Leon Haslam sa musel do čela prebojovať z hĺbky poľa. Vedenia sa ujal v polovici pretekov a cieľ uvidel takmer 2 sekundy pred Maxom Biaggim a Jamesom Toselandom. Skvelé štvrté miesto pre BMW priniesol Troy Corser, vicemajster sveta Nori Haga sa naňho v závere dotiahol, skúsený austrálky pretekár ale svoju pozíciu dokázal ubrániť. Kuba Smrž sa od štartu pohyboval na bodovaných priečkach a aj vďaka pádom C. Checu, M. Fabrizia, S. Byrnea a L. Camiera finišoval na desiatom mieste.

Výsledky

Supersport:

Španiel Joan Lascorz sa radoval víťazstva v pretekoch Supersportov, poznamenanom veľkou "úmrtnosťou" pretekárov. Kto prišiel do cieľa, bodoval a počet jazdcov vo výsledkovej listine končí na dvanástej pozícii.

Výsledky

Superstock 1000:

Prvé miesto rovnako ako v úvodných pretekoch sezóny vybojoval pre značku BMW Ayrton Badovini. Talian finišoval s náskokom troch sekúnd pred D. Giuglianom a S Barrierom. Bodované priečky obsadili zástupcovia českého MS Racing tímu: Ondra Ježek skončil jedenásty, 14.pozícia patrí Michalovi Salačovi. Tomáš Svitok sa musel ku svojej konečnej sedemnástej pozícii prebojovať cez niekoľkých súperov, na body to však nestačilo.

Výsledky

Superstock 600:

Tomáš Krajčí získal vo Valencii skvelých 9 bodov za siedme miesto. 18-ročný Tomáš sa postupne prepracovával z pozadia a stabilnými časmi prekonával svojich súperov. Z 20-členného poľa jazdcov šesť cieľ nevidelo a pôvodne druhý Nór Karlssen bol diskvalifikovaný, čo však nijako neznižuje predvedený výkon nášho jazdca, ktorého najrýchlejší čas zaostával len o 1,5 sekundy za najrýchlejším časom víťaza pretekov. V čele pretekov bojovala francúzska dvojica Marino - Guarnoni, z víťazstva sa nakoniec tešil F. Marino.