Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pridané: 27.09.2009 Autor: motoracingsk
Čitatelia: 3478 [Šport - SuperBike]

Po druhej jazde Superbikov dochádza k striedaniu na čele šampionátu. Nori Haga síce nestačil na svojho tímového kolegu Michela Fabrizia a skončil druhý...

Superbike 2.jazda

Po druhej jazde Superbikov dochádza k striedaniu na čele šampionátu. Nori Haga síce nestačil na svojho tímového kolegu Michela Fabrizia a skončil druhý, jeho aktuálny súper o majstrovský titul prišiel do cieľa až piaty a japonský kamikadze má pred dvoma zvyšnými podujatiami trojbodový náskok. Obrovský úspech zaznamenal Marco Simoncelli, ktorý si do Superbikov odskočil z Majstrovstiev sveta 250 ccm a po prvej jazde v ktorej spadol si dokonale napravil chuť a obsadil tretie miesto. Necelú sekundu za ním prišiel jeho omnoho skúsenejší krajan Max Biaggi. Za piatym Spiesom prišla do cieľa trojica J. Rea, S. Byrne a L. Haslam, deviatu pozíciu a šesť bodov do hodnotenia berie Jakub Smrž. Na desiatom mieste figuruje Španiel C. Checa.

Supersport

Preteky na dva polčasy (prerušené po desiatich kolách kvôli poruche motora na Kawasaki J. Lascorza a následnom čistení trate) zvládol najlepšie Kenan Sofuoglu. Jediný jazdec, ktorý mu dokázal konkurovať, Cal Crutchlow sa v závere pretekov porúčal k zemi a stratil tak pohodlný náskok na čele superšportového šampionátu. Priebežne druhý Eugene Laverty skončil druhý aj v pretekoch a stratu na Angličana zredukoval na dva body. Tretí dnes prišiel do cieľa Crutchlowov tímový kolega Fabien Foret.

Superbike 1.jazda

Po výbornom štarte až do 18.kola viedol Max Biaggi, potom si ho ale "podal" Nori Haga a prvé miesto už zo svojich rúk nepustil. Biaggimu sa druhé miesto podarilo obhájiť až v šikane pred cieľom, za tretím Fabriziom skončil vedúci pretekár šampionátu Ben Spies. Tesný súboj o piatu pozíciu vyhral R. Kyionari, šiesty L. Haslam strácal 0,2 sekundy. Jonathan Rea sa po páde v úvode pretekov ocitol až na chvoste štartového poľa, po skvelej stíhacej jazde finišoval ako siedmy. Jakub Smrž neodštartoval príliš dobre, no do výsledkov si nakoniec pripísal sedem bodov za ôsme miesto, za českým jazdcom sa v top ten umiestnili ešte Tom Sykes a Brokes Parkes.