Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

V Jereze sa zrodilo prvé Rossiho víťazstvo v sezóne

Pridané: 03.05.2009 Autor: motogpsk
Čitatelia: 2956 [Šport - MotoGP]

Víťazstvo v GP Španielska na okruhu Jerez si vybojoval Valentino Rossi, ktorý presvedčivo zdolal nielen druhého Daniho Pedrosu, ale aj tretieho Caseyho Stonera.

Valentino Rossi je späť - presvedčivo zvíťazil v španielskej GP v Jereze a v súbojoch suverénne porazil Caseyho Stonera a Daniho Pedrosu. Ani jeden z nich nevydržal Rossimu vzdorovať dlhšie ako jedno kolo.

Najlepšie vyšiel štart Danimu Pedrosovi, ktorý sa dostal v prvej zákrute do vedenia, za ním klopil svoju Ducati Casey a až tretí jazdil v prvom kole víťaz kvalifikácie Jorge Lorenzo. Valentino Rossi sa v prvom kole držal na pôvodnej štvrtej pozícii, už v druhom kole sa ale na sklamanie domácich fanúšikov ľahko dostal pred Jorgeho Lorenza a bol tretí.

Stoner si pred Rossim v prvých dvoch kolách vytvoril mierny náskok, ktorý bol ale zlikvidovaný prakticky v niekoľkých kolách. V siedmom kole Rossi zaútočil a kto čakal dramatický súboj o druhé miesto, čakal márne. Stoner v podstate odovzdal Rossimu štafetu druhého miesta a pobral sa na to tretie.

Dani Pedrosa mal v tom čase náskok asi jeden a pol sekundy a tak sa Rossi pustil do stíhačky. Napriek povzbudzovaniu domácich fanúšikov sa Pedrosov náskok nezadržateľne zmenšoval a v 16. kole Rossi zavelil do útoku. Dani dokázal vzdorovať majstrovi sveta o niečo dlhšie a keď sa Rossi pred neho dostal, dokázal s ním chvíľu držať krok. Už o kolo neskôr sa ale odstup medzi Rossim a Pedrosom začal viditeľne zväčšovať.

V závere pridal trochu vzruchu do inak nie veľmi dramatických pretekov Jorge Lorenzo, ktorý sa začal výraznejšie približovať k Caseymu Stonerovi na treťom mieste. V 23. kole jazdil Lorenzo už menej ako sekundu za Stonerom, keď v zákrute stratilo predné koleso jeho Yamahy kontakt s asfaltom a víťaz kvalifikácie skončil v štrku. Napriek tomu že sa mu podarilo vrátiť sa späť na trať s pomocou traťových komisárov, motocykel bol poškodený a Jorge v domácich pretekoch definitívne skončil.

Rossimu už nič nestálo v ceste za prvým víťazstvom v sezóne, za ním so stratou 2,7 sekundy skončil Dani Pedrosa a na najnižší stupeň víťazov sa postavil Casey Stoner.

Valentino Rossi získal v Jereze prvé víťazstvo v sezóne

Zajačiky od Playboya čakajúce v garáži (Playboy je jedným zo sponzorov tímu LCR Honda) zrejme správne namotivovali Randyho de Punieta, ktorý (aj keď s prispením pádu Jorgeho Lorenza) zajazdil skvelé štvrté miesto. Podobne výborné preteky ako v Motegi odjazdil v Jereze aj piaty Marco Melandri na Kawasaki, ktoré podobné výkony nedokázal predviesť minulý rok ani na továrnej Ducati.

Šieste a siedme miesto obsadili Loris Capirossi a Colin Edwards - obaja sa márne snažili dostať pred Melandriho. Andrea Dovizioso by určite skončil lepšie ako ôsmy, nebyť výletu mimo trať. Deviate miesto si pripísal Toni Elias a desiatku v Jereze uzatváral podobne ako v Motegi Chris Vermeulen na Suzuki.

Nasledujúca GP Francúzska sa ide o 2 týždne v Le Mans.

Pridané: 03.05.2009 Autor: motogpsk Zdieľať