Trialová sezóna 2011 odštartovala, Peter Vranák získal prvé víťaztvo

Pridané: 28.04.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4187 [Šport - Trial]

Sezóna Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v triale odštartovala v maďarskom meste Szazhalomatta neďaleko Budapešti.

Podklad trate bol suchý, prevažne sypký. Na štarte prvého podujatia sezóny nechýbala ani dvojica jazdcov tímu Lomedia Motorsport. V najvyššej kategórii „A“ štartoval mladý, ale skúsený Peter Vranák. Doteraz vždy štartoval v nižších kategóriach, naviac má za sebou takmer dvojročnú pauzu, takže štart medzi elitou bol preňho veľkou výzvou. Poradil si s ňou však výborne, v sobotu dokonca zvíťazil, keď sa mu podarilo poraziť aj Vladímíra Kothaya, ktorý bol doteraz suverénne najlepší zo Slovákov. V nedeľu, na sťaženej trati, sa mu darilo menej a skončil druhý. Úvodnú súťaž sezóny Peter komentoval: „Nebolo to veľmi ťažké, aj keď nedeľa bola náročnejšia, organizátori trať sťažili. Štart do sezóny sa mi celkom podaril.“

Svoju premiéru v triale zažil druhý jazdec tímu Lomedia Motorsport, Samuel Belanský. V minulosti jazdil motokros, teraz sa musel prispôsobiť síce pomalšej, ale technicky náročnejšej jazde. „Mal som poriadnu trému, bola to moja prvá súťaž. Je to niečo úplne iné ako tréning, tá atmosféra okolo súťaže urobí svoje. Pochopiteľne, robil som aj začiatočnícke chyby. Zbytočné body som nachytal napríklad keď mi v sekcii zhasla motorka. Napriek tomu som v sobotu skončil tretí, čo ma veľmi potešilo a motivovalo. V nedeľu pribudli v našej kategórii viacerí skúsení jazdci, takže som skončil na šiestej priečke.“

V kalendári Medzinárodných majstrovstiev Slovenska nasleduje súťaž v Mestečku už o dva týždne.

Pridané: 28.04.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať