Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Na VC Veľkej Británie triumfy Rossiho, Vincenta a Melandriho

Pridané: 14.07.2002 Autor: sita
Čitatelia: 5593 [Šport - MotoGP]

Rossi odjazdil v Anglicku svoju jubilejnú 100. Veľkú cenu, v ktorej dosiahol 46. víťazstvo v kariére

Aj napriek tomu, že obaja jazdci Hondy havarovali pri voľnom tréningu a skončili v nemocnici

DONINGTON PARK 14. júla (SITA) - Talian Valentino Rossi na honde aj naďalej potvrdzuje, že v aktuálnej sezóne seriálu MS cestných motocyklov nemá v triede MotoGP konkurenciu. Dvadsaťtriročný fenomenálny jazdec triumfoval na ôsmom podujatí roka - Veľkej cene Veľkej Británie na okruhu v Donington Parku aj napriek tomu, že v piatok počas voľného tréningu havaroval a s otrasom mozgu a narazeným bokom bol prevezený do nemocnice. Rossi vyhral sedem z ôsmich pretekov sezóny, z toho šieste v rade. V Anglicku zároveň odjazdil svoju jubilejnú 100. Veľkú cenu, v ktorej dosiahol 46. víťazstvo v kariére. Druhý skončil jeho krajan Max Biaggi, tretie miesto obsadil Brazílčan Alex Barros. V Priebežnom poradí MS má Rossi pred druhým Tohru Ukawom už 87-bodový náskok.

Vo štvrťlitroch triumfovali jazdci na motocykloch značky Aprilia. V dramatickom závere zvíťazil Talian Marco Melandri, ktorý si pripísal na svoje konto už štvrté víťazné preteky za sebou. Druhý skončil Španiel Fonsi Nieto, tretiu priečku obsadil jeho krajan Toni Elias. Na čele priebežného poradia má Melandri pred Nietom 13-bodový náskok. Víťazom kubatúry do 125 cc sa stal Francúz Arnaud Vincent. Za ním skončil 16-ročný Španiel Daniel Pedrosa, tretiu priečku obsadil úradujúci majster Manuel Poggiali zo San Marina. Preteky dlho viedol Talian Cecchinello, ale po ataku Vincenta a neskôr aj Pedrosu klesol na tretie miesto a dve kolá pred koncom vyletel z trate. V priebežnom poradí MS stále vedie Poggiali so 147 bodmi.

3. Suzuki 68

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Pridané: 14.07.2002 Autor: sita Zdieľať