Na ME v endure v Maďarsku najúspešnejším Slovákom Jakeš

Pridané: 17.05.2004 Autor: sita
Čitatelia: 7746 [Šport - Enduro]

Na úvodnom podujatí ME v endure štartovali piati Slováci

BRATISLAVA 16. mája (SITA) - V maďarskom stredisku Csitár sa cez víkend uskutočnili preteky úvodného podujatia sezóny majstrovstiev Európy v endure. Z pätice slovenských reprezentantov, ktorí sa v Maďarsku predstavili si najlepšie počínal Ivan Jakeš. Skúsený slovenský reprezentant skončil v triede do 250 cc v sobotu aj v nedeľu na 2. mieste a rovnaká priečka mu patrila aj v celkovom poradí. Do seriálu ME sa body za jednotlivé dni započítavajú samostatne.

V kategórii seniorov štartoval vo štvortaktoch Zlatko Novosad, ktorý obsadil v sobotu 7. priečku a v nedeľu bodoval na trinástom mieste.

V juniorskej kategórii bol zo Slovákov najlepší Róbert Kapajčík, ktorý bol v triede do 125 cc v sobotu piaty a v nedeľu skončil na bronzovej pozícii. Mladý Peter Karumník v rovnakej triede obsadil v sobotu 15. priečku, no v nedeľu nedojazdil. Vo štvrťlitroch sa medzi juniormi predstavil Štefan Svitko, ktorý v sobotu aj napriek pádu bodoval na 12. mieste a v nedeľu skončil tretí. Slovenských veteránov mal zastupovať Emil Čunderlík, ktorý však pre problémy s motorkou do pretekov nenastúpil.

V hodnotení národov skončilo Slovensko na 5. mieste, vyhrali Česi. Najbližšie podujatie štvordielneho seriálu ME v endure sa uskutoční 19.- 20. júna v poľskom Kwidzine.

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Pridané: 17.05.2004 Autor: sita Zdieľať