Hodnotenie: (15 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (24)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pridané: 18.01.2007 Autor: Peter Fischer
Čitatelia: 4673 [Šport - Rally]

Dakar dnes opustil mauretánske piesky a kamene.

Seriál článkov - Dakar 2007:

| Seriál článkov: Dakar 2007 |

257 km špeciálky a asi 230 km presunu - to bola dnešná porcia pre všetkých súťažiacich, ktorí vydržali až sem. Trasa bola časťou pôvodne plánovanej súťažnej etapy Nema - Kayes, ktorá bola z bezpečnostných dôvodov rozdelená a skrátená. V rámci meraného úseku dnes všetci vstúpili na územie Mali, ktoré hneď zajtra opustia ešte pred špeciálkou. Tak sa dostanú na územie Senegalu, kde leží aj vytúžený Dakar.

Ako prvý dnes štartoval včerajší víťaz Helder Rodrigues. Zároveň bol aj prvým, kto zablúdil. A hneď po ňom aj favoriti Coma a Despres. Do cieľa sa tak dostali na iných priečkach, než sú zvyknutí: Despres trinásty, Coma šestnásty a Rodrigues 22. V celkovom rebríčku si okrem Rodriguesa, ktorý klesol o jedno miesto (na siedme), ani jeden z nich nepohoršil (Coma stále vedie od štvrtej etapy, Despres mu stále dýcha na krk z druhého miesta).

Víťazom etapy sa stal Pujol. Bolo to jeho druhé víťazstvo v tomto ročníku a v celkovom hodnotení si ním polepšil o jednu priečku, je šiesty. Druhý skončil prekvapivo Portugalčan Paulo Goncavales na Honde CRF 450 X, ktorého doteraz vôbec nebolo vidieť na popredných priečkach; celkovo sa pohyboval na 14. - 38. mieste. Ako tretí cieľom prešiel Poliak Czachor, ktorý sa do toho asi riadne oprel, lebo v posledných etapách sa pohyboval okolo 11. a 12. miesta; predbehol dokonca nášho Jara Katriňáka.

Trasa dnešnej etapy

Katroš dokončil etapu na peknom jedenástom mieste. Keďže sa Czachorovi dobre darilo, vopchal sa v celkovom hodnotení pred Jara, ktorý tak klesol z 11. na 12. miesto. Katroš povedal, že ho už "svrbia dlane", že by chcel už pretekať, ale tím asi nechce riskovať a tak radšej zvolili taktiku istejšej jazdy. Pieskové a technicky náročnejšie etapy sa už skončili, dnešná a nadchádzajúce etapy povedú savanou. Jazdci teda asi pôjdu rýchlejšie - uvidíme, či aj Katroš.