Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Ďalšie pódium Martina Vaculíka! 3. miesto na FIM Speedway GP v Rige

Pridané: 16.08.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1186 [Šport - Plochá dráha]

Seriál Majstrovstiev sveta na plochej dráhe Speedway GP pokračoval v sobotu 12.8.2023 v Lotyšskej Rige. Po dramatickom priebehu podujatia zvíťazil trojnásobný majster sveta Bartosz Zmarzlik, ktorý získal 22. víťazstvo v FIM Speedway Grand Prix. Druhým v cieli bol Švéd Fredrik Lindgren a tretím na radosť všetkých fanúšikov na Slovensku náš Martin Vaculík.

Bartosz Zmarzlik sa svojím 22. víťazstvom v Rige vyrovnal v počte víťazstiev svojho mentora Tomasza Gollobačíma a už len o jedno víťazstvo zaostáva za historickým rekordom austrálskeho velikána Jasona Crumpa. “Na toto sa nepozerám,” povedal Zmarzlik. “Dávam si za úlohu pokúsiť sa vyhrať a štatistiky uvidíme po mojej kariére.”

Napriek svojmu pevnému zameraniu si bol Zmarzlik dobre vedomý svojho významného úspechu. „Spomenul som si na to, keď som videl vlajku. Vedel som, že som vyhral svoju 22. Speedway GP – rovnaký počet ako môj idol a mentor Tomek. Mám z toho veľkú radosť. Finále je vždy ťažké. Vždy je tam veľa emócií a som veľmi šťastný, že som prekonal Freddieho a Martina. Boli to pre mňa ťažké preteky.”

A boli to ťažké preteky nie len pre víťaza, ale pre všetkých štartujúcich jazdcov. Bolo to naozaj dramatické. Množstvo pádov ako v rozjazdách, tak i vo finále, ktoré sa dvakrát opakovalo. Priaznivci motocyklového športu a Martina Vaculíka mohli priebeh SGP v Rige opäť sledovať na živo v televízii RTV šport a na záver sa mohli spolu s Martinom Vaculíkom opäť tešiť s jeho tretím tohtoročným pódiom v predmetnom svetovom šampionáte.

Priebežné poradie svetového šampionátu SGP je rovnaké ako bolo pódium v Rige. Bartosz Zmarzlik zvýšil svoj náskok na 122 bodov, na druhom mieste je Fredrik Lingren so 100 bodmi a na tretie miesto sa posunul Martin Vaculík s 85 bodmi.

Martin Vaculík: „Som veľmi spokojný s bodmi, ktoré som dnes získal. Je veľmi dôležité nazbierať čo najviac bodov, takže to bol pre mňa dobrý večer. Teraz som tretí, ale zachovávam si chladnú hlavu a sústredím sa na zostávajúce tri podujatia šampionátu. Pre mňa je to základný kľúč k úspechu. Teraz nasleduje Cardiff, veľmi teším a už sa neviem dočkať.”

Zdroj: fimspeedway.com, smf.sk

Pridané: 16.08.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať