Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Martin Vaculík po dramatickom finále vo Švédsku strieborný!

Pridané: 18.07.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1703 [Šport - Plochá dráha]

V sobotu 15.7.2023 sa na legendárnom okruhu v Malille vo Švédsku uskutočnilo šieste podujatie populárneho svetového šampionátu Speedway GP. Naša plochodrážna hviezda Martin Vaculík pripravil pre motocyklových priaznivcov pri sledovaní priameho prenosu v RTVS šport neopakovateľné chvíle, keď skončil druhý v základnej časti a následne v semifinále postúpil do záverečného finále, ktoré malo veľmi dramatický priebeh na konci ktorého si Martin vyjazdil nádherné druhé miesto.

Každý kto sledoval priamy prenos z Malilli bol z účinkovania Martina Vaculíka v základnej časti a v semifinále nadšený, bola radosť sledovať každú jeho jazdu. Martin si v základnej časti tromi víťazstvami a dvoma druhými miestami vyjazdil druhé miesto v základnej časti za domácim Lingrenom. V semifinále skončil taktiež na druhom mieste a tak sa mohol plne sústrediť na finálovú jazdu, do ktorej si zvolil červenú dráhu. Hneď po štarte sa Martin ujal vedenia, avšak domáci jazdec Fredrik Lindgren ho pre všetkých nepochopiteľným manévrom z vedúcej pozície “zostrelil” a finále bolo prerušené. Lindgren bol diskvalifikovaný, ale pád ktorý zapríčinil vyzeral pre sledujúcich divákov veľmi nepríjemne pre oboch jazdcov. Našťastie nedošlo k zraneniu a finále sa v trojici Vaculík, Dudek, Bewley opakovalo.

Aj pri druhom štarte finále sa Martin ujal vedenia, ale v treťom kole bol predstihnutý Danom Bewleym (GBR), ktorý naplno využil opakované finále a zvíťazil. Martinovi sa síce nepodarilo dotiahnuť krásne účinkovanie v Malille do víťazného konca, ale pre všetkých priaznivcov plochej dráhy je druhé miesto a zisk 18-tich bodov do hodnotenia MS vynikajúcim úspechom. Poliak Dudek došiel ako tretí a diskvalifikovaný Lindgren obsadil štvrté miesto.

Výsledky
Výsledky
Šampionát poradie

V priebežnom hodnotení šampionátu SGP sa Martin Vaculík posunul so 69-timi bodmi na štvrté miesto. Rovnaký počet bodov má aj piaty Dan Bewley (GBR) a šiesti Jason Doyle (AUS). Lídrom MS SGP je i po neúčasti vo švédskom finále Bartosz Zmarzlik (POL), ktorý 20 bodový náskok na druhého Fredrika Lindgrena (SWE) a 23 bodov na tretieho Jacka Holdera (AUS).

Séria MS Speedway GP má teraz pauzu, pokračuje sa až 12.8.2023 v Lotýšsku Rige.

Ešte raz gratulujeme Martinovi Vaculíkovi!

Súčasne pozývame priaznivcov slovenskej plochej dráhy do Žarnovice, kde sa v sobotu 29.7.2023 uskutoční semifinále ME Juniorov do 19r. a v nedeľu preteky k 70.výročiu plochej dráhy v Žarnovici, na ktorých nebude chýbať aj náš úspešný reprezentant Martin Vaculík. Bližšie informácie k plochodrážnemu víkendu v Žarnovici nájdete TU.