Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motoshop Žubor požičovňa

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave 2019

 Zdieľať

Pridané: 24.05.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1854 [Šport - Plochá dráha]

Úvodné podujatie tohtoročného seriálu Grand prix speedway vo Varšave vyhrala dánska hviezda Leon Madsen pred Frederikom Lindgrenom zo Švédska a domácim hrdinom Patrykom Dudekom.

Slovenská plochodrážna „star“ Martin Vaculík skončil po dramatických rozjazdách pred vypredaným národným štadiónom vo Varšave na 9.mieste.

Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave
Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave

Madsen vo finále využil chybu Frederika Lindgrena a vyhral finálovú jazdu. Švéd Lindgren skončil druhý a na treťom mieste došiel do cieľa poľský jazdec Patryk Dudek. Dánsky jazdec vo Varšave síce nevyhral žiadnu zo svojich rozjázd, ale prebojoval sa do semifinále a následne i do finále GP seeedway v Poľsku, kde na koniec zvíťazil. Madsen plne naplnil svoje ambície pred podujatím, kedy deklaroval zahájenie útoku na titul majstra sveta. Zo ziskom 13 bodov je v hodnotení MS speedway na 4.mieste. „Tento rok nemusím byť č.1. Som tu, aby som získal veľa skúseností, najmä na tratiach ako Varšava. Nie som tu len preto, aby som sa zúčastnil. Som tu, aby som bojoval o majstrovský titul. Dnes večer to bolo dobré a získal som dosť bodov. Z Varšavy si odvážam 13 bodov do hodnotenia MS, čo je viac ako som dúfal. Ak budem v takejto pohode počas celej sezóny, mohlo by tom ok. Nie je však mojim hlavným cieľom zvíťaziť v MS. Možno to bude tento rok, možno budúci, neviem. Ale som si istý, že jedného dňa vyhrám Majstrovstvá sveta “.

Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave
Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave

Pre Lindgrena bola sobota tretie Varšavské finále a opäť opúšťal vypredaný štadión s pódiovým umiestnením: „Celkovo som veľmi šťastný. Naozaj sa mi páči pretekanie pred takýmto davom. Je to intenzívne a musíte dať 100 percent vo všetkých štyroch rozjazdách. Som sklamaný, že som nakoniec nezvíťazil, ale urobil som obrovskú chybu v druhom kole a tým som stratil šancu na víťazstvo. Avšak som spokojný so svojim výkonom, so získanými bodmi a hlavne s prácou celého nášho tímu.“

Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave
Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave

Vedúci domáci jazdec majstrovstiev sveta Patryk Dudek vzdal hold poľským fanúšikom za to, že mu pomohli v sobotu preniesť sa cez bariéru bolesti. Patryk bol v poslednej dobe zdravotne na tom dosť zle. Jeho sezóna 2018 bola ukončená zlomenou rukou a dosť zbitý a pomliaždený bol i po páde v pretekoch PGE Extraliga 10. mája. Ani sobotňajší večer nebol pre neho jednoduchý. Po páde v jednej rozjazde to bol práve burácajúci dav poľských fanúšikov, ktorý ho postavil na nohy. Patryk Dudek: „Pred poslednou jazdou som počul svoje meno a premýšľal som„ oh, čo sa stane po dojazde! “Bol som tretí, takže to nie je zlé. Chcel by som fanúšikom vyjadriť veľké, veľké poďakovanie. Tento večer bol pre mňa ťažký ako i uplynulá sezóna. Dnes to bolo skvelé. Chcem povedať veľké ďakujem i svojmu tímu, mojej rodine a mojim sponzorom. Dúfam, že i po ďalšom kole SGP zostanem na rovnakej pozícii. Ale uvidíme. “ Dudek získal v jazdách vo Varšave 16 bodov čo ho vynieslo na líderskú pozíciu v MS Grand Prix speedway 2019. „Je vždy dôležité bodovať. Skončil so síce tretí, ale zaznamenal som viac bodov, takže som na prvom mieste, čo je bláznivé.“ vyjadril sa Dudek k svojmu vedúcemu postaveniu v MS GP speedway 2019.Všetci priaznivci slovenskej plochej dráhy však vo Varšave upierali zrak na štart Martina Vaculíka. V histórii slovenskej plochej dráhy náš najúspešnejší jazdec sa do bojov v úvodných rozjazdách pustil naozaj v vervou, víťazstvo a dve druhé miesta v troch úvodných rozjazdách sú toho dôkazom, vo štvrtej jazde však došlo k jazdeckej chybe a už to nestačilo na postup do semifinále, do ktorého mu chýbal lej 1 bod.

Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave
Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave

Martin Vaculík (RTVS – GBS): „Začiatok bol výborný, všetko išlo super a potom v štvrtej jazde som spravil takú jazdeckú chybu, že po výbornom štarte som bol v strede pozície, ale nechal som sa dosť vyniesť, čím som otvoril priestor pre jazdcov zo zadných pozícii a tí ma predbehli. Šanca bola ešte v poslednej piatej rozjazde, ale tu už asi nebolo nastavenie motocykla také ako by malo v tejto fáze pretekov byť. Ale ja som spokojný, všetko je ok, už viac krát sa ukázalo, že keď je zlý začiatok, koniec je dobrý a ja dúfam, že to bude i môj prípad.“ Martinovi po úvodnom podujatí patrí v hodnotení MS 10. priečka so 7 bodmi. Druhé podujatie seriálu MS GRAND PRIX SPEEDWAY sa ide i s našim Martinom Vaculíkom v slovinskom Krsku 1. júna 2019.

Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave
Madsen zvíťazil na Grand Prix speedway vo Varšave

Pridané: 24.05.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 225065 | Včera: 228334