Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Štvrté kolo Svetového Šampionátu Superbike-ov v Japonskom Sugo.

Pridané: 05.05.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 6674 [Šport - SuperBike]

Makoto Tamada, jazdec Hondy na divokú kartu dominoval vo 4-tom kole Svetového Šampionátu Superbike-ov v Japonskom Sugo, s dvoma konfortnými víťaztvami.

24-ročný jazdec, ktorý mal debut na továrenskom stroji, pokračoval v tradícii Japonských víťaztiev na okruhu Sugo. Posledný nejaponský jazdec tu vyhral v roku 1995.
Otvárací 25-kolový pretek vyhral, po tom, ako v piatom kole predbehol aktuálneho šampióna Troy Corser-a a minuloročného dvojnásobného víťaza Hitoyasu Izutsu ,ktorý skončil tretí.

Po tom, ako zvíťazil v prvom preteku, Tamada potreboval 16-kôl na to aby sa dostal do čela druhého preteku, predbehnutím Izutsu, ktorý skončil druhý. Tretí došiel Tamaki Serizawa.

Tamada, ktorý štartoval z pole position, komentoval: "Chcel som dnes vyhrat preteky, podobrom alebo pozlom!" Corser skončil šiesty v druhom preteku a znovu prevzal vedenie v priebežnom poradí šampionátu.

Jazdec teamu Castrol Honda Colin Edwards skončil 12-ty a 13-ty, pričom jeho teamový kolega Tady Okada 20-ty v prvom preteku (po havarii) a 12-ty v druhom preteku. Obaja jazdci sa sťažovali na problémy s trakciou zadného kolesa na japonskom okruhu.