Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

GP Maxxis Slovakia, Krompachy 2006

Pridané: 04.09.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 8423 [Šport - Enduro]

Endurácka udalosť roka na slovensku, preteky svetového šampionátu enduro v Krompachoch skončili. V predstihu tu získal David Knight titul majstra sveta v triede Enduro 3. Darilo sa aj Slovákom.

Podrobnú reportáž z prvého dňa si môžete pozrieť tu. V nedeľu sa napriek zlým predpovediam počasie držalo a na jazdcov čakala kvalitná trať a bez dažďa.

Najlepší pred štartom E2 Merimen vpravo

Favorit triedy Enduro 3 Angličan David Knight získal víťaztvo a v Krompachoch tak v predstihu oslávil ďalší zisk titulu majstra sveta.

Na dobrej ceste k titulu je aj španiel Ivan Cervantes, ktorý dominoval aj v Krompachoch. Po pretekoch konštatoval: "Pretek bol náročný ale trať sa mi páčila. Vyhral som 9 z 10 špeciálnych testov. Myslím, že som na dobrej ceste k zisku môjho druhého svetového titulu v kategórii Enduro 1. Dúfam, že sa to podarí vo Francúzku, lebo ma tam príde podporiť veľa fanúšikov".

Cross test - Ivan Cervantes

Veľmi štastný bol aj Johnny AUBERT, ktorý získal tretie víťaztvo v triede Enduro 2. Ako víťaz šiestich testov prekonal svojho tímového kolegu Stefana Merrimana.

Medzi juniormi podal bezchybný výkon Joakim LJUNGGREN a jeho postup v sezóne pripomína Davida Knighta. Taktiež si v Krompachoch vyjazdil titul medzi juniormi.

Pochvalu si zaslúžia aj Slovenský jazdci, ktorý obsadili slušné miesta v konkurencii svetovej špičky. Veru nebolo by na škodu, keby mali príležitosť častejšie sa zúčastňovať podujatí podobnej úrovne. Juniori zas ukázali, že aj v budúcnosti sa máme načo v oblasti endura tešiť a že nám vyrastajú nové talenty. Škoda, že svoje umenie na domácej trati nepredviedol aj zranený Róbert Kapajčík.

Pochvalu si však nezaslúžia slovenské média, ktoré o akcii takéhoto rozsahu informovali veľmi vlažne. Mal som možnosť sledovať športové správy nemenovanej súkromnej televízie, z ktorej som sa dozvedel, že vyhral David Knight a že najlepší slovák bol Štefan Svitko (aj keď jazdia úplne inú kategóriu). Zbytok spravodajstva bol venovaný futbalu kdesi, kde žiadny slovenský zástupca ani len nepáchol... Je to na škodu nás Slovákov, keď si nedokážeme ani pred sebou spropagovať takéto kvalitné podujatie.