Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty cestopis!

Hodnotenie: (33 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (49)  [Verzia pre tlač] Tlač

IV. Haličská Motorkáreň 2009 - zhodnotenie akcie + foto

 Zdieľať

Pridané: 27.05.2009 Autor: jozo13
Čitatelia: 11381 [Mototuristika - Stredné Slovensko - Moto-akcia]

Toto je subjektívne hodnotenie jedného z organizátorov. Volám sa Jozef Pročko (jozo13) narodil som sa v Haliči a všetko čo v Haliči robím, robím ako veľký lokálpatriot. Svoju rodnú dedinu milujem.

IV. ročník motorkárne prekvapil nielen mňa. Hlavne svojou masovkou. Pri výjazde z parkoviska išlo do Lučenca a späť 540 motoriek a to zhruba 60 motoriek ostalo zaparkovaných na námestí a okolí.

 Zbrojnica
Zbrojnica

Ale poďme po poriadku. Sme jediné európske stretnutie motoriek minulosti a prítomnosti. Opakujem stretnutie, lebo výraz "zraz a gumovačky a striptíz a nočné túrovanie motoriek a jazdenie na zadnom v dave a nočné hulákanie a zapaľovanie smetných košov a kopanie do aút" mi akosi nechutia. Nechutia a práve na tomto ročníku sa prejavili. Absolútne to beriem na vrub organizátorov a ak sa uskutoční piaty ročník, všetky tieto prejavy budeme tvrdo eliminovať. Našich mladých priateľov motorkárov, ktorí sa nevmestia do kože ich tam na rok natlačíme. Jeden príklad za všetky. V noci okolo druhej mladý muž priamo pod kamerou obecného úradu bil a kopal svoje dievča. Verím že na „UPOZORNENIE“, ktoré sa mu od nás dostalo do smrti nezabudne a ešte mu na adresu posielame záznam z kamery. Spáchal trestný čin.

Ale poďme po poriadku, od 9:00 do 13:00 v Haliči prebieha prezentácia a v tom čase si všetci návštevníci, na ktorých nám v rámci prezentácie nás motorkárov veľmi záleží, môžu prezrieť naše mašinky. Na návštevníkoch, bolo ich okolo 2000 (Halič má 1600 obyvateľov), nám naozaj veľmi záleží. Nech vidia, že nie sme ožraté namyslené prasce, ale normálni ľudia, čo majú radi motorky. V čase od 9:00 do 13:00 je PREHLIADKA vašich krásnych motoriek. Nehrá v tom čase žiadna kapela a je to aj čas na stretnutie pri pive a kofole s priateľmi. Dve hodinky pokoja a pohody pri overených hitoch.

 Pódium
Pódium

Ale poďme po poriadku. Do obeda sa na pódiu striedala dvojica mladých ľudí chlapec a dievča. Priznávam, nie sú profesionáli, nemajú fonetické vystupovanie a ich úloha bola informovať. To, že sa plietli a boli strémovaní, mňa osobne zabávalo a bolo to milo infantilné. Chceli sme Sajfu a Adelu, ale ... veru ale... mali sme ohlasy, že sa nudíte a že sa nič nedeje. Dialo sa, nebolo jediného nespokojného návštevníka. Všetci vám sú vďační za skvelý zážitok, že si mohli pozrieť vaše motorky. Tak potom prosím ospravedlňte tých, ktorí bez vášho vedomia kládli svoje deti na vaše stroje a fotili sa. Počet účastníkov prekvapil aj naše lavice. Nebude ani na rok v našich silách zohnať pre cca 600 motorkárov a zhruba 2000 návštevníkov sedenie. Tí čo ste chodili za mnou s otázkou, kde máte zjesť klobásku som poprosil, aby využili krásne pokosený areál. Tým, čo to urobili, ďakujem.

Ale poďme po poriadku. Obed bol ako každý rok v kulturáku a prebiehal hladko. Verím, že vám chutilo, lebo mne nezostalo ani kúsok perkeltu z diviny. Divinu som kúpil od združenia Veľká Ves a bola naozaj jemnučká. Negatíva boli jedine v tom, že ste za mnou chodili o 12:00, že ste hladní a podľa harmonogramu ste mali jesť až o jednej. Po obede prišla skupinka motorkárov. Prišli do Zbrojnice a keď ma prvý zbadal, zvrtol sa vo dverách. Vybehol som za nimi, či potrebujú pásky na ruku a či nepotrebujú ubytovanie. Ten čo ma zbadal, referoval nevediac že som za ním: „poďme do p..e organizuje to tu ten k...t Pročko." Tak som ich pozdravil a povedal, že keď budú niečo potrebovať nech sa obrátia na mňa. Pripomenulo mi to jedného fešáka, ktorý ma v živote nestretol a tu na webe mojej neteri písal aké som bezcharakterné perverzné prasa a keď som mu to na Inchebe povedal zakoktal sa a vraj to bola sranda. Čau kamarát.

 Jožo
Jožo

Ale poďme po poriadku. Výjazd Halič - LC - Halič prebehol ako každý rok perfektne, vďaka policajtom a na vaše upozornenia na budúci rok bude povinne s prilbami a len s platným vodičským preukazom. Už vidím aký budeme o rok hajzli, že obmedzujeme ľudí, ale je to nevyhnutné. Za mnou prišlo asi desať dievčat, že chcú požičať prilbu. Tak som im rozdal všetky moje zbierkové kusy prilieb veteránov a vám chalani ďakujem za povozenie týchto dievčat. Druhý výjazd išiel hneď po príchode do Haliče a ja sám som na pódiu oznámil viackrát, že tomu tak bude. Tým čo chceli ísť a nestihli sa ospravedlňujeme a na rok to zariadime inak. Program na pódiu prezentoval ľudí z Haliče a okolia. Bítboxáčku, hardcorovú kapelu a našich majstrov v pití piva. Smeroval k hlavnej cene motorke JL 250 chopper, za ktorú VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME predsedovi samosprávneho kraja Milanovi Murgašovi. Dievča z Trnavy čo cenu vyhralo skoro na pódiu od radosti skolabovalo a následne si muselo dať pichnúť kalcium. Jej priateľ jej kúpil 50 lístkov a ostatné po výhre porozdával. Z jeho lístku a výhry okuliarov sa tešili ďalší dvaja. Bol to ten čo daroval ako cenu mobilný telefón. Bol to veľmi silný nefalšovaný ľudský zážitok.

 Spoločný výjazd
Spoločný výjazd

Ale poďme po poriadku. Večera bola na účet sponzora. Chcem sa ospravedlniť tým, ktorí odišli nahnevaní, že im v stánku odmietli dať večeru, ale hneď sme to do 10 minút napravili. Nikto nie je dokonalý. Tak chcem chlapcom z Ilavy na revanš na rok poskytnúť ubytovanie. Odchádzali nahnevaní so slovami NABALIL SI SA TU PROČKO DOSŤ. Ešte raz chalani bolo to len nedorozumenie a keby ste zostali dostanete aj dupľu. A keďže podobných narážok som za deň počul neúrekom (nie je divu 2500 ľudí niečo zje a podľa niektorých je to obrovský zárobok), nemám problém zverejniť niektoré náklady. Pretože to naozaj nerobíme pre zisk. Jediného sponzora podujatia Zbrojnicu s.r.o. to tohto roku vyšlo na stratu 284 650 Sk, po odčítaní všetkých príjmov. V cene 7 € = 217 Sk poplatok ste mali.

Obed perkelt z diviny cena v obyčajnej reštaurácii = 260 Sk
Šatka s potlačou = 41 Sk
CD III motorkáreň = 32 Sk
Káva = 23 Sk

Večeru a raňajky mali účastníci zadarmo. Naši priatelia a všetci v piatok mali ešte bonus grilovanú divinu. Ziskový bol bufet pri ceste ,ktorý patril neviem komu, tak sa vám ospravedlňujem za sťažnosti a na rok aj túto záležitosť dotiahneme pod kontrolu.

No a večer to začalo. Mladá krv sa začala búriť. Opakujem a zdôrazňujem budeme na rok nekompromisní. Je čo zlepšovať, ale je aj čo eliminovať. Záver nevyšiel mne. Po celý deň som robil upratovačku, opravára motoriek, organizátora, moderátora, regulovčíka, šoféra, skladníka, informátora, požičovňu, policajta, dídžeja a asi desať iných funkcií. Keď mi nalomený crosskár povedal o pol tretej v noci, že mu nechcú naliať v bare hruškovicu, poslal som Adku a Valiku fakt vulgárne do... Nakoniec sa zistilo, že mu len povedali, že nech počká, urobia si len rýchlu veľkú uzávierku. Tomáš Hajduch - Awia musel mať zo mňa radosť, keď ma počul jačať. Valike a Adke sa ešte raz ospravedlňujem. A ospravedlňujem sa aj všetkým, na ktorých som si nenašiel čas. Za všetkých aspoň, AMIS na rok ma môžeš ostrihať.

 Večerná zábava v Zbrojnici
Večerná zábava v Zbrojnici

Text: Jožo Pročko (jozo13), foto: Tomáš Hajduch - Awia.

Pridané: 27.05.2009 Autor: jozo13 Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (33 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (49)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Harley-Davidson

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 273471 | Včera: 151423