Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Moto Guzzi

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Veľká cena Talianska Mugelo - 500 cm3

 Zdieľať

Pridané: 04.06.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 5613 [Šport - GP 500]

V päťstovkách nastúpil Rossi v nových farbách (bielo-modré havajské kvety) Trať do štartu vyschla a tak jazdci nastúpili na suchých pneumatikách. Po štarte sa zoradili nasledovne Roberts, Capprirossi, Biaggi, Rossi, Barros, Nakano, Criville, Ukawa.
Hneď po štarte jazdci predvádzali zaujímavé predbiehacie manévre, hlavne v prvej pravotočivej zákrute, kde sa miešalo poradie ako v rulete. V druhom kole sa na prvé miesto sa dostal Cappirossi, Rossi sa prepadol na piate miesto ale Roberts si to nenechal a ešte v tomto kole sa vrátil späť na prvé miesto. V treťom kole sa Biaggi prebojoval na druhé miesto, a Barros predvádzal tímový súboj s Cappirossi-m.

Na cieľovej rovinke medzi tretím a štvrtým kolom Biaggi predbieha Robertsa, ale ten mu hneď vrátil v spomínanej prvej zákrute. Rossi zatiaľ vyčkával a nechal Biaggi-ho s Roberts-om, aby sa vybláznili.
V piatom kole v prvej pravotočivej zákrute išiel Cappirossi na druhé miesto, Rossi padol na šieste, Roberts na štvrté. Rossi však už na cieľovej rovinke útočí na Robertsa a úspešne.
V siedmom kole sa Rossi vklienil medzi Barrosa a Cappirosiiho, ktorý zvádzali tímový súboj na 2 a 3 mieste. Na cieľovej rovinke medzi ôsmim a deviatym kolom ide Baros do čela, Biaggi je druhý a Rossi tretí. Pri tomto poradí začína pršať a pretek je prerušený.

Po asi polhodinovej prestávke sa jazdci začali zoraďovať na opakovaný štart (v poradí v akom bol prerušený pretek). Rossi zbytočne spadol pri ceste na štart, ale našťastie nemusí štartovať z pit lane.
Po štarte sa jazdci zoradili v nasledujúcom poradí: Barros, Biaggi, Roberts, Rossi spadol niekde do stredu poľa. V desiatom kole ide Roberts do vedenia, Rossi spadol až na 10 miesto. Na štvrté miesto sa dostal Ukawa. Toto poradie je však mätúce pretože skutočné pozície jazdcov sa prepočítavajú podľa toho aké mali rozostupy pri prerušení pretekov. V 11-tom kole bolo skutočné poradie jazdcov nasledujúce: Barros, Biaggi, Roberts, Ukawa, Abe, Capirrossi, Rossi. Od 14-teho kola začína Biaggi strácať, predbehol ho Abe a aj Capirrosssi. Abe sa tlačí dopredu v 17 kole bol už celkovo štvrtý a dostal sa do čela vedúcej skupiny. V 18-tom kole sa Biaggi celkovo prepadá až na piate miesto pred Rossiho. V 20-tom kolo padá Norick Abe a hneď nato padá tri kolá pred cieľom aj Kenny Roberts. Na čele sa zmenilo poradie nasledovne: Baros, Caprirrossi, Biaggi, Rossi, Crivile ...
Rossi obrovsky riskuje Biaggi stráca na necháva sa pripraviť o tretie miesto. Po Capirossi-ho chybe má Rossi šancu dostať sa až na druhé miesto a podarilo sa mu to. Keď už sa Rossi nemusí nikam ponáhľať padá pár zákrut pred cieľom.

Barros vyhráva, druhý je Cappirossi, Biagi, Crivile, Aoki, Gibernau, Ukawa a Nakano ...
Na stupni víťazov sa organizátori dopustili jedného kiksu, keď asi nepredpokladali, že by mohol Barros vyhrať a nemali pripravenú Brazílsku hymnu.

Výsledky:
1. Alex Barros BRA Honda
2. Loris Capirossi ITA Honda
3. Max Biaggi ITA Yamaha
4. Alex Criville SPA Honda
5. Haruchka Aoki JPN Honda
6. Sete Gibernau SPA Suzuki


Šampionát:
1. Valentino Rossi 91
2. Max Biaggi 70
3. Loris Capirossi 65
4. Norick Abe 64
5. Alex Barros 60
6 Alex Criville 57

Pridané: 04.06.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Aprilia

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 267227 | Včera: 207291