Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

WSBK 2007 – 13 – Francúzsko, Magny Cours, 7. 10. 2007 - Toseland majstrom WSBK 2007, no tesne...

Pridané: 09.10.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3671 [Šport - SuperBike]

Až posledná jazda sezóny 2007 na francúzskom okruhu Magny Cours rozhodla o svojom víťazovi.

Okruh Magny Cours vo Francúzsku

Superbike

V sobotňajšom superpole si časom 1.38.501 zaistil prvé miesto na štarte James Toseland a tak mal skvelú možnosť už v prvej jazde získať titul. Na druhé miesto sa postavil prekvapivo Max Neukirchner, spoza tretej bielej čiary vyrazil Troy Corser a spoza štvrtej Nori Haga. Jakub Smrž štartoval z miesta 15.

Jazda 1

Avšak v Toselandovom postupe za víťazstvom urobila škrt cez rozpočet už prvá zákruta, kedy sa aj spolu s Biaggim dostal mimo trať. Nasledovala stíhacia jazda, Max skončil nakoniec šiesty a James siedmy. Šieste miesto vyradilo Biaggiho z boja o titul a keďže zvíťazil Horiyuki Haga, situácia sa ešte viac zdramatizovala. Druhý skončil Troy Bayliss a tretí Troy Corser. Jakub Smrž žiaľ pre pád nedokončil.

Víťaz prvej jazdy - Nori Haga

Jazda 2

Do druhej jazdy sa už Toseland tak nehrnul, na čele sa usadili Haga, Corser a Biaggi. Nitro Nori sa stále držal vo vedení, na druhé miesto sa postupne dostal Biaggi a za neho Fonsi Nieto na Kawasaki. James Toseland s istotou kontroloval situáciu zo šiesteho miesta. Aj druhú jazdu vyhral Haga a tak si z krajiny galského kohúta odniesol „dabl“. Strieborný skončil Biaggi a na stupne víťazov sa dostal aj Fonsi Nieto. Šiestym miestom a náskokom dvoch bodov si prišiel do cieľa pre titul Toseland. Ani túto jazdu Jakub nedokončil, tentoraz pre technickú poruchu.

Celkový víťaz, brit James Toseland

Prvá päťka sezóny 2007 bodovo:

V celkovej tabuľke figurujú aj tri české mená, Jakub Smrž skončil celkovo so 66 bodmi na 14. pozícii, Jiří Dražďák na 28. a Marek Svoboda na 31. mieste, obaja s dvomi svetovými bodmi.

Supersport

Kenan Sofuoglu

Kenan Sofuoglu bol najrýchlejší v kvalifikácii, 1.42.057 bola hodnota jeho najrýchlejšieho kola. Vedľa neho stáli Broc Parkes, Sebastien Charpentier a Tommy Hill.

Po štarte sa vo vedení striedali Sofuoglu s Parkesom, tretí jazdil Hill. V strednej časti preteku viedol Parkes, no v sedemnástom kole sa pred neho definitívne dostal Sofuoglu a svojím ôsmym víťazstvom dokázal, že mu titul patrí právom a taktiež stanovil nový rekord v počte vyhratých pretekov počas jednej sezóny v tejto kubatúre. Na druhom mieste sa udržal Broc Parkes a bitku o tretie miesto nakoniec vyhral Craig Jones. Za tím Intermoto Czech bojoval tentoraz Kenny Foray, ktorý dokončil štrnásty, druhý jazdec tímu, Mauro Sanchini pretek nedokončil.

Sezóna 2007 je za nami. Ponúkla nám skvelé súboje, víťazom a nielen nim gratulujeme a máme sa určite na čo tešiť tú budúcu!

Pridané: 09.10.2007 Autor: Brambo Zdieľať