WSBK 2007 – 11 – Nemecko, Eurospeedway Lausitz, 9. 9. 2007 Toselandov náskok znížený

Pridané: 13.09.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 2689 [Šport - SuperBike]

Na okruhu Eurospeedway Lausitz sa konalo ďalšie kolo pretekov WSBK. Ako dopadlo?

Eurospeedway Lausitz

Superbike

Na prvých dvoch miestach štartového roštu sme mohli vidieť motocykle Kawasaki, čo nebýva jav častý a zeleným farbám k tomu dopomohlo čiastočne počasie. Vďaka času 1.50.681 bol na prvom mieste Fonsi Nieto, druhý bol Regis Laconi. Z tretej priečky odštartoval Troy Bayliss a zo štvrtej ďalší Troy, a to Corser. Jakub Smrž vyrazil z miesta 16. a Jiří Dražďák z placu 20.

Jazda 1

Prvú jazdu viedol po štarte Bayliss, za ním sa držal Haga, ktorý predviedol výborný štart z ôsmeho miesta a tretí jazdil Nieto. Už v druhom kole sa na tretie miesto dostal Biaggi. V tomto poradí odjazdili jazdci väčšinu preteku, až kým nezačal mať problémy s pneumatikami Troy Bayliss, ktorý sa začal prepadávať. Najskôr sa pred neho dostal Haga, potom aj Biaggi a Corser. Cieľom prešiel prvý s 11 sekundovým náskokom Nori Haga, za ním Max Biaggi, tretí Troy Corser a štvrtý Troy Bayliss. Priebežný „vedúci“ šampionátu skončil na mieste deviatom. Smrž skončil na trinástom a Dražďák na šestnástom mieste.

Noriyuki Haga

Jazda 2

V druhej jazde takisto vchádzal do prvej zákruty prvý Bayliss, po prejazde prvým kolom bol stále vo vedení, druhý išiel Biaggi a tretí Xaus. Štartovým poľom sa začal driapať dopredu Haga, už v treťom kole bol na druhom mieste. V strednej časti preteku sa dostal Haga do vedenia po tom, čo skončil Baylisstic takmer na zemi. No po pár kolách sa dostal znovu na prvé miesto, za ním sa držal Haga a tretí bol Biaggi. V tomto poradí prešli aj cieľom, lepšie sa v tejto jazde zadarilo Toselandovi, ten skončil štvrtý. Kuba Smrž dokončil šestnásty a Jirka Dražďák devätnásty.

Troy Bayliss

Prvá päťka po jedenástych pretekoch bodovo:

Supersport

Najlepší čas v kvalifikácii mal opäť Sebastien Charpentier, jeho hodnota bola 1.41.366. Za ním sa umiestnil tímový kolega Kenan Sofuoglu, ďalej Broc Parkes a Katsuaki Fujiwara.

V preteku superšportových šesťstoviek zvíťazil australan Broc Parkes na Yamahe, druhý skončil už tohtoročný majster Kenan Sofuoglu. Najviac však v našich končinách upútalo tretie miesto, na ktorom sa po prvý krát umiestnil Matt Lagrive s českým tímom Intermoto Czech. Gratulujeme!