Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony

 Zdieľať

Pridané: 04.04.2024 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1440 [Novinky - Predstavujeme]

Úplne nový rad Scout ponúka unikátnu kombináciu ikonického amerického dizajnu, legendárny vyvážený mix výkonu a ovládateľnosti, a nové jazdné technológie.

Seriál článkov - Novinky 2024:

| Seriál článkov: Novinky 2024

Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony
Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony

Indian Motorcycle, prvá americká motocyklová spoločnosť, predstavuje ďalšiu generáciu ikonického modelu Indian Scout. Úplne nový rad Indian Scout pre rok 2025, ktorý vychádza z génov pôvodného modelu a stojí na základoch jedinečnej histórie, má päť modelov, tri úrovne výbavy a viac ako stovku doplnkov, ktoré ponúknu majiteľom takmer nekonečné možnosti personalizácie. Nový rad Scout, ktorého korene oslavujú bohatú históriu značky Indian Motorcycle, predstavuje jedinečnú kombináciu ikonického amerického dizajnu, legendárnej rovnováhy výkonu a ovládateľnosti a nových jazdných technológií.

Indian Scout, vyvinutý s využitím rozsiahleho prieskumu a skúseností jazdcov, ponúka výkon vzbudzujúci sebavedomie, praktické technológie a špičkovú výbavu. Vďaka najnižšej výške sedla vo svojej triede poskytuje Indian Scout sebavedomú jazdnú pozíciu a taktiež športové a stabilné ovládanie. ABS dodávané v celom modelovom rade posilňuje dôveru jazdca a zvyšuje brzdnú schopnosť, zatiaľ čo kontrola trakcie a jazdné režimy u vybraných modelov ponúkajú jazdcovi možnosť vyladiť zážitok z jazdy jednoduchým stlačením tlačidla.

„Scout je najikonickejší americký cruiser všetkých čias a je synonymom značky Indian Motorcycle,“ hovorí Mike Dougherty, prezident spoločnosti Indian Motorcycle. „Ako naša najpredávanejšia platforma je Scout už dlho základom našej ponuky. A hoci jazdci po celom svete doslova milujú súčasný rad Scout, my sme nadšení, že ho môžeme posunúť na ďalšiu úroveň a pokračovať v jeho vývoji so širokou ponukou modelov, ktoré prichádzajú v ústrety rozmanitým nárokom a potrebám globálnej komunity jazdcov.“

„Príležitosť viesť dizajnový tím pri vývoji nového modelu Scout je splneným snom,“ hovorí Ola Stenegärd, riaditeľ produktového designu spoločnosti Indian Motorcycle. „Našou najvyššou prioritou bolo vyzdvihnúť ikonické meno Scout a zabezpečiť, aby nový rad bol rovnako nadčasový ako všetky predchádzajúce. Našim zásadným cieľom bolo držať sa známych tvarov legendárneho Scoutu a vytvoriť základ pre jednoduchú úpravu. Aby sme to dosiahli, začali sme oceľovým rúrkovým rámom a úplne novým vidlicovým dvojvalcom.“

Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony
Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony

Srdcom úplne nového Indianu Scout je kompletne prepracovaný kvapalinou chladený vidlicový dvojvalec s objemom 1250 cm3, SpeedPlus 1250. Každý Indian Scout ponúkne maximálny výkon 82 kW a krútiaci moment cez 109 Nm, čo znamená ostrú akceleráciu pre ľahké predbiehanie. Elektronické vstrekovanie zaisťuje plynulú dodávku paliva a hladkú odozvu na plyn, zatiaľ čo citlivá šesťstupňová prevodovka umožňuje jednoduchú distribúciu výkonu pri športovom štýle jazdy.

„Scout je veľmi obľúbený model, a najväčšia ikona s najstaršou históriou v našom modelovom rade, ktorý rezonuje u všetkých typov jazdcov, mužov i žien, z celého sveta,“ hovorí Ben Lindaman, produktový riaditeľ spoločnosti Indian Motorcycle. „Od uvedenia aktuálneho modelu Scout pred 10 rokmi sa segment stredne veľkých cruiserov vyvinul. Po vykonaní množstva prieskumov a zbere skúseností od jazdcov sa náš vývoj zameral na ikonický štýl modelu Scout, jeho prvotriedny výkon a nové jazdné technológie.“

Pri vývoji americkej ikony Indian Scout sa spoločnosť Indian Motorcycle zamerala na tri oblasti. V prvom rade si nový Scout musel zachovať svoje legendárne dizajnové dedičstvo, pretože všetci jazdci milujú jeho vzhľad a štýl. Ďalej výrobca prispôsobil celkovú konštrukciu tak, aby vyhovovala potrebám rôznorodej skupiny jazdcov. Nízka hmotnosť a nízka výška sedla 680 mm ponúkajú svižné ovládanie a vzbudzujú dôveru jazdca. Treťou prioritou pri vývoji úplne nového Indianu Scout boli technológie. Zatiaľ čo pred desiatimi rokmi neboli technologické prvky pre jazdcov dôležité, dnes je to inak. Nový rad pre modelový rok 2025 ponúka množstvo technologických balíčkov a ponúka jazdcom široký cenový rozsah a možnosť vybrať tie najmodernejšie technológie v danej triede.

Úplne od základu nový rad Indian Scout sa skladá z piatich modelov s tromi úrovňami výbavy, aby pokryl dizajnové nároky a bol cenovo dostupný pre rozmanitú zmes jazdcov.

Modelový rad Indian Scout Bobber

Minimalistický Scout Bobber stelesňuje agresívny výraz a surový výkon a je dokonalým vyjadrením ikonického štýlu bobberu. Z temných odtieňov po celej dĺžke motocykla, krátkych blatníkov a svetelnej rampy doslova vyžaruje štýl. Ten ešte viac zvýrazňuje jednomiestne sedlo, ktoré bez toho, aby obetovalo čokoľvek z jazdného komfortu, zároveň poskytuje oporu pri prudkej akcelerácii. Zadné tlmiče so zdvihom 51 mm vytvárajú nízku stavbu a podčiarkujú agresívny, osobitý vzhľad. Zrkadlá na koncoch riadidiel dodávajú motocyklu ostrý vzhľad.

Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony
Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony

Indian Sport Scout

Sport Scout, inšpirovaný históriou, ale upravený podľa súčasnej módy, dodáva rade Scout agresívnejšieho ducha. Štýlové lesklo čierne 150mm predstavce s frézovanými plochami sú v štandardnej výbave, rovnako ako frézované mostíky vidlíc a riadidlá v custom štýle, ktoré prispievajú k športovej ergonómii a súčasne podčiarkujú agresívny štýl aj uľahčujú ovládateľnosť v ostrom jazdnom tempe. Športové sedlo poskytuje lepšiu oporu chrbta a pohodlia pri dlhšej a svižnejšej jazde bez toho, aby malo vplyv na elegantný štýl motocykla. Malá kapotáž dodáva modelu Sport Scout štýlový a osobitý vzhľad priamo z výroby a zároveň poskytuje ochranu pred vetrom. 19-palcové predné koleso podčiarkuje agresívny charakter modelu Sport Scout, ako z hľadiska dizajnu, tak obratnosti.

Indian Scout Classic

Scout Classic je žiarivým príkladom toho, ako dizajn inšpirovaný históriou môže spĺňať potreby súčasného amerického jazdca na cruiseri. Prémiový chróm, klasické rozšírené blatníky Indian Motorcycle a špičkový lak vzbudia rozruch na každej križovatke. Vypletané ráfiky prispievajú k nadčasovému, autentickému štýlu, zatiaľ čo nízko umiestnené sedlo a uvoľnená ergonómia umožňujú ľahkú a sebavedomú jazdu v každej rýchlosti, či už idete do práce alebo na výlet.

Indian Super Scout

Tento univerzálny model má v štandardnej výbave bočné tašky, vypletané ráfiky, čelný plexištít a sedlo spolujazdca. Vďaka bočným taškám sa na modeli Super Scout dá ľahko odviezť všetko potrebné a rýchlozapínanie navyše uľahčuje ich použitie. Čelný plexištít sa dá demontovať v priebehu niekoľkých sekúnd a zmeniť tak vzhľad motocykla, zatiaľ čo 76-mm zdvih zadného odpruženia zlepšuje pohodlie pri dlhšej jazde. Dokonalé chrómované plochy a špičkový lak prispievajú k nadčasovému štýlu zrodenému z dedičstva Indianu Scout.

Indian Scout 101

Indian Scout 101 sa do histórie zapísal ako jeden z najmocnejších motocyklov, čo bol kedy vyrobený. Teraz má ambície stať sa najlepším modelom Scout, aký kedy spoločnosť Indian Motorcycle ponúkala. Pokiaľ ide o schopnosti a štýl, Indian Scout 101 prepisuje pravidlá v triede amerických cruiserov s vidlicovým dvojvalcom. S nastaviteľnými zadnými tlmičmi, obrátenými nastaviteľnými prednými vidlicami a dvoma kotúčovými brzdami Brembo® je Indian Scout 101 doslova prešpikovaný prémiovými komponentmi, ktoré vypovedajú o jazdeckom umení jeho majiteľa. Prešívané jednomiestne sedlo v štýle gunfighter ponúka prvotriedny komfort, ktorý zodpovedá prémiovým jazdným vlastnostiam motocykla, poskytujúcim jazdcovi bezkonkurenčnú istotu. Štýlové lesklo čierne 150mm predstavce s frézovanými prvkami, frézované mostíky vidlíc a zrkadlá na koncoch riadidiel spoločne vytvárajú osobitú príťažlivosť a účelnú ergonómiu, ktorá zodpovedá agresívnemu charakteru. Plaketa Scout 101, špičkový lak a exkluzívna grafika sú dôkazom prepracovanosti do posledného detailu.

Úrovne výbavy

Novinka modelového roku 2025, rad Indian Scout, je k dispozícii s tromi úrovňami technologickej výbavy. Verzia Standard za dostupnú cenu ponúka základnú výbavu, zatiaľ čo verzia Limited posúva modelový rad na ďalšiu úroveň a zahŕňa niektoré jazdné technológie. Vrcholná výbava Limited +Tech ponúka tie najlepšie technológie, aké kedy boli v rade Indian Scout k dispozícii.

Standard
Rad začína tromi modelmi so štandardnou výbavou: Scout Classic, Scout Bobber a Sport Scout. Každý z týchto modelov je štandardne vybavený ABS, novým LED osvetlením a analógovým ukazovateľom s novo pridaným palivomerom a ukazovateľom spotreby paliva, čo je ideálne pre jazdcov, ktorí chcú získať niektorý model z úplne nového radu Scout za nižšiu cenu.

Limited

Výbava Limited pridáva k štandardnej výbave prémiové logá a ďalšie jazdné technológie. Kontrola trakcie zaručuje istotu a predvídateľnú ovládateľnosť za všetkých podmienok, zatiaľ čo tempomat zlepšuje pohodlie pri dlhých jazdách po diaľnici. USB nabíjačka sa postará o osobnú elektroniku, zatiaľ čo tri voliteľné jazdné režimy Sport, Standard a Tour umožňujú nastaviť odozvu plynu, aby si jazdec mohol jazdu užívať podľa aktuálnej nálady. Na výber sú modely Scout Classic Limited, Scout Bobber Limited a Sport Scout Limited.

Limited +Tech

Vrcholná výbava Limited +Tech ponúka bezkonkurenčný zážitok z Indianu Scout. Okrem prvkov výbavy Standard a Limited má model Scout 4-palcový okrúhly dotykový displej Indian Motorcycle so systémom RIDE COMMAND. Tento displej zahŕňa navigáciu* s možnosťou plánovania trás, voliteľné zobrazenie, jazdné štatistiky a ďalšie funkcie pre zvýšenie zážitku z jazdy. Okrem toho ponúka možnosť aktivácie systému nadštandardných funkcií RIDE COMMAND+**, ktorý zobrazuje dôležité dáta o motocykli prostredníctvom špičkových technológií Bike Health, Bike Locator a ďalších. Výbava Limited +Tech ponúka aj tlačidlové bezkľúčové zapaľovanie pre pohodlnejšiu obsluhu a prémiový zážitok. Výbava sa štandardne dodáva k modelom Scout 101 a Super Scout, za príplatok je k dispozícii pre modely Scout Classic, Scout Bobber a Sport Scout.
Príslušenstvo pre rad Scout.

Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony
Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony

Vďaka komplexnej ponuke príslušenstva pre rad Scout si jazdci môžu prispôsobiť svoj motocykel tak, aby vyhovoval ich osobným jazdným preferenciám. Úplne nový prepracovaný podsedlový rám Indianu Scout posúva personalizáciu na úplne novú úroveň a umožňuje jednoduchú montáž príslušenstva naprieč celým radom Scout. Viac ako 100 položiek príslušenstva zaručuje dokonalú všestrannosť a umožňuje jazdcom
prispôsobiť štýl ich motocykla aj zvýšiť osobný komfort.

Komfort

Prispôsobenie nového motocykla vlastným potrebám je nesmierne dôležité. Indian Motorcycle súčasne s novým Indianom Scout uvádza na trh všetko, čo jazdec potrebuje na zlepšenie pohodlia. Celkom je možné vytvoriť 32 rôznych ergonomických kombinácií. Vďaka doplnkom, od rôznych variant riadidiel cez znížené a zvýšené sedlá až po nožné ovládače, si jazdci môžu prispôsobiť svoj motocykel tak, aby zodpovedal ich výške a obľúbenej jazdnej pozícii, čo im potom umožňuje tráviť v sedle ešte viac času.

Štýl

Nová rada príslušenstva Scout ponúka množstvo štýlových možností, ktoré jazdcom umožňujú prispôsobiť si motocykel tak, aby zodpovedal ich osobnosti. Bez ohľadu na model alebo výbavu môžu jazdci dramaticky zmeniť dizajn a štýl a vytvoriť ikonický americký motocykel s jedinečným vzhľadom.

Kolekcie príslušenstva

Spoločnosť Indian Motorcycle s cieľom inšpirovať jazdcov k úpravám predstavuje štyri kolekcie príslušenstva Scout. Každý doplnok Indian Motorcycle je možné pritom zakúpiť si jednotlivo a vykonávať úpravy postupne v priebehu času. Štyri kolekcie, Commuter, Overnighter, Stealth a Open Roads, ponúkajú množstvo štýlových, komfortných a ochranných doplnkov.

Indian predstavuje novú generáciu modelu Scout, nadčasovej americkej ikony

Pridané: 04.04.2024 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Seriál článkov - Novinky 2024:

| Seriál článkov: Novinky 2024

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Harley-Davidson

06-MG-Stevio-side

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 62791 | Včera: 247761