Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

MM SR v Endure Gelnica 2020

Pridané: 24.09.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4257 [Šport - Enduro]

Počas víkendu 19. a 20. septembra 2020 sa uskutočnilo prvé klasické (veľké) enduro v meste Gelnica na východe Slovenska. Tunajšie prostredie je pre takýto typ súťaže ako stvorené, čo potvrdili všetci zúčastnení a na atraktívnosti trate pridával i fakt, že v roku 2017 sa tu usktutočnili veľmi úspešné majstrovstvá Európy v Endure.

19.09.2020 12:07 - MM SR v Endure Gelnica 2020

Organizátor GL MOTO team presunul depo pretekov do úzkeho okolia námestia Gelnice a pripravil perfektné zázemie celej súťaže. Tu sa konal počas oboch dní štart pretekov a vždy jedna časová kontrola na konci každého kola. Pretekári kategórii MM SR a SP odjazdili každý deň po 3 kolá a ostatní súťažiaci po 2 kolá. Jazdili sa dva merané testy, cross test na tunajšej motocrossovej trati, ktorý tým najlepším trval približne 5,5 minúty a po jeho absolvovaní pretekárov čakala druhá časová kontrola. Endurový test v lese trval niečo okolo 7 minút. Celý okruh trval 2 hodiny. Mnohí si chválili pripravenosť podujatia, veľmi dobre značenú trať, ťažké pasáže, technické úseky, ale aj pekné scenérie, ktoré okolie Gelnice ponúklo.

19.09.2020 13:46 - MM SR v Endure Gelnica 2020

Absolútnym víťazom sa stal Thomas Hostinský (SVK), ktorý vyhral oba dva dni absolútne. V sobotu mal veľmi dobre našliapnuté mladý Košičan Jaroslav Dubóczi, ktorý pred posledným meraným testom viedol o 5 sekúnd, žiaľ, zradila ho porucha motocykla a tak sobotný pretek nedokončil.

19.09.2020 12:09 - MM SR v Endure Gelnica 2020

Výsledky Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v jednotlivých triedach:

V triede MM SR E1 zvíťazil Martin Giertl (SVK), v triede MM SR E2 zvíťazil Thomas Hostinský (SVK) a v triede MM SR E3 zvíťazil Emil Juszcak (POL).

V triede MM SR Junior si najlepšie počínal Martin Giertl (SVK). V triede MM SR Kadet zvíťazil Peter Mazák (SVK) a v triede MM SR Dorast zvíťazil Richard Haviar (SVK). Medzi ženami si prvenstvo vybojovala Gabika Čipková (SVK).

V triedach Slovenský pohár si pretekári počínali nasledovne: v triede SP E1 zvíťazil Ján Kostelanský (SVK), v triede SP E2 zvíťazil Norbert Bučko (SVK) a v triede SP E3 zvíťazil Peter Podhorský (SVK).

V triedach Hobby boli víťazi nasledovní: v triede Hobby E1 zvíťazil Jakub Repáň (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Ondrej Šikula (SVK) a v triede Hobby E3 zvíťazil Peter Repáň (SVK). V triede Regionál zvíťazil Oliver Rusnák (SVK).

19.09.2020 12:21 - MM SR v Endure Gelnica 2020
19.09.2020 12:27 - MM SR v Endure Gelnica 2020
19.09.2020 13:20 - MM SR v Endure Gelnica 2020
19.09.2020 12:34 - MM SR v Endure Gelnica 2020

Medzi najskúsenejšími v triede MM SR Senior zvíťazil Martin Gottvald (CZE) a v triede Supersenior zvíťazil Zdenek Gottvald (CZE).

V súťaži tímov získal prvé miesto československy zložený BMT Gottbros Team.

19.09.2020 09:42 - MM SR v Endure Gelnica 2020

Podujatie v Gelnici bolo pripravené perfektne na najvyššej úrovni. Zázemie, trať a celá atmosféra podujatia boli vynikajúce, za čo patrí poďakovanie celému GL MOTO teamu a ľudom, ktorí sa na podujatí podieľali. Poďakovanie patrí aj všetkým zúčastneným a v neposlednom rade sponzorom, ktorí pomohli pri organizovaní tohto podujatia.

20.09.2020 16:39 - MM SR v Endure Gelnica 2020
20.09.2020 16:44 - MM SR v Endure Gelnica 2020
20.09.2020 16:48 - MM SR v Endure Gelnica 2020

Pridané: 24.09.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať