Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motozem,sk

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

MM SR Enduro Brezno 2018

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 10.05.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1516 [Šport - Enduro]

V dňoch 5. a 6. mája sa uskutočnilo klasické enduro v Brezne, kde súčasne so Slovenskými majstrovstvami štartovali aj majstrovstvá Českej republiky v Endure.

Zdroj: SMF

Podujatie začalo piatok podvečer preberaním motocyklov a následným odovzdávaním do uzavretého parkoviska na námestí v meste Brezno, kde sa v sobotu ráno uskutočnil Štart celého podujatia. Piatkový podvečer sprevádzal hudobný koncert a celé večerné podujatie vyvrcholilo poriadnym ohňostrojom.

Do podujatia sa prihlásilo 245 pretekárov z oboch krajín. Medzi mužmi už tradične nechýbalo aj nežné pohlavie, ktoré sa rovnako bravúrne vysporiadalo s nástrahami trate.

MM SR Enduro Brezno 2018
MM SR Enduro Brezno 2018

Samotná trať mala dĺžku 43 kilometrov a do okruhu boli zaradené dva merané testy. Prvý meraný test sa nachádzal v areáli BMT Brezno Lúčky, ten najlepší pretekári jazdili približne cez 8 minút a zaradené v ňom boli prvky motocrossu a extrémneho endura. Druhý meraný test bol s prívlastkom endurový nachádzal sa 15km od depa. Tu sa pretekári stretli s ťažkými úsekmi, voľným kamením, koreňmi, nechýbali drážky, výjazdy a blato. Nielen testy, ale aj prejazdy na endure v Brezne boli náročné, ale pretekári si takúto úroveň veľmi pochvaľovali.

Absolútnym víťazom v Brezne sa stal mladý český pretekár Krištof Kouble (CZE), ktorý počas oboch dní zvíťazil a tak mu patrilo aj celkové prvenstvo. Na druhom mieste sa v absolútnom hodnotení umiestnil Štefan Svitko (SVK) a trojicu najlepších uzavrel David Cyprián (CZE).

MM SR Enduro Brezno 2018
MM SR Enduro Brezno 2018
MM SR Enduro Brezno 2018
MM SR Enduro Brezno 2018

Výsledky Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky v jednotlivých triedach:

V triede MMSR E1 zvíťazil Jakub Zahustel (SVK), v triede MMSR E2 zvíťazil Štefan Svitko (SVK) a v triede MMSR E3 zvíťazil David Cyprián (CZE).

V triede MMSR Junior si najlepšie počínal Dávid Cyprián (CZE). V triede MMSR Kadet zvíťazil Marek Vierik (SVK) a v triede MMSR Dorast zvíťazil Miroslav Madigár (SVK). Medzi ženami si najlepšie počínala Petra Bartková (SVK).

V triedach Slovenský Pohár si pretekári počínali nasledovne: V triede SP E1 zvíťazil Tomáš Čipka (SVK), v triede SP E2 zvíťazil Peter Kollár (SVK) a v triede SP E3 zvíťazil Erik Maringa (SVK).

V triedach Hobby boli víťazi nasledovní: v triede Hobby E1 zvíťazil Adrián Jedinák (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Martin Okapal (SVK) a v triede Hobby E3 zvíťazil Martin Kužel (SVK). V triede Regionál zvítazil Matúš Uherek (SVK).

Medzi najskúsenejšími v triede MMSR Veterán zvíťazil Martin Gottwald (CZE) a v triede Superveterán zvíťazil Igor Ďurček (SVK).

MM SR Enduro Brezno 2018
MM SR Enduro Brezno 2018
MM SR Enduro Brezno 2018
MM SR Enduro Brezno 2018

V tímovej súťaži si prvé miesto vybojoval BAMU & RKS Moto Team v zložení: Štefan Svitko, Rastislav Kokavec, Martin Giertl, Ivan Belko, Peter Murgaš (všetci SVK).

Podujatie v Brezne bolo pripravené perfektne na najvyššej úrovni. Zázemie, trať a celá atmosféra podujatia boli vynikajúce, za čo patrí poďakovanie Petrovi Belkovi a ľudom, ktorí sa na podujatí podieľali. Ďalej patrí poďakovanie všetkým zúčastneným a neposlednom rade sponzorom, ktorí pomohli pri organizovaní tohto podujatia.

Sezóna SMF pokračuje 26. a 27. mája na podujatí MMSR Countrycross v Skýcove, kde bude súčasne štartovať Európsky pohár v countrycrosse a tiež aj štvorkolky.

Text/foto: Jaroslav Gažo

Pridané: 10.05.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Suzuki V-strom 1050 2020

Adamoto KTM

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 124912 | Včera: 141929