Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Triumph

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 03.04.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1076 [Šport - Ostatné]

Po dôkladných diskusiách a rokovaniach medzi FIM, talianskou motocyklovou federáciou FMI a miestnym organizačným výborom medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže (ISDE) a medzinárodnej súťaže enduro vintage (EVT) bolo rozhodnuté (v súvislosti s prebiehajúcou pandémiou COVID-19 a vzhľadom na súvisiace obmedzenia), že sa tento rok ISDE v Taliansku neuskutoční, ale odkladá sa na rovnaké obdobie roku 2021.

Zdroj: SMF

Aj keď sa tohtoročná ISDE mala uskutočniť v Taliansku (oblasť medzi Lombardskom a Piedmontom) až na prelome augusta a septembra, existuje veľa ovplyvňujúcich faktorov, ktoré prispeli už teraz k rozhodnutiu o preložení 95. ročníka najstaršieho motocyklévho podujatia FIM o rok. Všetky zaiteresované strany sa dohodli, že v danej situcáii je lepšie rozhodnúť skôr ako neskôr.

ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021
ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021

Každoročne sa tejto motocyklovej olympiády, ako sa neraz ISDE nazýva, zúčastnňuje viac ako 500 súťažiacich jazdcov z viac ako tridsiatich krajín sveta, čo predstavuje rozsiahle a dlhodobé plány cestovania a logistiky a to niekoľko mesiacov pred ISDE. Okrem toho si ISDE po organizačnej stránke vyžaduje mnohomesačné plánovanie a prácu na príprave stovky kilometrov tratí, ktoré sa viažu na množstvo povolení rôznych miestnych orgánov a zainteresovaných strán. Súčasná situácia v Taliansku a priamo v danej oblasti to však veľmi nedovoľuje. S týmto vedomím sa FIM, FMI a miestny organizátor rozhodli, že v najlepšom záujme všetkých strán je preloženie tohto tímového šampionátu. Toto rozhodnutie je správne i s ohľadom na to, aby bola ISDE považovaná i naďalej za jedno z najdôležitejších podujatí v kalendári FIM.

95. ročník medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže ISDE sa bude konať v termíne 30.8.- 4.9.2021 a piaty ročník tímovej súťaže vintage enduro v dňoch 2.- 4.9.2020 v rovnakej oblasti Talianska, medzi Lombardskom a Piedmontom.

Horlivý fanúšik ISDE, prezident FIM Jorge Viegas, vysvetlil: „FIM spolu so zúčastnenými stranami museli v posledných týždňoch prijať veľa zložitých rozhodnutí, v súvislosti s prispôsobovaním sa k prebiehajúcej pandémii COVID19 a jej značného dopadu na rôzne krajiny sveta. Odloženie ISDE nebolo rozhodnutím, ktoré sme prijali ľahko, pretože vieme, aké je to dôležité pre jazdcov z mnohých krajín a tiež pre mnoho národných federácii. Vďaka veľkej spolupráci FMI a miestneho organizačného výboru však máme pocit, že sme urobili správny krok, aby sme boli spravodliví voči všetkým zúčastneným a aby sme zabezpečili, že v roku 2021 budeme môcť oslavovať 95. ročník ISDE v Taliansku."

Prezident FMI Giovanni Copioli : „Z dôvodu veľkých problémov s prepuknutím choroby Covid-19 sme museli prijať toto ťažké rozhodnutie. Odloženie ISDE 2020 na budúci rok ukazuje, že nám záleží na zdraví jazdcov. Vždy nás veľmi potešilo, že sme mali príležitosť usporiadať v Taliansku FIM ISDE - najprestížnejšie podujatie Enduro. V súčasnosti je to však správne rozhodnutie. Ďakujem FIM a jeho prezidentovi, za podporu a organizačnému výboru za usilovnú doterajšiu prácu. Už sa pozeráme na FIM ISDE 2021 v Taliansku - podujatie bude ešte vzrušujúcejšie! “

ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021
ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021

Riaditeľ komisie enduro FIM John Collins dodal: „Všetci chápeme, aké ťažké a skľučujúce bolo toto rozhodnutie pre organizátorov a Taliansku federáciu. Naše myšlienky a modlitby zostávajú v súčasnosti s Talianskom a všetkými našimi kolegami a priaznivcami. Sme presvedčení, že keď táto hrozná pandémia skončí, Taliansko uskutoční v roku 2021 nezabudnuteľný ročník ISDE. “

V mene miestneho organizačného výboru Giorgio Bandoli, Valter Carbone a Edoardo Zucca vydali spoločné vyhlásenie: „Vzhľadom na vážnu situáciu, ktorá sa vyskytla na talianskom území a vo svete, sme už pred časom začali diskusie s FIM a FMI na monitorovaní vývoja pandémie koronavírusu. Po nedávnych správach je spoločné rozhodnutie o tomto odklade absolútne nevyhnutné a musí sa urobiť aj v súvislosti s obeťami súčasnej tragédie. Budúci rok chceme zorganizovať úspešný 95. ročník ISDE v nádeji, že bude môcť pozitívne prispieť k úplnému návratu veľkolepého stretnutia enduro fanúšikov z celého sveta a prispieť i k obnoveniu cestovného ruchu v danej oblasti Talianska. Ďakujeme FIM a FMI za veľkú podporu poskytnutú v tejto veľmi ťažkej chvíli. “

SMF na tohtoronú ISDE mala pôvodne prihlásený tím v hlavnej súťaži trophy národných teamov, 7 tímov v súťaži klubových družstiev a po prvýkrát sme sa plánovali zúčastniť i v súťaži historiských vintage tímov. Pevne veríme, že sa nám na celom svete čím skôr podadrí porazíť prebiehajúcu pandémiu a celá naša spoločnosť v čo najkratšom čase prekoná nastupujúcu krízu a nám sa podarí do budúceho roku zabezpečiť všetky potrebné organizačné a finančné požiadavky pre našu účasť na tomto vrcholnom motocyklovom podujatí v Taliansku.

Pridané: 03.04.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Zontes motorcycles

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 126166 | Včera: 140089