Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

motozem-03-2021

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

ISDE 2019 – 2. a 3.deň - Slovnaft Rally team na 10. mieste

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 14.11.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1580 [Šport - Šesťdňová]

Tretí súťažný deň na tohtoročnej šesťdňovej motocyklovej súťaži v Portugalskom Portimao bol pre organizátorov veľmi náročný. Nepriaznivé počasie a pre niektorých jazdcov náročná trať zapríčinili nepriechodnosť trate v jednom z výjazdov a preto organizátor skrátil dnešný deň pre klubové tímy po prvom kole. Jazdci trophy, junior trophy a ženských trophy teamov odjazdili obe naplánované kolá.

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2019:

Po druhom dni Slovnaft Rally team uzatvára TOP 10

Zo 124 klubákov vedie i po druhom dni tím XC Gear z USA pred talianskym tímom Lozere AMV4 a tretím tímom Italy. Takmer vyrovnaným výkonom trojice jazdcov Slovnaft Rally teamu s lídrom Štefanom Svitkom si tím po dnešku polepšil o dve miesta a posunul sa z 12-teho na 10.miesto.

svitko 2den 2
svitko 2den 2

V individuálnom hodnotení jazdcov je Štefan Svitko je v klasifikácii triedy C2 na 11.mieste a v absolútnom poradí všetkých 372 jazdcov klubovej súťaže je na 15.mieste so stratou necelých 6 min. na vedúceho 4-násobného majstra sveta Antoine Mea. Dobre si pri svojom prvom štarte na šesťdňovej počínajú i naši mladí jazdci Slovnaft Rally teamu Martin Giertl a Rastislava Kokavec, ktorí bodujú v kat.C2 a po druhom dni sú na 18.mieste (M.Giertl) a 20.mieste (R.Kokavec).

Posun vyššie zaznamenali i ďalšie dva klubové tímy SMF. Oba tímy BMT Gottbors team I. a BMT Gottbors team II. sa oproti prvému súťažnému dňu posunuli o štyri priečky a sú na 26.mieste a 63.mieste. Z jazdcov uvedených tímov je v individuálnej súťaži najlepšie Martin Gottvald, ktorý je už na svoje 25-tej ISDE. Martin je v kateg. C1 na 24.mieste.

depo mgottvald
depo mgottvald

V súťaži trophy teamov a juniorských teamov sú suverénnymi lídrami tímy Austrálie, medzi ženami došlo k zmene vo vedení, keď Nemecko kleslo na druhé miesto a vedúcim tímom je USA.
Priebežné

3.deň pre klubáky skrátený

V priebežnom poradí je po dnešku Slovnaft Rally team v zložení Štefan Svitko, Martin Giertl, Rastislav Kokavec i naďalej na 10.mieste. BMT Gottbros team I. (Martin Gottvald, Adam Gottvald, Filip Klabačka) sa posunul o jednu priečku do predu na 25.miesto a tretí klubový SMF tím BMT Gottbros team II. (Gabika Čipková, Peter Murgaš, Petr Borkovec) poskočil dopredu dokonca o desať priečok na 53.miesto zo 124 štartujúcich klubákov.

3003592496337422 2172939322162937856 o
3003592496337422 2172939322162937856 o

Informácia od Štefana Svitka: " Tak dnešný 3. deň za nami. Skrátili nám ho, lebo už jazdci z trofi teamov dobiehali klubáky.....bol to ťažký deň, veľa kameňov a horských úzkych chodníkov, kde to slabší jazdci po upchávali. Čo sa týka mňa, tak nie som moc spokojný, pretože padám na testoch, dnes to bol už piaty pád. Držíme sa na 10.mieste, takže spokojnosť. Tento rok je v klubákoch naozaj veľká konkurencia- Maťo a Rasťo idú super, je to ich prvá šestka a držia sa statočne -Tak držte palce i naďalej, nech udržíme to desiate miesto. "

Tretí deň zamiešal kartami i v hlavných súťažiach. V hlavnej súťaži štvorica z USA prebrala vedúce postavenie v trophy teamoch, keď vyrovnaným výkonom nakoniec predbehli zatiaľ vedúcu Austráliu a do štvrtého dňa budú štartovať s náskokom 1:14 min. Tretie je Taliansko. Z bojov TT vypadol favorizovaný tím Veľkej Británie, ktorému vypadol hneď prvý deň úradujúci majster sveta Brad Freeman. V juniorke i naďalej vedie Austrália pred tímom USA a Talianska. Zmena na popredných miestach nastali i medzi ženami. Vedú dievčatá USA, ale na druhé miesto sa prebojovala Austrália a na tretie trojica z Veľkej Británie. Nemky klesli až za štvrté Španielky na piate miesto.
Zajtra čaká jazdcov tá istá trať ako dnes a tak uvidíme, či organizátor urobí nejaké úpravy a či sa upršané a veterné počasie umúdri.

Zdroj: FB, fim-isde.com F
oto: FB - P.Radoczi, bakulfoto.com

Pridané: 14.11.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2019:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2021 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 342208 | Včera: 184345