Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018

Pridané: 18.07.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5201 [Šport - Enduro]

V dňoch 14. a15. júla 2018 sa konalo ďalšie podujatie MM SR Enduro v Lovčici. Pretek bol spojený s Majstrovstvami Českej republiky, Maďarským šampionátom a Alpe Adria Cupom.

Do súťaže sa prihlásilo 255 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Nemecka a Rumunska, ktorí si na jednej trati pomerali sily zvlášť vo svojich šampionátoch a zároveň aj v celkovom spoločnom hodnotení.

Na trati boli umiestnené dve časové kontroly, jedna prejazdová kontrola a dva merané testy. Dĺžka trate bola približne až 50 km a jeden okruh trval dve hodiny.

Prvý meraný enduro test sa nachádzal v Kopernici, bol charakteristický ťažkými technickými pasážami v lese, vyjazdenými drážkami, výjazdmi s kamením a koreňmi. Druhý test v Lovčici sa jazdil z časti po lese a z časti po miestnej motocrossovej trati. Počasie počas celého víkendu prialo jak účastníkom, tak divákom. Aj napriek tomu, že v sobotu počas posledného tretieho kola prišla menšia prietrž, ktorá našťastie veľmi rýchlo pominula.

Absolútnym víťazom v Lovčici sa stal mladý český pretekár Krištof Kouble (CZE), ktorý počas oboch dní zvíťazil a tak mu patrilo aj celkové prvenstvo. Na druhom mieste sa v absolútnom hodnotení umiestnil Patrik Markvart (CZE) a trojicu najlepších uzavrel Štefan Svitko (SVK).

Výsledky Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v jednotlivých triedach:

V triede MM SR E1 zvíťazil Marek Haviar (SVK), v triede MM SR E2 zvíťazil Štefan Svitko (SVK) a v triede MM SR E3 zvíťazil Radovan Jancík (SVK).

V triede MM SR Junior si najlepšie počínal Patrik Halgaš (SVK). V triede MM SR Kadet zvíťazil Marek Vierik (SVK) a v triede MM SR Dorast zvíťazil Miroslav Madigár (SVK). Medzi ženami si prvenstvo vybojovala Katarína Juríčková (SVK).

V triedach Slovenský pohár si pretekári počínali nasledovne: V triede SP E1 zvíťazil Tomáš Čipka (SVK), v triede SP E2 zvíťazil Peter Kollár (SVK) a v triede SP E3 zvíťazil Erik Maringa (SVK).

V triedach Hobby boli víťazi nasledovní: v triede Hobby E1 zvíťazil Peter Martinka (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Jakub Gíreth (SVK) a v triede Hobby E3 zvíťazil Samuel Slávik (SVK). V triede Regionál zvítazil Miroslav Čerňanský (SVK).

Medzi najskúsenejšími v triede MM SR Veterán zvíťazil Radek Bohuslav (SVK) a v triede Superveterán zvíťazil Dušan Čipka (SVK).
V tímovej súťaži si prvé miesto vybojoval Enduro Koperbent Team v zložení: Jozef Marenčák, Radek Bohuslav, Marián Gazdík, Peter Kollár a Tomáš Bugár (všetci SVK).

Podujatie v Lovčici bolo pripravené perfektne na najvyššej úrovni. Zázemie, trať a celá atmosféra podujatia boli vynikajúce, za čo patrí poďakovanie celému Motor teamu Prievidza a ľudom, ktorí sa na podujatí podieľali. Ďalej patrí poďakovanie všetkým zúčastneným a v neposlednom rade sponzorom, ktorí pomohli pri organizovaní tohto podujatia.

Sezóna SMF pokračuje 1. a 2. septembra na podujatí MM SR Enduro v Gelnici a tiež podujatím SuperEnduro 25. augusta v Prašiciach.

Text/foto: Jaroslav Gažo Zdroj: SMF

Pridané: 18.07.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať