Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (54)  [Verzia pre tlač] Tlač

Held Quattrotempi z pohľadu turistu

 Zdieľať

Pridané: 06.06.2011 Autor: eNeM
Čitatelia: 8157 [Testy a predstavenia - Oblečenie]

Komfort, kvalita, pád.... Quattrotempi z pohľadu človeka, ktorý ho vlastní už jednu sezónu.

O turistickom oblečení vyššej triedy som rozmýšľal už nejaký čas a pre Held Quattrotempi (kombinácia Carese + Torno) som sa nakoniec rozhodol po preložení popisu tohto oblečenia do Slovenčiny do propagačného článku pre slovenského importéra. Podmienkou pre mňa bola membrána Gore Tex a iné špičkové technológie, kvalitné interné zakomponované chrániče, komfort za každého počasia a vysoká funkčnosť. Jazdím veľa, celoročne, asfalt a mám rád pohodlie, bezpečnosť a komfort. Nemám chuť navliekať si korytnačku, nepremok, vyberať a dávať naspäť rôzne vložky, chrániče a podobné „zbytočnosti“, radšej sa vozím. Domnievam sa, že pri kvalitnom turistickom oblečení na motorku sú dôležité nasledujúce faktory:

 Na Elefantentreffen
Na Elefantentreffen

Komfort a funkčnosť

Preto som sa rozhodol práve pre kombináciu Carese / Torno, ktorá umožňuje dokonalé odvetranie v prípade extrémnych horúčav (po otvorení všetkých vetrákov je chladenie takmer dokonalé), má integrované chrániče (Osobne mám aj všetky doplnkové - veľký chrbtový, stehnové, kostrčový) a vďaka odnímateľnej membráne Gore tex zabezpečuje dokonalú nepremokavosť a priedušnosť a v kombinácii s vhodným funkčným prádlom aj dokonalú tepelnú izoláciu. V oblečení som jazdil na dovolenke v Chorvátsku pri +35, ako aj po diaľnici v Nemecku v Januári pri -15 cestou na Elefantentreffen, v lejaku hraničiacom s prietržou mračien, bežnom daždi, intenzívnom jadranskom slnku, chlade, mrholení a snáď všetkých ostatných podmienkach, ktoré si človek dokáže predstaviť. Komfort v rozmedzí oboch teplotných extrémov a každom počasí bol úžasný (potreba vhodného funkčného letného / zimného prádla je samozrejmosťou) a môžem s čistým svedomím povedať, že ako v zime, tak aj v lete som nevnímal extrémne teploty okolia a mohol som sa plne venovať jazde pri zachovaní dokonalého pohodlia.

Komfort poskytnutý možnosťami sťahovania, špeciálnymi trakmi k nohaviciam, zipsom spájajúcim nohavice a bundu do jednotného celku, celkovým „sedením“ oblečenia, ako aj použitými materiálmi (nikde nič neškrie, netlačí, neťahá, nezavadzia) je vysoký a zabezpečuje skutočne ideálne podmienky pre pohodovú turistickú jazdu na dlhé trate. Oblečenie má dostatočný počet vreciek na odkladanie všetkého možného, od kľúčov, cez doklady, peňaženku, mobilné telefóny až po cigarety a zapaľovač (pohľad fajčiara ) a všetko tak nosím stále so sebou a mám okamžite dostupné.

Bezpečnosť a ochrana

Dôležité pre každého jazdca je ale aj to, ako ho oblečenie ochráni v prípade pádu a často krát počúvam, ako sa textil roztrhá, neochráni a vlastne je na nič a stretol som sa aj s nedôverou voči chráničom, ktoré sú na prvý pohľad mäkké, ohybné a preto by človek povedal, že sú iba na efekt. Opak je ale pravdou. Nanešťastie som mal možnosť odskúšať si aj tieto kvality oblečenia už necelého pol roka po jeho kúpe, kedy som sa vlastnou blbosťou „vysekal“ v približne 80 – 90 km/h, padol priamo na koleno a následne sa šúchal nejakých 25 metrov po asfalte.

 Po páde
Po páde

Styčnou plochou bolo koleno, rameno a helma. Po tomto páde som bol schopný vstať, oprášiť sa, zanadávať a pokračovať v jazde. Jediné poškodenie oblečenia bola spálená cordura na kolene (podšívka ani vložená membrána sa nepoškodili), rozídené švy na ramene v mieste uchytenia oderu odolnej látky Superfabric k titánovému ochrannému pásiku a pár drobných oderov na látke. Oprava ma vyšla na 25 € a oblečenie na funkčnosti nestratilo. Špeciálne chrániče po páde skutočne „stuhnú“, tak ako to výrobca sľubuje a tým pádom ochránia jazdca pred zraneniami. Zároveň oblečenie poskytuje dostatočné možnosti stiahnutia na to, aby pri páde všetko ostalo na svojom mieste a bola tak zabezpečená dokonalá ochrana.

Nevýhody

Aj keď pozitíva u tohto oblečenia silne prevažujú, predsa len sa nájde zopár maličkostí, ktoré by som mu vytkol. Vnútorné vrecká, nachádzajúce sa v mojom prípade medzi membránou a podšívkou, sú bez odopnutia membrány neprístupné (je medzi nimi aj vrecko na mobil, ku ktorému je skutočne mizerný prístup, čo ale nie je až tak zásadný problém, nakoľko používam aj intercom a teda mobil celý deň nepotrebujem vyberať). Zároveň by som uvítal viac nepremokavých vreciek (sú iba dve hlavné veľké na bunde zo spolu 12 na kombinácii bunda / nohavice ). Je to spôsobené konštrukciou oblečenia, jeho odvetraním a celkovou funkčnosťou (niektoré vrecká majú vnútri iba sieťovinu a po ich kompletnom rozzipsovaní sa z nich stávajú vetráky), ale napríklad ani vnútorné vrecká na mobil a peňaženku nepremokavé nie sú, čo za nedostatok považujem. Minimálne dve ďalšie by som osobne potreboval. Poslednou drobno „nevýhodou“ je, že protektory majú v extrémnom chlade tendenciu stuhnúť a sú potom menej komfortné, čo som zatiaľ pocítil ale iba pri obliekaní po noci strávenej v stane na Elefantentreffene.

Celkové hodnotenie

Moje osobné hodnotenie je prevažujúco pozitívne, kladne hodnotím najmä funkčnosť, ochranu, komfort, použité materiály a technológie, design a zároveň aj zvolenú cenu za oblečenie danej kategórie. Negatívne hodnotím iba dva vyššie uvedené nedostatky vreciek a moje celkové hodnotenie tým pádom je 8,5/10 (pol bodu za zlú prístupnosť vnútorných vreciek, bod za iba dve nepremokavé). V konečnom dôsledku ale výhody silne prevažujú nad nevýhodami a svoje rozhodnutie ísť do tohto turistického oblečenia považujem za dobré, spravil by som tak opäť a každému vrele odporúčam pre neho vhodný model zo širokej palety oblečenia Held Quattrotempi.

Z kolekcie Quattrotempi som sa túto sezónu rozhodol ešte pre turistické rukavice Akira evo tex, rovnako s membránou Gore tex a rozsiahlymi chráničmi z materiálu superfabric, ale ešte som nemal možnosť ich dokonale otestovať.

Pridané: 06.06.2011 Autor: eNeM Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (54)  [Verzia pre tlač] Tlač

aprilia-day-05-06-2024

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 57730 | Včera: 242716