Rely Dakar - V 5. etape triumfoval Masuoka

Pridané: 07.01.2003 Autor: sita
Čitatelia: 6249 [Šport - Rally]

Rely Dakar 2003 - 5. etapa

EL BORMA 6. januára (SITA) - Víťazom druhej etapy Rely Dakar 2003 na africkom kontinente, celkovo piatej, sa stal Japonec Hiroši Masuoka na automobile značky Mitsubishi. Druhú priečku obsadil s odstupom 2:20 min na trati, ktorá viedla z Tozeuru do El Bormy (494 km) s meraným úsekom v dĺžke 285 km, šesťnásobný víťaz podujatia Francúz Stephane Peterhansel rovnako na mitsubishi. Tretie misto patrí ďalšiemu Japoncovi Kendžirovi Šinozukovi na nissane. Rovnaké poradie je aj v priebežnom poradí pretekov. Medzi motocyklami sa z etapového víťazstva tešil dvojnásobný víťaz Dakaru Richard Sainct, ktorý si poistil priebežné celkové vedenie. S minimálnym 17 sekundovým odstupom skončil druhý Talian Fabrizio Meoni, tretie miesto obsadil Španiel Nani Roma, všetci na KTM. V súťaži kamiónov triumfoval šesťnásobný víťaz pretekov Čech Karel Loprais na tatre. Druhé miesto získal minuloročný víťaz kategórie Rus Vladimir Čagin, ktorý sa zároveň dostal na čelo priebežného poradia. Nedarilo sa doterajším suverénom Holanďanom de Rooyovcov na strojoch značky DAF. Otec Johannes skončil piaty (+9:33), syn Gerardus mal v cieli stratu na Lopraisa dokonca takmer 16 minút.

1. Hiroši Masuoka (Jap.) Mitsubishi 2:31:59
2. Stéphane Peterhansel (Fr.) Mitsubishi +2:20 min, 3. Kendžiro Šinozuka (Jap.) Nissan +8:14, 4. Gregoire De Mevius (Belg.) BMW +11:42, 5. Miki Biasion (Tal.) Mitsubishi +14:21, 6. Stephane Henrard (Belg.) Volkswagen +15:04

5. De Azevedo +10:56

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Pridané: 07.01.2003 Autor: sita Zdieľať