Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

MotoGP 2007 – 16 – Austrália, Phillip Island, 14. 10. 2007, Pešek, Lorenzo, Stoner & co.

Pridané: 19.10.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3657 [Šport - MotoGP]

Pri mori a pomedzi čajky, to je austrálsky Phillip Island. Na tomto okruhu sa tento víkend predstavili najrýchlejší z najrýchlejších.

Okruh Phillip Island

MotoGP

Daniel Pedrosa na Honde bol v meraných tréningoch mužíkom číslo jedna, vďaka najrýchlejšiemu kolu 1.29.201 mohol štartovať z pozície č. 1. Vedľa neho a trošku vzadu stál Valentino Rossi na Yamahe, tentoraz ale v novej livreji, ktorá upozorňovala na akýsi Fiat Abarth a ešte kúsok ďalej stál domáci Casey Stoner na Ducati. V novom sfarbení sa predstavil aj Chris Vermeulen, jeho kapoty a kombinéza sa nápadne podobali na tie, ktoré používal Barry Sheene. Chris chcel týmto vzdať poctu svojmu objaviteľovi.

Po odštartovaní sa na čele usadil Stoner a my už asi tušíme, aký bude výsledok... V psychickej pohode, s diplomom majstra sveta, na ktorom ešte neuschol atrament, rýchlym motocyklom a na domácej pôde. Začal si vytvárať náskok a už sa pred neho nik nedostal. Casey tak potvrdil, že je titul v správnych rukách. Čo sa ale dialo za ním? Dobrý štart predviedol Hayden, keď sa dostal na druhé miesto, za ním jazdil kolega Pedrosa, ktorého sa snažil prekonať Rossi. Valemu sa to aj podarilo a po dotiahnutí sa na Haydena sa dostal aj pred neho. Prišiel však smolný okamih, kedy Nickyho Honda dala výpoveď a chtiac-nechtiac musel skončiť. Po tomto okamihu bolo poradie Stoner, Rossi a Pedrosa a začali sa súboje o druhé miesto. Dani sa dostal pred Doktora, za ktorého sa priblížil Capirex. Ten bol vo forme, tak ako zvykne byť vždy ku koncu sezóny, a kým videl šachovnicovú zástavu, stihol ešte oboch predbehnúť. Na pódiu sa to teda červenalo, Casey Stoner s prehľadným náskokom zvíťazil, na druhom mieste sa umiestnil jeho tímový kolega Loris Capirossi a tretí dokončil nakoniec Valentino Rossi. Zemiakovú medailu dostal Dani Pedrosa a trojicu talianskych motocyklov v prvej päťke doplnil prekvapivo Alex Barros.

V nových farbách sa predstavil Vale Rossi

Prvá päťka po šestnástych pretekoch bodovo:

a aj Chris Vermeulen

250ccm

V kvalifikácii kubatúry 250ccm bol s časom 1.32.884 najrýchlejší Jorge Lorezo, druhý sa kvalifikoval Hector Barbera, za ním Alvaro Bautista a Alex DeAngelis. Karel Abrahám vyrážal do preteku z 21. miesta.

Scenár preteku dvestopäťdesiatok sa podobal na scenár kubatúry osemstoviek. Dokonca bol únik Lorenza ešte markantnejší. Devätnásť sekundový náskok hovorí za všetko. To ale neznamená, že bol pretek nudný. Na druhé mieste sa po štarte dostal Dovizioso a za neho Bautista. Už v prvom kole skončili Mika Kallio a Hector Barbera. Výborný štart predviedol Karel Abrahám, keď sa prebojoval až na dvanáste miesto. K dvojici Dovizioso a Bautista sa primiešal aj Thomas Luthi a táto trojka nám počas celého preteku predvádzala skvelé súboje. Cieľ nakoniec preleteli v poradí Lorenzo, Bautista a Dovizioso. Karel Abrahám skončil trinásty.

125ccm

Kvalifikácia 125ccm? Pasini? Áno, samozrejme, s kvalifikačným časom 1.38.078. Z druhého miesta štartoval Raffaele de Rossa, z tretieho Lukáš Pešek a zo štvrtého Tomoyoshi Koyama. A kdeže je priebežný vedúci, Gábor Talmácsi? Ten sa kvalifikoval až deviaty.

Štart! Na čelo sa dostal s rakúskym oranžovým motocyklom Koyama, za neho Pasini a Pešek. Hneď od začiatku to bola poriadna mydlenica, chvíľu viedol Pešek, potom Pasini. Už v štvrtom kole sa dostal Talmácsi do prvej trojky. V strednej časti sa Lukáš odtrhol od desaťčlennej skupiny, ktorá sa držala počas celého preteku pokope a Pasini sa začal podozrivo prepadať. Neskôr sa ale celá skupina priblížila k Lukášovi a vo vedení sme mohli vidieť aj Faubela. A ku koncu sa to ešte začalo zhusťovať, jednu chvíľu Lukáš viedol, hneď na to bol tretí, štvrtý, druhý... Po nálete do posledného kola sa dostal do vedenia a to už udržal. Za ním skončili Juan Olive a Hector Faubel. Pasini dokončil nakoniec šiesty a Talmácsi ôsmy. O vyrovnanosti svedčí aj to, že prvých deväť jazdcov prešlo cieľom v 1,5 sekunde.

A hneď tento víkend, 21. októbra zabojujú jazdci na okruhu Sepang v Malajzii.

Pridané: 19.10.2007 Autor: Brambo Zdieľať