MotoGP 2007 – 13 – San Marino, Misano, 2. 9. 2007 V Misane dve Suzuki na pódiu... a zas Stoner

Pridané: 05.09.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3279 [Šport - MotoGP]

Po 14-ročnej prestávke sa vrátila Veľká cena do San Marina na zrekonštruovaný okruh Santamonica, ktorý sa jazdí od tohto roku v opačnom smere ako doteraz.

Prímorský okruh Santamonica

MotoGP

Z prvého miesta štartoval do preteku opäť Casey Stoner v sedle červenej Ducati a jeho kvalifikačný čas mal hodnotu 1.33.918. Na druhé miesto štartového roštu sa postavil Valentino Rossi na Yamahe a na tretie Nicky Hayden na Honde.

Výborne sa podarilo odštartovať Johnovi Hopkinsovi, z piateho miesta sa dostal až na druhé za Stonera, ktorý opäť vďaka svojej chirurgicko-strojovej jazde zvíťazil systémom štart-cieľ. Valentino Rossi v úvode jazdil na tretej priečke. Po pár zákrutách po štarte došlo ku kolízii, vďaka ktorej skončili Randy DePuniet a Dani Perdosa a vďaka ktorej klesol Nicky Hayden až na koniec jazdeckého poľa. V treťom kole nepotešil svojich domácich Valentino, keď musel pre technické problémy odstúpiť. No ešte predtým sa dostal na tretiu pozíciu Chris Vermeulen, ktorý bol zjavne pri chuti, nestačilo mu to a o chvíľu bol už pred kolegom Hopperom. Až do konca sa poradie na týchto troch miestach nezmenilo, víťazom najsilnejšej kubatúry sa stal teda Casey Stoner, strieborný kov získal Chris Vermeulen a bronzový John Hopkins. Na štvrtom mieste dokončil pretek Marco Melandri, ktorý absolvoval v tréningu pád vo vysokej rýchlosti.

Stabilná dvojica – Casey Stoner a Ducati

Prvá päťka po trinástych pretekoch bodovo:

250ccm

V kubatúre 250 kubíkov získal časom 1.38.395 poleposition Jorge Lorenzo. Ďalšími v prvej rade boli Andrea Dovizioso, Hector Barbera a Hiroshi Aoyama. Karel Abrahám štartoval z 20. miesta.

Po štarte sa dostal do vedenia Dovizioso, za ním sa držal Lorenzo a Barbera. Dobre odštartoval Abája, keď sa posunul na 16. priečku. Preteky dvestopäťdesiatok sprevádzali tvrdé súboje, Lorenzo klesol na tretie miesto, no po chvíli bol už opäť druhý. Pri súboji o tretiu priečku havaroval v desiatom kole Bautista, no v preteku pokračoval ďalej. Ostré súboje predvádzali v boji o vedenie Dovizioso a Lorenzo, ktovie ako by skončil tento súboj, nebyť Doviziosovej poruchy motocykla, kôli ktorej musel boj vzdať. Do vedenia sa teda dostal Lorenzo, za ním jazdilo duo KTM, Mika Kallio druhý a Hiroshi Aoyama tretí. Pár kôl pred cieľom však okúsil Mika, ako sa padá z výšky dvoch metrov na síce nový, no pekne hrbolatý asfalt. Po páde však svoj motocykel zodvihol a zašiel na ňom do boxov. V preteku zvíťazil Jorge Lorenzo, druhý skončil Hiroshi Aoyama a tretí Hector Barbera. Karel Abrahám získal dva body za 14. miesto.

125ccm

Lukáš Pešek potešil svojich fanúšikov ziskom najlepšej štartovej pozície a to vďaka času 1.43.370. Prvú radu doplnili Faubel, Pasini a Talmácsi.

Raketový štart predviedol Pasini, ktorý sa dostal do vedenia. Lukáš sa po štarte pohyboval na štvrtom až piatom mieste. V štvrtom kole Pasini náhle spomalil a prepadol sa na štvrtú pozíciu. Už sa zdalo, že jeho Aprilia opäť štrajkuje a budeme vidieť kopance, no v siedmom kole bol späť vo vedení a začal si vytvárať náskok pred druhým Corsim, tretím Faubelom a štvrtým Peškom. V štrnástom kole sa dostal Lukáš na tretiu pozíciu, dotiahol sa na Corsiho a v snahe o jeho predbehnutie došlo medzi nimi ku kontaktu. Vtedy stratil Lukáš dve pozície a aj dobrý rytmus, ktorý je pre jazdca veľmi potrebný. V snahe o dohnanie straty sa Lukáš ocitol na zemi, svoj stroj však zodvihol, no chvíľu trvalo, kým ho prebudil opäť k životu. To však ešte nebolo všetko, v divokom súboji išli k zemi pár kôl na to aj Corsi s Faubelom. Na druhé miesto za Pasiniho sa tak dostal Talmácsi a tretí bol Koyama. V takomto poradí prešli jazdci aj cieľom, Lukáš Pešek skončil nakoniec na 20. pozícii.

16.septembra na nás čaká portugalský Estoril.

Pridané: 05.09.2007 Autor: Brambo Zdieľať