Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

WSBK 2007 – 8 – San Marino, Misano, 17.6.2007 Baylissove „dabl“

Pridané: 19.06.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3359 [Šport - SuperBike]

Na vynovenom a zmenenom okruhu v Misane sa darilo Troyovi Baylissovi, ktorý zvíťazil v oboch jazdách superbajkov. V superšportoch sa radoval Anthony West.

Okruh Santamonica čakal na jazdcov zmenený, jazdí sa v opačnom smere, ako doteraz, má nový povrch a dokonca ešte vo štvrtok sa po ňom premávali asfaltovacie vozy. Pre všetkých to bola novinka aj čo sa týka nastavenia motocyklov. V triede Superstock 600 ktorá sa jazdí v rámci šampionátu WSBK malo zastúpenie aj Slovensko, zraneného Ondru Ježka nahradil Tomáš Svitok.

Mapka okruhu Misano

Superbike

V superpole zvíťazil Troy Corser na Yamahe, jeho jedno merané kolo malo hodnotu 1.34.948. Druhá štartová pozícia patrila Troyovi Baylissovi na Ducati, Noriyuki Haga na Yamahe štartoval z miesta tretieho a James Toseland na Honde z pozície štyri. Jakub Smrž stál na štarte šestnásty.

Jazda 1

V prvej jazde sa vydaril štart Baylissticovi, prvú červenú trojku doplnili Corser a Haga. V strednej časti preteku sa Haga dostal do vedenia, za ním jazdil Bayliss a na tretej pozícii Biaggi. Bayliss sa ale vrátil do vedenia a za jeho chrbtom, dve kolá pred koncom došlo k diskutabilnej kolízii Hagu s Biaggim a obaja skončili v kotrmelcoch. Na prvý pohľad sa síce zdalo, že Biaggi pri predbiehacom manévri „zostrelil“ Hagu, no pri opakovaných záberoch bolo vidno, že to nebola až tak jednoznačná chyba Biaggiho. Obaja sa snažili podržať si svoju stopu až to skončilo haváriou. Obaja boli však v poriadku a mohli tak nastúpiť do druhej jazdy. Zvíťazil Troy Bayliss a na druhé a tretie miesto sa tak posunuli Corser a Kagayama. Jakub Smrž dokončil na mieste desiatom.

Jazda 2

Štart do druhej jazdy taktiež najlepšie predviedol Bayliss, ale aj Max Biaggi, ktorý vyrazil ako druhý. Neskôr sa za Baylissa dostal Haga a jeho tímový kolega Corser. Jakub Smrž sa v úvode pohyboval na 16. priečke. Biaggi sa prepadol až na šieste miesto a začal stíhaciu jazdu smerom nahor, keď najskôr predviedli s Corserom pekné súboje a neskôr aj s Kagayamom. Bayliss si zatiaľ vytvoril na čele náskok, ktorý si udžal až do cieľa, druhý skončil Haga a tretí Biaggi. Tento víkend sa až tak nedarilo Jamesovi Toselandovi, ktorý skončil v prvej jazde štvrtý a v druhej šiesty. Smrž túto jazdu dokončil trinásty.

Troy Bayliss na Ducati 999

Prvá päťka po ôsmych pretekoch bodovo:

Supersport

Kvalifikácia

Prvú štartovú pozíciu v šesťstovkách si zaistil časom 1.39.156 Broc Parkes na Yamahe R6, druhý kvalifikačný čas mal jeho tímový kolega Anthony West, tretí čas odjazdil Fabien Foret v zelených farbách a prvú radu doplnil Kenan Sofuoglu na Honde.

Pretek

Najlepšie odštartoval Kenan Sofuoglu, neskôr ho vo vedení vystriedal Anthony West a za jeho chrbát sa dostali Craig Jones a Fabien Foret. Vo štvrtom kole došlo ku kolízii Foreta s Jonesom pri ktorej havaroval Foret. West sa stále držal vo vedení, druhý jazdil Parkes a tretí Sofuoglu. V tej chvíli ale na trať dostal olej, kôli ktorému bol pretek prerušený červenou vlajkou. Po reštarte sa vo vedení striedali Sofuoglu a West, za nimi jazdil Parkes. Na chvíľu sa medzi nich dostal aj Fujiwara, no v desiatom kole bolo poradie znovu West, Parkes a Sofuoglu. Po prejdení cieľu a sčítaní časov z oboch skončili jazdci v nasledovnom poradí: Anthony West, Broc Parkes a Kenan Sofuoglu. Matt Lagrive jazdiaci za český tím Intermoto skončil dvanásty, jeho kolega William DeAngelis na pozícii 27.

Tomáš Svitok jazdiaci za český Gold Fren Team Erinac dokončil pretek v kategórii superstock 600 síce na poslednom 27. mieste, no prioritou bolo nazbierať čo najviac skúseností pred pretekmi v Brne. Viac informácií sa dozviete v samostatnom článku v sekcii Šport.

Za zmienku ešte stojí informácia, že FIM zverejnila technické predpisy pre rok 2008 v ktorých je povolené sporné zvýšenie objemu valcov pre dvojvalcové motory, čo v praxi znamená, že na budúci rok uvidíme v šampionáte WSBK Ducati 1098 a hovorí sa aj o KTM. Ktovie ako sa všetko vyvinie, keď ešte teraz dokáže Ducati, resp. Troy Bayliss na Ducati nadeliť štvorvalcom double...

A my sa už môžeme tešiť na nasledujúce preteky WSBK, ktoré je povinnosťou navštíviť a to 22. júla na brnenskom automotodrome.

Pridané: 19.06.2007 Autor: Brambo Zdieľať