Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Majstrovstvá sveta Enduro Krompachy 2007

Pridané: 02.09.2007 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 5768 [Šport - Enduro]

Predposledný diel tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta enduro sa šiel na Slovensku a na štart sa v sobotu postavilo takmer 90 najlepších jazdcov sveta.

Dažďové mraky sa počas noci nad Krompachmi rozplynuli a druhý súťažný deň majstrovstiev sveta sa šiel za nádherného slnečného počasia. Z našich jazdcov chýbal Štefan Svitko, ktorý odcestoval na preteky v motokrose v Lučenci. Smolu prekusol náš junior Róbert Kapajčík, keď sa v druhom súťažnom dni vyvaroval pádov a spravil tak pekný výsledok.

Po oba dni sa bolo v Krompachoch načo pozerať. Divácky atraktívny a pre jazdcov aj dosť náročný bol Extrém test situovaný priamo v areáli Ski Plejsy. Dnes bol práve na Extrém teste najrýchlejší španielsky jazdec kategórie E3 Ivan Cervantes a vyhral tak cenu BMW Extreem test Award.

Enduro test bol v lesoch nad učilišťom v Krompachoch a ponúkal divákom niekoľko zaujímavých a náročných výjazdov. Dobre bol pripravený aj cross test na trati v Spišskych Vlachoch, kde hlavne v poslednom kole jazdi predvádzali aj nejaké tie parádičky pre divákov.

Po organizačnej stránke boli preteky pripravené na vysokej úrovni až na isté zmätky pri odovzdávaní cien v sobotu a nepresnosti z úst moderátora. Každopádne organizačný tím pretekov na čele s riaditeľom preteku Petrom Lazarom odviedol skvelú prácu.