Maco Racing Team v Portugalsku uhájil Top 10 v MS 2020

Pridané: 28.09.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5326 [Šport - Cestné Motocykle]

V portugalskom Estorile sa 12-hodinovými pretekmi skončil ďalší ročník majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov. Slovenský tím Maco Racing prichádzal na miesto ako 9. tím poradia šampionátu s túžbou posunúť sa v rebríčku záverečného hodnotenia ešte vyššie.

Na Yamahe slovenského tímu sa striedali Francúz Enzo Boulom, britský pretekár Stefan Hill a po prvý raz sa v tíme Maco Racing predstavil mnohými skúsenosťami z MS Endurance ostrieľaný Švajčiar Sebastien Suchet. V kvalifikácii tím obsadil 11. miesto.

Žiaľ, hneď v úvode pretekov sa na tímovom motocykli prejavil technický problém, ktorý pretekárom zabránil bojovať o lepšie umiestnenie a v cieli to znamenalo 16. miesto, v triede EWC desiate. Po vynikajúcom štvrtom mieste na 24-hodinovke Bol d´Or, odstúpení v Malajzii a 11. mieste v Le Mans teda nakoniec tím Maco Racing so ziskom 36,5 bodu skončil na deviatom mieste celkového poradia majstrovstiev sveta a piatom medzi súkromnými tímami. Doteraz najlepším umiestnením slovenského tí

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Po kvalifikácii nám patrilo jedenáste miesto na štartovom rošte a všetko sme mali nastavené tak, že sme šli bojovať o piate miesto. Po štarte nám plán vychádzal, ale len do siedmeho kola, pretože sme začali mať problém s elektronikou, ktorý sa neustále opakoval. Podarilo sa nám to vyriešiť až po štyroch hodinách, ale to už boli pre nás preteky stratené. Preto sme sa už len sústredili dokončiť a získať nejaké body do hodnotenia šampionátu. Tesne pred koncom sme nakoniec mali aj pád a v cieli sme obsadili 16. miesto. Znamenalo to pre nás udržanie deviateho miesta v konečnom hodnotení, medzi súkromnými tímami sme na piatom mieste. Pred sezónou sme mali vyššie očakávania, ale je to šport a to všetko k nemu patrí. Ďakujem všetkým členom tímu, pretekárom, mechanikom a našim partnerom a fanúšikom za podporu, ktorú nám počas celej sezóny prejavovali.“

Tohtoročný svetový titul vo vytrvalostných pretekoch cestných mptpcylôpv Endurance ziskal francúuzsky Suzuki Endurance Racing Team, pred druhým YART – YAMAHA z Rakúska tretím F.C.C. TSR Honda France z Japonska. Kompletné výsledky šampionátu nájdete na stránke: www.fimewc.com/standings/

Gratuľujeme tímu Maco racing team , že i v rak zložitej súčasnej situácii sa mu podarilo v silnej konkurencii udržať si umiestnenie v TOP 10 na svete.

Zdroj: TS tímu + fimewc.com

Pridané: 28.09.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať