Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Maďarské Parádfürdő hostilo druhé podujatie seriálu MM SR Endura a CC 2020

Pridané: 08.08.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2286 [Šport - Enduro]

Počas uplynulého víkendu (1.-2.8.2020) sa v maďarskom kúpeľnom meste Parádfürdő uskutočnilo druhé podujatie tohtoročného seriálu MM SR, SP a Pohára SMF v Endure a Country Crosse 2020. Po úvodnom country crosse v Žaškove to bolo prvé klasické enduro v tohtoročnom kalendári EaR SMF. Náš šampionát bol súčasťou medzinárodných majstrovstiev Maďarska v endure.

V Parádfürdő si druhý pretek seriálu odjazdili takmer všetky vypísané kategórie disciplíny EaR SMF, neštartovala len kategória Regionál. Podujatie začalo už piatkovou administratívnou a technickou kontrolou, po ktorých boli motocykle (ako to na endure býva zvykom) uložené v uzatvorenom parkovisku. O body do slovenského šampionátu sa zapojilo celkom 94 jazdcov zo Slovenska, Čiech a Poľska.

Toto maďarské kúpeľné mesto ponúkalo naozaj zaujímavé a krásne prírodné scenérie. Trať s meraným enduro a cross testom merala až 47km v jednom kole. Medzi slovenskými jazdcami si najlepšie počínal Štefan Svitko (#142), ktorý si okrem prvenstva vo svojej kategórii MM SR E2 vybojoval i absolútne víťazstvo. V súčte oboch súťažných dní skončil absolútne na druhom mieste Ján Strapec (#54) a na treťom Miroslav Ševela (#195). Kompletné výsledky oboch súťažných dní nájdete na webe SMF po kliknutí sem...

A ako zhodnotil podujatie celkový víťaz Štefan Svitko?

„Ďalšie preteky mám úspešne za sebou. Cez víkend sa konalo druhé podujatie majstrovstiev Slovenska v endure v maďarskom mestečku Parad. Merané testy boli pekné, ale terén bol dosť tvrdý a prašný. Oba dni sa mi opäť podarilo vyhrať triedu a aj absolútne poradie, takže som spokojný . Ďalšie preteky ma čakajú koncom augusta v Grécku, Serres rally, kde som už trikrát po sebe vyhral. Takže asi by som mal presadnúť na veľkú rally motorku.“

Podujatie v Maďarsku bolo príjemným spestrením tohtoročnej „enduro“ sezóny. Krásne prostredie a slnečné počasie pripravilo pre všetkých štartujúcich vynikajúci športový zážitok. Nasledujúcim podujatím v kalendári Endura a Country Crossu SMF je Borský Mikuláš (5.-6.9.2020), kde sa tento rok neuskutoční tradičný "kantráč", ale pre pretekárov bude pripravené skrátené Enduro podujatie.

Tešíme sa na stretnutie v Borskom Mikuláši.

Pridané: 08.08.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať