Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Majstrovstvá sveta a európsky pohár SuperEnduro aj s účasťou jazdcov SMF

Pridané: 10.02.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2599 [Šport - Enduro]

V sobotu 1. februára 2020 sa v Budapešti uskutočnilo predposledné podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta (MS) v halovom Superendure, v rámci ktorého sa uskutočnil i záverečné podujatie európskeho pohára Superednuro. Organizátor vložil do programu šampionátu i pretek superednura detí, kde úspešne štartoval mladý slovenský jazdec Radek Bohuslav. SMF mala zastúpenie i v štartovom poli európskeho pohára, kde štartovalo 5 poľských jazdcov s licenciami SMF.

Pred bohatou diváckou kulisou si v kategórii MS Prestige vybojoval prvenstvo Billy Bolt z Veľkej Británie, ktorý je pred posledným podujatím lídrom priebežného hodnotenia tejto kategórie pred druhým vynikajúcim poľským jazdcom Taddym Blazusiakom (POL) a tretím Jonnym Wolkerom (GBR). V kategórii MS Junior v Maďarsku exceloval Teodor Kabakchiev z Bulharska, ktorý je taktiež priebežným lídrom svetového šamponátu svojej kategórie. Priebežné poradie MS Superenduro nájdete na stránke: www.superenduro.org/en/result-pilotes-standing/537/2020

Super Enduro GP 2020
V Európskom pohári Superenduro štartovalo 5 poľských jazdcov, ktorí sú držiteľmi licencií SMF – Frank Dubaniowski, Hubert Hyla, Mariusz Stefaniak, Grzegorz Kowalczyk a Tymoteusz Bachleda. Ani jeden z nich sa, žiaľ, neprebojoval do finálových rozjázd. Najlepšie si na Hungaria GP v európskej kategórii počínal taliansky jazdec Sonny Goggia, na druhom mieste skončil Švéd Magnus Thor a tretí Marco Pfeifer z Nemecka. Konečné poradie EP je uverejnené na stránke: www.fim-europe.eu/events/836
Radek Bohuslav ml.

Vo vloženom preteku mládeže tried 50 a 60 cc sa predstavil len 10-ročný slovenský jazdec Radek BOHUSLAV, ktorý v konečnom súčte dvoch finálových jázd, na náročnej a kamenistej trati, obsadil vynikajúce 2.miesto.

Bohuslav Radek vlavo

Radek Bohuslav st. (otec mladého jazdca): „Radek svoj kvalifikačný tréning vyhral a na štart prvej jazdy si vyberal miesto z prvého radu. Trať bola náročná a veľmi úzka. 18 pretekárov bolo pripravených na štart, kde Radek dal Holeshot. V prvej jazde Radek dojazdil absolútne šiesty a kategóriu 50ccm dojazdil tretí. V druhej jazde aj deti štartovali tak ako dospelí, v obrátenom poradí z kvalifikácie. Aj napriek nie veľmi vydarenému štartu sa Radek v absolútnom poradí prebojoval na štvrté miesto a svoju triedu vyhral. V celkovom hodnotení skončil v kategórii 50ccm na druhom mieste.“